April 16-17, 2021
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
|
Timing: Crossroads Timing Company
ICON KEY: NCAA DII Auto NAIA A NAIA B NJCAA DI NCCAA HCAC NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dimitri Margaritidis SO-2 Grace 3:56.14 10
2 Landon Miller SR-4 Indiana Wesleyan 3:56.78 8
3 Logan Rufenacht SO-2 Grace 4:00.47 6
4 Nathan Herbst SO-2 Indianapolis 4:01.63 5
5 Chris Maxon SR-4 Indiana Wesleyan 4:03.21 4
6 Marcus Fierek SR-4 Marian (Ind.) 4:04.09 3
7 Luke Smith JR-3 Grace 4:04.58 2
8 Andrew Bixler FR-1 Indianapolis 4:04.65 1
9 Owen Fink JR-3 Indiana Wesleyan 4:07.69 -
10 Liam Elias JR-3 Goshen 4:08.51 -
11 Ben Eiffert FR-1 Taylor 4:08.74 -
12 Trenton Faulkner FR-1 Vincennes 4:10.91 -
13 Jordan Shoemaker FR-1 Bethel (Ind.) 4:11.06 -
14 Devon Whitaker FR-1 Indianapolis 4:11.72 -
15 Ian Leatherman SR-4 Anderson (Ind.) 4:12.67 -
16 Nyc Sigmon SO-2 Indianapolis 4:12.70 -
17 Derek O'Connor JR-3 Grace 4:12.89 -
18 Nathan Blyly SR-4 Marian (Ind.) 4:13.52 -
19 Noah Kurtz FR-1 Indianapolis 4:13.57 -
20 Adam Gasaway SO-2 Marian (Ind.) 4:14.56 -
21 Peter Simmon JR-3 Grace 4:14.73 -
22 Logan Fullenkamp JR-3 Indiana Wesleyan 4:14.90 -
23 Bryce Jennings SO-2 Indiana Kokomo 4:15.95 -
24 Blake Montgemery SO-2 Taylor 4:16.97 -
25 Andy Kohrman SO-2 St. Francis (Ind.) 4:18.75 -
26 Logan Wong FR-1 Indianapolis 4:19.50 -
27 Brandan Wright FR-1 Indiana East 4:19.53 -
28 Zane Callison FR-1 Taylor 4:20.71 -
29 Tyson Agnew SO-2 St. Francis (Ind.) 4:20.94 -
30 Brayan Pizano SO-2 Indiana Kokomo 4:21.33 -
31 Parker Morris FR-1 Indiana East 4:22.28 -
32 Kenny Erow SO-2 Indiana Wesleyan 4:22.35 -
33 Danny Rockley JR-3 Indianapolis 4:22.62 -
34 Kole Hanke JR-3 Bethel (Ind.) 4:22.95 -
35 Malik Peterson SR-4 Grace 4:25.55 -
36 Kaleb Gucinski SO-2 Anderson (Ind.) 4:25.96 -
37 Noah Glomski FR-1 Vincennes 4:27.52 -
38 Jack Hammond FR-1 Taylor 4:28.12 -
39 Dan Kibet JR-3 Goshen 4:28.29 -
40 Evan Brown FR-1 Bethel (Ind.) 4:30.04 -
41 Juan Delgado-Vasquez Sophomore St. Mary-of-the-Woods 4:35.36 -
42 Luke Shroering SR-4 Marian (Ind.) 4:36.00 -
43 Erick Contreras JR-3 Bethel (Ind.) 4:40.03 -
44 Brandon Albin SO-2 Indianapolis 4:40.63 -
45 Johnny Fike SO-2 Indiana East 4:41.61 -
46 Liam Nelson FR-1 Indiana East 4:42.24 -
47 Luke Everhart Sophomore St. Mary-of-the-Woods 4:56.04 -
48 Kyle Baugh FR-1 Vincennes 4:58.26 -
49 Kayden Black FR-1 Indianapolis 4:58.45 -
50 Jose Sosa-Escamilla SO-2 Bethel (Ind.) 5:01.11 -
51 Nathan Lozoya FR-1 Indiana Kokomo 5:05.49 -
52 Justin Contreras JR-3 Bethel (Ind.) 5:06.53 -
53 Logan Blinn FR-1 St. Francis (Ind.) 5:54.88 -
  Justin Fleming SO-2 Indiana Tech DNS   
