May 7- 8, 2021
|
UW-River Falls - River Falls, WI

Men's 200 Meters Finals

W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Holden JR-3 Wis.-La Crosse 21.48 10
2 Brent Heilman JR-3 Wis.-Stout 21.81 8
3 Troy DeBruin SR-4 Wis.-La Crosse 21.83 6
4 Josh Koenecke JR-3 Wis.-La Crosse 21.86 5
5 Aaron Richardson JR-3 Wis.-Oshkosh 22.03 4
6 Dwayne Ford JR-3 Wis.-Whitewater 22.10 3
7 Spencer Reichart SO-2 Wis.-La Crosse 22.14 2
8 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 22.22 1
9 Cade VanHout SO-2 Wis.-Platteville 22.27 -

Men's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Seth Holden JR-3 Wis.-La Crosse 21.56 1.5
2 Troy DeBruin SR-4 Wis.-La Crosse 21.59 1.3
3 Brent Heilman JR-3 Wis.-Stout 21.81 1.8
4 Aaron Richardson JR-3 Wis.-Oshkosh 21.86 1.8
5 Dwayne Ford JR-3 Wis.-Whitewater 21.87 1.3
6 Spencer Reichart SO-2 Wis.-La Crosse 21.91 1.3
7 Josh Koenecke JR-3 Wis.-La Crosse 21.91 1.8
8 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 21.94 1.5
9 Cade VanHout SO-2 Wis.-Platteville 22.02 1.3
10 Rashaad Henderson FR-1 Wis.-Oshkosh 22.11 1.5
11 Oren Henderson-Zintz SR-4 Wis.-Whitewater 22.25 1.5
12 Arik Skifstad JR-3 Wis.-Eau Claire 22.27 1.5
13 Denzel Thomas JR-3 Wis.-Oshkosh 22.31 1.8
14 Justin Kotarak JR-3 Wis.-La Crosse 22.46 1.8
15 Carter Wente FR-1 Wis.-Stout 22.56 1.3
16 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 22.57 1.8
17 Caleb Green FR-1 Wis.-Stout 22.72 1.5
18 Carter Hahn FR-1 Wis.-La Crosse 22.81 1.8
19 Nate Rixmann FR-1 Wis.-River Falls 22.82 1.3
20 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 22.86 1.3
21 Keegan Pulchinski FR-1 Wis.-Stout 23.12 1.5
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Troy DeBruin SR-4 Wis.-La Crosse 21.59
5 Dwayne Ford JR-3 Wis.-Whitewater 21.87
6 Spencer Reichart SO-2 Wis.-La Crosse 21.91
9 Cade VanHout SO-2 Wis.-Platteville 22.02
15 Carter Wente FR-1 Wis.-Stout 22.56
19 Nate Rixmann FR-1 Wis.-River Falls 22.82
20 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 22.86
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Seth Holden JR-3 Wis.-La Crosse 21.56
8 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 21.94
10 Rashaad Henderson FR-1 Wis.-Oshkosh 22.11
11 Oren Henderson-Zintz SR-4 Wis.-Whitewater 22.25
12 Arik Skifstad JR-3 Wis.-Eau Claire 22.27
17 Caleb Green FR-1 Wis.-Stout 22.72
21 Keegan Pulchinski FR-1 Wis.-Stout 23.12
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Brent Heilman JR-3 Wis.-Stout 21.81
4 Aaron Richardson JR-3 Wis.-Oshkosh 21.86
7 Josh Koenecke JR-3 Wis.-La Crosse 21.91
13 Denzel Thomas JR-3 Wis.-Oshkosh 22.31
14 Justin Kotarak JR-3 Wis.-La Crosse 22.46
16 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 22.57
18 Carter Hahn FR-1 Wis.-La Crosse 22.81