April 22-23, 2022
|
Ohio Northern - Ada, OH
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NCCAA OAC HCAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan McCulloch JR-3 Albion 4:50.45 10
2 Noelle Loller JR-3 Anderson (Ind.) 4:59.94 8
3 Rue Whitmore SR-4 Ohio Northern 5:05.82 6
4 Justine Hunt FR-1 Findlay 5:06.47 5
5 Hannah Brubaker JR-3 Manchester 5:10.83 4
6 Rebecca Gregg SR-4 Anderson (Ind.) 5:14.94 3
7 Bailey Kreft FR-1 Ohio Northern 5:17.33 2
8 Fiona Frost SR-4 Manchester 5:23.62 1
9 Hailey Wilson FR-1 Findlay 5:24.04 -
10 Chloe Will JR-3 Tiffin 5:31.22 -
11 Madi Hilliker SO-2 Manchester 5:38.33 -
12 Elizabeth Trent SR-4 Concordia (Mich.) 5:43.23 -
13 Taylor Sempf SO-2 Adrian 5:43.24 -
14 Holly Cole SR-4 Tiffin 5:46.16 -
15 Sydney Sluys SO-2 Manchester 5:46.87 -
16 Hannah Dearth FR-1 Heidelberg 5:51.43 -
17 Lydia Schroeder SR-4 Concordia (Mich.) 5:58.35 -
18 Callie Guthrie SO-2 Anderson (Ind.) 6:00.92 -
19 Alyssa Brooks FR-1 Adrian 6:00.97 -
20 Erika Parkinson SO-2 Adrian 6:05.69 -
21 Chloe Gunter FR-1 Concordia (Mich.) 6:12.37 -
22 Jenia Freewalt SO-2 Bluffton 6:25.80 -
23 Sammie Unger FR-1 Bluffton 6:28.07 -
24 Miranda Billman SO-2 Bluffton 6:36.87 -
25 Ella Strehlow FR-1 Tiffin 6:37.70 -
26 Lizzy Dingman SO-2 Ohio Northern 6:43.46 -
  Gabby Porter SR-4 Concordia (Mich.) DNS   
  Teegan Dawson SO-2 Adrian DNS   
  MJ Zindars FR-1 Ohio Northern DNS   
  Sierra Kalli SO-2 Anderson (Ind.) DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Rebecca Gregg SR-4 Anderson (Ind.) 5:14.94 3
11 Madi Hilliker SO-2 Manchester 5:38.33 -
12 Elizabeth Trent SR-4 Concordia (Mich.) 5:43.23 -
15 Sydney Sluys SO-2 Manchester 5:46.87 -
16 Hannah Dearth FR-1 Heidelberg 5:51.43 -
17 Lydia Schroeder SR-4 Concordia (Mich.) 5:58.35 -
18 Callie Guthrie SO-2 Anderson (Ind.) 6:00.92 -
19 Alyssa Brooks FR-1 Adrian 6:00.97 -
20 Erika Parkinson SO-2 Adrian 6:05.69 -
21 Chloe Gunter FR-1 Concordia (Mich.) 6:12.37 -
23 Sammie Unger FR-1 Bluffton 6:28.07 -
25 Ella Strehlow FR-1 Tiffin 6:37.70 -
26 Lizzy Dingman SO-2 Ohio Northern 6:43.46 -
  Teegan Dawson SO-2 Adrian DNS   
  MJ Zindars FR-1 Ohio Northern DNS   
  Sierra Kalli SO-2 Anderson (Ind.) DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan McCulloch JR-3 Albion 4:50.45 10
2 Noelle Loller JR-3 Anderson (Ind.) 4:59.94 8
3 Rue Whitmore SR-4 Ohio Northern 5:05.82 6
4 Justine Hunt FR-1 Findlay 5:06.47 5
5 Hannah Brubaker JR-3 Manchester 5:10.83 4
7 Bailey Kreft FR-1 Ohio Northern 5:17.33 2
8 Fiona Frost SR-4 Manchester 5:23.62 1
9 Hailey Wilson FR-1 Findlay 5:24.04 -
10 Chloe Will JR-3 Tiffin 5:31.22 -
13 Taylor Sempf SO-2 Adrian 5:43.24 -
14 Holly Cole SR-4 Tiffin 5:46.16 -
22 Jenia Freewalt SO-2 Bluffton 6:25.80 -
24 Miranda Billman SO-2 Bluffton 6:36.87 -
  Gabby Porter SR-4 Concordia (Mich.) DNS