April 9-10, 2021
|
Lee (TN) - Cleveland, TN
ICON KEY: NCAA DII Auto NAIA B NAIA A Conference Carolinas NCAA DII Prov Peach Belt

Men 1500m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seb Anthony SR-4 Queens (N.C.) 3:44.68 10
2 Timothy Doyle SO-2 North Florida 3:47.12 8
3 Jared Vazquez JR-3 North Florida 3:47.23 6
4 Ian Johnson JR-3 Ashland 3:47.27 5
5 Tom Joyce SR-4 Catawba 3:50.77 4
6 Jakob Rettschlag FR-1 Wingate 3:51.52 3
7 Titus Lagat FR-1 Lee (Tenn.) 3:52.64 2
8 Hunter Nails SR-4 Alabama-Huntsville 3:53.71 1
9 Robert Pedroza FR-1 North Florida 3:55.59 -
10 Colin Kirkpatrick Freshman Unattached 3:55.84 -
11 Jacob Hedgepeth JR-3 Emory 3:56.55 -
12 Jake Russell JR-3 Mississippi College 3:57.06 -
13 Nick Chaplik JR-3 Malone 3:57.11 -
14 Junious Brown Freshman Unattached 3:57.47 -
15 Tyler Banks JR-3 Olivet Nazarene 3:57.59 -
16 Kai Brickey SO-2 Augusta 3:58.19 -
17 Zach Barry FR-1 Emory 3:58.31 -
18 Emmanuel Too SR-4 West Texas A&M 3:58.83 -
19 Elliot Richards FR-1 Wingate 3:58.83 -
20 Ethan Hargrove JR-3 Emmanuel (Ga.) 3:59.05 -
21 Ramen Felumlee FR-1 Cedarville 3:59.61 -
22 Antonio Aparicio SO-2 Tusculum 4:00.29 -
23 Jake Hall JR-3 Ashland 4:00.60 -
24 Pace Clark FR-1 Campbell 4:01.63 -
25 Victor Shellhammer JR-3 North Greenville 4:02.22 -
26 Gavin O'Brien FR-1 North Florida 4:02.35 -
27 Mason Johns FR-1 Lincoln Memorial 4:02.95 -
28 Michel Normil JR-3 North Florida 4:03.09 -
29 Caleb Guthery FR-1 Lee (Tenn.) 4:04.30 -
30 Jaylen Lasseter FR-1 Tiffin 4:05.03 -
31 Alejandro Perez JR-3 Tusculum 4:05.50 -
32 Brent Surratt FR-1 Wingate 4:06.43 -
33 Jacob Hatcher FR-1 Lee (Tenn.) 4:06.64 -
34 Jonah Morris Sophomore Unattached 4:06.73 -
35 Matthew Burgess JR-3 Anderson (S.C.) 4:08.80 -
36 Hamzah Abo-Hashema FR-1 Trevecca Nazarene 4:08.91 -
37 Jack Rosencrans Sophomore Unattached 4:09.52 -
38 Chaney Holder SO-2 Montevallo 4:10.45 -
39 Thomas Sutcliffe SO-2 Anderson (S.C.) 4:10.62 -
40 John Payne   Unattached 4:10.76 -
41 Jaden Wimbush FR-1 Tiffin 4:11.71 -
42 Edimo Nintereste   Unattached 4:12.12 -
43 Logan Bemis SR-4 Catawba 4:12.39 -
44 Derrian Wright JR-3 Augusta 4:13.04 -
45 Marig Engelbrecht FR-1 Lincoln Memorial 4:13.83 -
46 Kirby Logan FR-1 Carson-Newman 4:16.23 -
47 Henning Kunze FR-1 Wingate 4:17.67 -
48 Jordan Hill JR-3 Tiffin 4:18.39 -
49 Ryan Jensen FR-1 Tiffin 4:19.39 -
  Daniel Wallis Senior Unattached DNF -
  Mattia Marci FR-1 Mount Olive DNF -
Men 1500m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seb Anthony SR-4 Queens (N.C.) 3:44.68 10
