May 8, 2021
|
St. Olaf College - Northfield, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ellen Mickelson JR-3 St. Olaf 2:19.27 10
2 Sam Posey SO-2 St. Olaf 2:22.65 8
3 Kristina Rohrer FR-1 St. Olaf 2:22.93 6
4 Anna Swanson FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:25.30 5
5 Juliette Martin SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:25.68 4
6 Sophie Call FR-1 St. Olaf 2:25.87 3
7 Katie Gebert FR-1 St. Olaf 2:27.14 2
8 Jaycie Simon SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:29.35 1
9 Brennan Drake JR-3 Macalester 2:30.12 -
10 Zella Lobo JR-3 Macalester 2:31.08 -
11 Riley Mauzer SO-2 St. Olaf 2:31.67 -
12 Lucia Wyland SO-2 St. Olaf 2:33.13 -
13 Karley Thurston FR-1 Macalester 2:33.79 -
14 Ciara Williams SR-4 Macalester 2:34.70 -
15 Austyn Kimbrell JR-3 St. Catherine (Minn.) 2:35.49 -
16 Ilsa Weigel FR-1 St. Olaf 2:35.56 -
17 Lizzy Erlandson SO-2 St. Catherine (Minn.) 2:36.03 -
18 Lauren Johnson SO-2 St. Olaf 2:39.45 -
19 Emma Meyer SO-2 St. Catherine (Minn.) 2:43.19 -
20 Rebeka Daniel FR-1 St. Catherine (Minn.) 2:45.05 -
21 Brenna Nelson FR-1 St. Catherine (Minn.) 2:53.07 -
22 Rebekah Crail SR-4 St. Olaf 2:53.80 -
23 Lucy Knudsen SO-2 Macalester 2:55.01 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ellen Mickelson JR-3 St. Olaf 2:19.27 10
2 Sam Posey SO-2 St. Olaf 2:22.65 8
3 Kristina Rohrer FR-1 St. Olaf 2:22.93 6
4 Anna Swanson FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:25.30 5
5 Juliette Martin SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:25.68 4
6 Sophie Call FR-1 St. Olaf 2:25.87 3
7 Katie Gebert FR-1 St. Olaf 2:27.14 2
8 Jaycie Simon SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:29.35 1
9 Brennan Drake JR-3 Macalester 2:30.12 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Zella Lobo JR-3 Macalester 2:31.08 -
11 Riley Mauzer SO-2 St. Olaf 2:31.67 -
12 Lucia Wyland SO-2 St. Olaf 2:33.13 -
13 Karley Thurston FR-1 Macalester 2:33.79 -
14 Ciara Williams SR-4 Macalester 2:34.70 -
15 Austyn Kimbrell JR-3 St. Catherine (Minn.) 2:35.49 -
16 Ilsa Weigel FR-1 St. Olaf 2:35.56 -
17 Lizzy Erlandson SO-2 St. Catherine (Minn.) 2:36.03 -
18 Lauren Johnson SO-2 St. Olaf 2:39.45 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Emma Meyer SO-2 St. Catherine (Minn.) 2:43.19 -
20 Rebeka Daniel FR-1 St. Catherine (Minn.) 2:45.05 -
21 Brenna Nelson FR-1 St. Catherine (Minn.) 2:53.07 -
22 Rebekah Crail SR-4 St. Olaf 2:53.80 -
23 Lucy Knudsen SO-2 Macalester 2:55.01 -