February 6, 2021
|
Wichita State-Heskett Center - Witchita, KS
|
200m (Flat)
|
Timing: Jess Herbig
ICON KEY: NCCAA

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trey Palmer FR-1 Bethel (Kan.) 6.85
2 Kemroy Cupid SR-4 Bethel (Kan.) 6.86
3 Xavier Taylor SR-4 McPherson 6.93
4 Antravius Perkins SR-4 Oklahoma City 6.94
5 Quashad Washington SO-2 McPherson 6.96
6 Cole Coggins FR-1 McPherson 7.11
  Jaylan Washington SO-2 Ottawa DNS

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trey Palmer FR-1 Bethel (Kan.) 6.92
2 Jaylan Washington SO-2 Ottawa 6.98
3 Quashad Washington SO-2 McPherson 7.01
4 Cole Coggins FR-1 McPherson 7.03
5 Antravius Perkins SR-4 Oklahoma City 7.04
5 Kemroy Cupid SR-4 Bethel (Kan.) 7.04
7 Xavier Taylor SR-4 McPherson 7.05
8 Noah Myers SR-4 Friends 7.07
9 Kimani Gardner JR-3 Oklahoma City 7.08
10 Kiare Worthy FR-1 Southwestern (Kan.) 7.10
11 Juvens Pierre JR-3 Friends 7.15
12 Ontario Jones FR-1 Tabor 7.16
13 Rudy Juarez JR-3 Bethel (Kan.) 7.20
14 Reggie Clemons SO-2 Ottawa 7.21
15 Cliford Charuka SR-4 Oklahoma City 7.22
15 Kaleel Stevenson FR-1 York (Neb.) 7.22
17 Tyke Owens FR-1 Tabor 7.23
18 Julian Urioste FR-1 Kansas Wesleyan 7.24
19 Marcus Ransom FR-1 Sterling 7.26
20 Inioluwa Ojo FR-1 Bethany (Kan.) 7.30
21 Amondre SCHUMPERT-STREET SR-4 Bethel (Kan.) 7.31
22 Elijah House SO-2 Bethany (Kan.) 7.33
23 Michael-Julian Anderson-Morris SO-2 Southwestern (Kan.) 7.35
24 Javion Bell FR-1 Ottawa 7.36
25 Brandon Ellison FR-1 York (Neb.) 7.38
26 Jordan Norton FR-1 York (Neb.) 7.43
26 Blessing Gwean SR-4 Sterling 7.43
28 Ali Cannon FR-1 Tabor 7.44
29 Gabriel Wright FR-1 Sterling 7.50
30 Ralph Iweriebor SO-2 Williams Baptist 7.51
31 LEONARD FRANKLIN FR-1 Oklahoma Wesleyan 7.58
32 Jacob Whittle SR-4 Williams Baptist 7.68
33 Read Parker JR-3 Williams Baptist 7.69
34 Landon Power FR-1 Friends 7.76
35 Anthony Robb FR-1 Bethany (Kan.) 8.14
  Jaquilis Coleman JR-3 Southwestern (Kan.) DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kimani Gardner JR-3 Oklahoma City 7.08
10 Kiare Worthy FR-1 Southwestern (Kan.) 7.10
18 Julian Urioste FR-1 Kansas Wesleyan 7.24
21 Amondre SCHUMPERT-STREET SR-4 Bethel (Kan.) 7.31
25 Brandon Ellison FR-1 York (Neb.) 7.38
35 Anthony Robb FR-1 Bethany (Kan.) 8.14
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jaylan Washington SO-2 Ottawa 6.98
13 Rudy Juarez JR-3 Bethel (Kan.) 7.20
24 Javion Bell FR-1 Ottawa 7.36
28 Ali Cannon FR-1 Tabor 7.44
30 Ralph Iweriebor SO-2 Williams Baptist 7.51
31 LEONARD FRANKLIN FR-1 Oklahoma Wesleyan 7.58
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Kemroy Cupid SR-4 Bethel (Kan.) 7.04
12 Ontario Jones FR-1 Tabor 7.16
23 Michael-Julian Anderson-Morris SO-2 Southwestern (Kan.) 7.35
26 Jordan Norton FR-1 York (Neb.) 7.43
29 Gabriel Wright FR-1 Sterling 7.50
  Jaquilis Coleman JR-3 Southwestern (Kan.) DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Antravius Perkins SR-4 Oklahoma City 7.04
7 Xavier Taylor SR-4 McPherson 7.05
14 Reggie Clemons SO-2 Ottawa 7.21
15 Cliford Charuka SR-4 Oklahoma City 7.22
17 Tyke Owens FR-1 Tabor 7.23
34 Landon Power FR-1 Friends 7.76
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Quashad Washington SO-2 McPherson 7.01
4 Cole Coggins FR-1 McPherson 7.03
19 Marcus Ransom FR-1 Sterling 7.26
22 Elijah House SO-2 Bethany (Kan.) 7.33
26 Blessing Gwean SR-4 Sterling 7.43
33 Read Parker JR-3 Williams Baptist 7.69
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trey Palmer FR-1 Bethel (Kan.) 6.92
8 Noah Myers SR-4 Friends 7.07
11 Juvens Pierre JR-3 Friends 7.15
15 Kaleel Stevenson FR-1 York (Neb.) 7.22
20 Inioluwa Ojo FR-1 Bethany (Kan.) 7.30
32 Jacob Whittle SR-4 Williams Baptist 7.68