April 10, 2021
|
UW-River Falls - River Falls, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jake Petri JR-3 Wis.-Eau Claire 3:59.71
2 Tyler Osen SO-2 Wis.-Eau Claire 4:00.80
3 Chad Couser SR-4 Wis.-Eau Claire 4:02.25
4 Mason Shea FR-1 Wis.-Eau Claire 4:03.37
5 Matthew Ryan SO-2 Wis.-Stout 4:06.89
6 Brian Mathews JR-3 Wis.-Stout 4:08.36
7 Patrick McClean FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:09.04
8 Henry Hughes SO-2 Wis.-Stout 4:09.15
9 Sam Gomon FR-1 Wis.-Eau Claire 4:10.61
10 Payne Freske FR-1 Wis.-Eau Claire 4:10.77
11 Ian Williams FR-1 Wis.-Stout 4:11.25
12 Zach Yengo JR-3 Wis.-Eau Claire 4:11.33
13 Joey Barber FR-1 Wis.-Eau Claire 4:13.74
14 Henry Keith FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.01
15 Eric Neuwirth SO-2 Wis.-Stout 4:14.29
16 Sam Verkerke FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.50
17 Eric Kordus FR-1 Wis.-Eau Claire 4:15.04
18 Kory Wiegert FR-1 Wis.-Stout 4:15.55
19 Tyler Finger JR-3 Wis.-Superior 4:15.97
20 Ethan Hinderman FR-1 Wis.-Stout 4:16.93
21 Jackson Wichtendahl SO-2 Wis.-Eau Claire 4:17.24
22 Isaiah Hobus SO-2 Bethel (Minn.) 4:17.75
23 Cade Hanson FR-1 Wis.-Stout 4:17.97
24 Jarrod Holt SO-2 Wis.-Eau Claire 4:19.22
25 Jared Denk SO-2 Wis.-Eau Claire 4:21.61
26 Matt Gilles SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:22.80
27 Wyatt Rauvola SO-2 Wis.-Eau Claire 4:23.12
28 Christian Manthey FR-1 Wis.-Stout 4:27.29
29 Kade Sherry FR-1 Wis.-Stout 4:27.63
30 Samuel Peters FR-1 Wis.-River Falls 4:30.46
31 Tristan Smith FR-1 Wis.-River Falls 4:32.99
32 Leif Rozycki FR-1 Wis.-River Falls 4:43.51
33 Abednego Becker FR-1 Wis.-River Falls 4:43.52
34 Ryan Mount FR-1 Wis.-River Falls 4:54.24
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Cade Hanson FR-1 Wis.-Stout 4:17.97
28 Christian Manthey FR-1 Wis.-Stout 4:27.29
29 Kade Sherry FR-1 Wis.-Stout 4:27.63
30 Samuel Peters FR-1 Wis.-River Falls 4:30.46
31 Tristan Smith FR-1 Wis.-River Falls 4:32.99
32 Leif Rozycki FR-1 Wis.-River Falls 4:43.51
33 Abednego Becker FR-1 Wis.-River Falls 4:43.52
34 Ryan Mount FR-1 Wis.-River Falls 4:54.24
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Payne Freske FR-1 Wis.-Eau Claire 4:10.77
13 Joey Barber FR-1 Wis.-Eau Claire 4:13.74
14 Henry Keith FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.01
16 Sam Verkerke FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.50
17 Eric Kordus FR-1 Wis.-Eau Claire 4:15.04
18 Kory Wiegert FR-1 Wis.-Stout 4:15.55
19 Tyler Finger JR-3 Wis.-Superior 4:15.97
20 Ethan Hinderman FR-1 Wis.-Stout 4:16.93
21 Jackson Wichtendahl SO-2 Wis.-Eau Claire 4:17.24
22 Isaiah Hobus SO-2 Bethel (Minn.) 4:17.75
24 Jarrod Holt SO-2 Wis.-Eau Claire 4:19.22
25 Jared Denk SO-2 Wis.-Eau Claire 4:21.61
27 Wyatt Rauvola SO-2 Wis.-Eau Claire 4:23.12
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jake Petri JR-3 Wis.-Eau Claire 3:59.71
2 Tyler Osen SO-2 Wis.-Eau Claire 4:00.80
3 Chad Couser SR-4 Wis.-Eau Claire 4:02.25
4 Mason Shea FR-1 Wis.-Eau Claire 4:03.37
5 Matthew Ryan SO-2 Wis.-Stout 4:06.89
6 Brian Mathews JR-3 Wis.-Stout 4:08.36
7 Patrick McClean FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:09.04
8 Henry Hughes SO-2 Wis.-Stout 4:09.15
9 Sam Gomon FR-1 Wis.-Eau Claire 4:10.61
11 Ian Williams FR-1 Wis.-Stout 4:11.25
12 Zach Yengo JR-3 Wis.-Eau Claire 4:11.33
15 Eric Neuwirth SO-2 Wis.-Stout 4:14.29
26 Matt Gilles SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:22.80