2 Timothy Doyle SO-2 North Florida 3:47.12 8
3 Jared Vazquez JR-3 North Florida 3:47.23 6
4 Ian Johnson JR-3 Ashland 3:47.27 5
5 Tom Joyce SR-4 Catawba 3:50.77 4
6 Jakob Rettschlag FR-1 Wingate 3:51.52 3
7 Titus Lagat FR-1 Lee (Tenn.) 3:52.64 2
8 Hunter Nails SR-4 Alabama-Huntsville 3:53.71 1
14 Junious Brown Freshman Unattached 3:57.47 -
23 Jake Hall JR-3 Ashland 4:00.60 -
  Daniel Wallis Senior Unattached DNF -
Men 1500m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Colin Kirkpatrick Freshman Unattached 3:55.84 -
11 Jacob Hedgepeth JR-3 Emory 3:56.55 -
13 Nick Chaplik JR-3 Malone 3:57.11 -
15 Tyler Banks JR-3 Olivet Nazarene 3:57.59 -
18 Emmanuel Too SR-4 West Texas A&M 3:58.83 -
19 Elliot Richards FR-1 Wingate 3:58.83 -
20 Ethan Hargrove JR-3 Emmanuel (Ga.) 3:59.05 -
24 Pace Clark FR-1 Campbell 4:01.63 -
37 Jack Rosencrans Sophomore Unattached 4:09.52 -
40 John Payne   Unattached 4:10.76 -
Men 1500m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Robert Pedroza FR-1 North Florida 3:55.59 -
12 Jake Russell JR-3 Mississippi College 3:57.06 -
16 Kai Brickey SO-2 Augusta 3:58.19 -
17 Zach Barry FR-1 Emory 3:58.31 -
22 Antonio Aparicio SO-2 Tusculum 4:00.29 -
26 Gavin O'Brien FR-1 North Florida 4:02.35 -
30 Jaylen Lasseter FR-1 Tiffin 4:05.03 -
32 Brent Surratt FR-1 Wingate 4:06.43 -
39 Thomas Sutcliffe SO-2 Anderson (S.C.) 4:10.62 -
47 Henning Kunze FR-1 Wingate 4:17.67 -
  Mattia Marci FR-1 Mount Olive DNF -
Men 1500m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ramen Felumlee FR-1 Cedarville 3:59.61 -
25 Victor Shellhammer JR-3 North Greenville 4:02.22 -
27 Mason Johns FR-1 Lincoln Memorial 4:02.95 -
28 Michel Normil JR-3 North Florida 4:03.09 -
29 Caleb Guthery FR-1 Lee (Tenn.) 4:04.30 -
31 Alejandro Perez JR-3 Tusculum 4:05.50 -
33 Jacob Hatcher FR-1 Lee (Tenn.) 4:06.64 -
34 Jonah Morris Sophomore Unattached 4:06.73 -
35 Matthew Burgess JR-3 Anderson (S.C.) 4:08.80 -
Men 1500m Run Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Hamzah Abo-Hashema FR-1 Trevecca Nazarene 4:08.91 -
38 Chaney Holder SO-2 Montevallo 4:10.45 -
41 Jaden Wimbush FR-1 Tiffin 4:11.71 -
42 Edimo Nintereste   Unattached 4:12.12 -
43 Logan Bemis SR-4 Catawba 4:12.39 -
44 Derrian Wright JR-3 Augusta 4:13.04 -
45 Marig Engelbrecht FR-1 Lincoln Memorial 4:13.83 -
46 Kirby Logan FR-1 Carson-Newman 4:16.23 -
48 Jordan Hill JR-3 Tiffin 4:18.39 -
49 Ryan Jensen FR-1 Tiffin 4:19.39 -