May 11-13, 2021
|
South Plains (O) - Levelland, TX
|
3524 ft. elevation
ICON KEY: NJCAA DI NJCAA DIII

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Success Umukoro FR-1 South Plains 53.95 10
2 Kaleb McDonald FR-1 Butler CC 54.00 8
3 Lashanna Graham FR-1 Barton County CC 54.11 6
4 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 54.23 5
5 Anna-Kay Allen FR-1 South Plains 54.85 4
6 Maria Simanca FR-1 New Mexico JC 54.97 3
  Dy'Mond Wiley FR-1 Western Texas College DNF -

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Natalie Graham FR-1 DuPage 1:08.72
0 Kelly Kibler SO-2 DuPage 1:04.35
0 Paulina Stachura FR-1 DuPage 1:06.98
0 Lexi Phillips FR-1 Mohawk Valley CC 1:11.21
0 Sophia Welch FR-1 Mineral Area College 1:15.79
0 Brianna Sansoucie FR-1 Mineral Area College 1:16.52
1 Nickisha Pryce FR-1 Iowa Western CC 55.78
2 Success Umukoro FR-1 South Plains 56.56
3 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 56.65
4 Maria Simanca FR-1 New Mexico JC 56.71
5 Lashanna Graham FR-1 Barton County CC 56.73
6 Kaleb McDonald FR-1 Butler CC 57.15
7 Dy'Mond Wiley FR-1 Western Texas College 57.16
8 Anna-Kay Allen FR-1 South Plains 57.24
9 Bahiyyah Barnes SO-2 Bryant & Stratton (VA) 58.09
10 Kiara Brown FR-1 Butler CC 58.71
11 Ann Dangha FR-1 Butler CC 58.91
12 Isila Apkup FR-1 Cloud County CC 58.95
13 Jordan Brown FR-1 South Plains 59.00
14 Tatiana Washington FR-1 Coffeyville CC 59.25
15 Salomay Agyei FR-1 Central Arizona 1:00.13
16 Maya Angela-Miller FR-1 Pratt CC 1:00.50
17 Jayda Jones FR-1 Fort Scott CC 1:01.38
18 Jada Sneed SO-2 Fort Scott CC 1:02.16
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nickisha Pryce FR-1 Iowa Western CC 55.78
4 Maria Simanca FR-1 New Mexico JC 56.71
9 Bahiyyah Barnes SO-2 Bryant & Stratton (VA) 58.09
10 Kiara Brown FR-1 Butler CC 58.71
15 Salomay Agyei FR-1 Central Arizona 1:00.13
17 Jayda Jones FR-1 Fort Scott CC 1:01.38
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Success Umukoro FR-1 South Plains 56.56
5 Lashanna Graham FR-1 Barton County CC 56.73
8 Anna-Kay Allen FR-1 South Plains 57.24
13 Jordan Brown FR-1 South Plains 59.00
14 Tatiana Washington FR-1 Coffeyville CC 59.25
18 Jada Sneed SO-2 Fort Scott CC 1:02.16
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Leonie Beu FR-1 Cloud County CC 56.65
6 Kaleb McDonald FR-1 Butler CC 57.15
7 Dy'Mond Wiley FR-1 Western Texas College 57.16
11 Ann Dangha FR-1 Butler CC 58.91
12 Isila Apkup FR-1 Cloud County CC 58.95
16 Maya Angela-Miller FR-1 Pratt CC 1:00.50
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Brianna Sansoucie FR-1 Mineral Area College 1:16.52
0 Sophia Welch FR-1 Mineral Area College 1:15.79
0 Lexi Phillips FR-1 Mohawk Valley CC 1:11.21
0 Kelly Kibler SO-2 DuPage 1:04.35
0 Natalie Graham FR-1 DuPage 1:08.72
0 Paulina Stachura FR-1 DuPage 1:06.98