April 30-May 2, 2021
|
Lynchburg - Lynchburg, VA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Alderfer SO-2 Eastern Mennonite 3:51.02 10
2 Sam Llaneza SO-2 Lynchburg 3:53.26 8
3 Conor White JR-3 Emory & Henry 3:57.87 6
4 Andrew Johnson SR-4 Lynchburg 3:58.33 5
5 Ethan Bernstein SO-2 Washington and Lee 3:59.64 4
6 Josh Fingerhut FR-1 Washington and Lee 4:01.85 3
7 Bennett Cupps FR-1 Bridgewater (Va.) 4:02.84 2
8 Corbin Green SO-2 Lynchburg 4:08.21 1
9 Tyler McCarthy SO-2 Shenandoah 4:10.29 -
10 Izaiah Burgos FR-1 Randolph 4:11.55 -
11 Bowen Varney FR-1 Bridgewater (Va.) 4:12.39 -
12 Jansen Miller FR-1 Eastern Mennonite 4:15.83 -
13 Justice Allen JR-3 Eastern Mennonite 4:17.40 -
14 Cooper Neeble FR-1 Roanoke 4:17.53 -
15 Daniel Miller FR-1 Lynchburg 4:18.47 -
16 Tanner Firkins SO-2 Lynchburg 4:19.61 -
17 Nick Watson SO-2 Washington and Lee 4:20.76 -
18 Isaac AndreaS SO-2 Eastern Mennonite 4:22.81 -
19 Colton Spence FR-1 Virginia Wesleyan 4:24.62 -
20 Brendan Moehringer FR-1 Washington and Lee 4:26.39 -
21 Jason Golub FR-1 Virginia Wesleyan 4:26.40 -
22 Tysen Gotschi SO-2 Ferrum 4:26.46 -
23 Samuel Gunter SO-2 Lynchburg 4:28.21 -
24 Thomas Johnson SO-2 Eastern Mennonite 4:28.71 -
25 Carter Burcham FR-1 Hampden-Sydney 4:31.95 -
26 Jason Moench JR-3 Lynchburg 4:32.94 -
27 Canon Green FR-1 Shenandoah 4:43.49 -
28 Robert Massey SO-2 Virginia Wesleyan 4:45.47 -
29 Robert Hoye FR-1 Roanoke 4:46.46 -
30 Justin Bliss JR-3 Randolph 4:47.96 -
31 Ryan Coffelt FR-1 Shenandoah 4:56.63 -
32 James Guthrie SO-2 Emory & Henry 5:06.73 -
  Matthew Todd FR-1 Washington and Lee DNF -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jason Golub FR-1 Virginia Wesleyan 4:26.40 -
24 Thomas Johnson SO-2 Eastern Mennonite 4:28.71 -
25 Carter Burcham FR-1 Hampden-Sydney 4:31.95 -
27 Canon Green FR-1 Shenandoah 4:43.49 -
28 Robert Massey SO-2 Virginia Wesleyan 4:45.47 -
29 Robert Hoye FR-1 Roanoke 4:46.46 -
30 Justin Bliss JR-3 Randolph 4:47.96 -
31 Ryan Coffelt FR-1 Shenandoah 4:56.63 -
32 James Guthrie SO-2 Emory & Henry 5:06.73 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tyler McCarthy SO-2 Shenandoah 4:10.29 -
10 Izaiah Burgos FR-1 Randolph 4:11.55 -
12 Jansen Miller FR-1 Eastern Mennonite 4:15.83 -
13 Justice Allen JR-3 Eastern Mennonite 4:17.40 -
15 Daniel Miller FR-1 Lynchburg 4:18.47 -
16 Tanner Firkins SO-2 Lynchburg 4:19.61 -
17 Nick Watson SO-2 Washington and Lee 4:20.76 -
18 Isaac AndreaS SO-2 Eastern Mennonite 4:22.81 -
19 Colton Spence FR-1 Virginia Wesleyan 4:24.62 -
20 Brendan Moehringer FR-1 Washington and Lee 4:26.39 -
22 Tysen Gotschi SO-2 Ferrum 4:26.46 -
23 Samuel Gunter SO-2 Lynchburg 4:28.21 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Alderfer SO-2 Eastern Mennonite 3:51.02 10
2 Sam Llaneza SO-2 Lynchburg 3:53.26 8
3 Conor White JR-3 Emory & Henry 3:57.87 6
4 Andrew Johnson SR-4 Lynchburg 3:58.33 5
5 Ethan Bernstein SO-2 Washington and Lee 3:59.64 4
6 Josh Fingerhut FR-1 Washington and Lee 4:01.85 3
7 Bennett Cupps FR-1 Bridgewater (Va.) 4:02.84 2
8 Corbin Green SO-2 Lynchburg 4:08.21 1
11 Bowen Varney FR-1 Bridgewater (Va.) 4:12.39 -
14 Cooper Neeble FR-1 Roanoke 4:17.53 -
26 Jason Moench JR-3 Lynchburg 4:32.94 -
  Matthew Todd FR-1 Washington and Lee DNF -