  Dillon Mitchell FR-1 Indiana Kokomo DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Nathan Blyly SR-4 Marian (Ind.) 4:13.52 -
19 Noah Kurtz FR-1 Indianapolis 4:13.57 -
20 Adam Gasaway SO-2 Marian (Ind.) 4:14.56 -
28 Zane Callison FR-1 Taylor 4:20.71 -
30 Brayan Pizano SO-2 Indiana Kokomo 4:21.33 -
33 Danny Rockley JR-3 Indianapolis 4:22.62 -
43 Erick Contreras JR-3 Bethel (Ind.) 4:40.03 -
47 Luke Everhart Sophomore St. Mary-of-the-Woods 4:56.04 -
48 Kyle Baugh FR-1 Vincennes 4:58.26 -
50 Jose Sosa-Escamilla SO-2 Bethel (Ind.) 5:01.11 -
51 Nathan Lozoya FR-1 Indiana Kokomo 5:05.49 -
52 Justin Contreras JR-3 Bethel (Ind.) 5:06.53 -
53 Logan Blinn FR-1 St. Francis (Ind.) 5:54.88 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Parker Morris FR-1 Indiana East 4:22.28 -
34 Kole Hanke JR-3 Bethel (Ind.) 4:22.95 -
35 Malik Peterson SR-4 Grace 4:25.55 -
37 Noah Glomski FR-1 Vincennes 4:27.52 -
38 Jack Hammond FR-1 Taylor 4:28.12 -
39 Dan Kibet JR-3 Goshen 4:28.29 -
40 Evan Brown FR-1 Bethel (Ind.) 4:30.04 -
41 Juan Delgado-Vasquez Sophomore St. Mary-of-the-Woods 4:35.36 -
42 Luke Shroering SR-4 Marian (Ind.) 4:36.00 -
44 Brandon Albin SO-2 Indianapolis 4:40.63 -
45 Johnny Fike SO-2 Indiana East 4:41.61 -
46 Liam Nelson FR-1 Indiana East 4:42.24 -
49 Kayden Black FR-1 Indianapolis 4:58.45 -
  Dillon Mitchell FR-1 Indiana Kokomo DNS   
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Trenton Faulkner FR-1 Vincennes 4:10.91 -
13 Jordan Shoemaker FR-1 Bethel (Ind.) 4:11.06 -
14 Devon Whitaker FR-1 Indianapolis 4:11.72 -
15 Ian Leatherman SR-4 Anderson (Ind.) 4:12.67 -
21 Peter Simmon JR-3 Grace 4:14.73 -
22 Logan Fullenkamp JR-3 Indiana Wesleyan 4:14.90 -
23 Bryce Jennings SO-2 Indiana Kokomo 4:15.95 -
24 Blake Montgemery SO-2 Taylor 4:16.97 -
25 Andy Kohrman SO-2 St. Francis (Ind.) 4:18.75 -
26 Logan Wong FR-1 Indianapolis 4:19.50 -
27 Brandan Wright FR-1 Indiana East 4:19.53 -
29 Tyson Agnew SO-2 St. Francis (Ind.) 4:20.94 -
32 Kenny Erow SO-2 Indiana Wesleyan 4:22.35 -
36 Kaleb Gucinski SO-2 Anderson (Ind.) 4:25.96 -
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dimitri Margaritidis SO-2 Grace 3:56.14 10
2 Landon Miller SR-4 Indiana Wesleyan 3:56.78 8
3 Logan Rufenacht SO-2 Grace 4:00.47 6
4 Nathan Herbst SO-2 Indianapolis 4:01.63 5
5 Chris Maxon SR-4 Indiana Wesleyan 4:03.21 4
6 Marcus Fierek SR-4 Marian (Ind.) 4:04.09 3
7 Luke Smith JR-3 Grace 4:04.58 2
8 Andrew Bixler FR-1 Indianapolis 4:04.65 1
9 Owen Fink JR-3 Indiana Wesleyan 4:07.69 -
10 Liam Elias JR-3 Goshen 4:08.51 -
11 Ben Eiffert FR-1 Taylor 4:08.74 -
16 Nyc Sigmon SO-2 Indianapolis 4:12.70 -
17 Derek O'Connor JR-3 Grace 4:12.89 -
  Justin Fleming SO-2 Indiana Tech DNS