March 26, 2022
|
Bridgewater (Va.) - Bridgewater, VA
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov AARTFC IC4A/ECAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Alderfer JR-3 Eastern Mennonite 4:13.48 10
2 Bennett Cupps SO-2 Bridgewater (Va.) 4:20.32 8
3 Gregory Panther JR-3 WVU Tech 4:22.27 6
4 Bowen Varney SO-2 Bridgewater (Va.) 4:23.99 4
5 Thomas Johnson JR-3 Eastern Mennonite 4:24.29 2
6 Jansen Miller SO-2 Eastern Mennonite 4:29.81 1
7 Justice Allen JR-3 Eastern Mennonite 4:31.02 -
8 Dawson Woodruff SO-2 Eastern Mennonite 4:31.59 -
9 Jacob Gregory FR-1 Bridgewater (Va.) 4:31.72 -
10 Christopher Diaz JR-3 Mount St. Mary's 4:33.64 -
11 Anthony Cadle SO-2 Bridgewater (Va.) 4:33.87 -
12 Isaac AndreaS JR-3 Eastern Mennonite 4:36.83 -
13 Vincent Leo JR-3 Bridgewater (Va.) 4:38.43 -
14 Joel Kreuzwieser JR-3 Catholic 4:38.66 -
15 Jack Donovan SO-2 Bridgewater (Va.) 4:38.98 -
16 Nathan Yoder SO-2 Eastern Mennonite 4:39.67 -
17 Ethan Duncan FR-1 Bridgewater (Va.) 4:39.95 -
18 Matthew Klapak FR-1 Emory & Henry 4:40.24 -
19 Jackson Campbell Senior Unattached 4:40.48 -
20 Drew Stinson SO-2 Catholic 4:42.03 -
21 Nate Lehman FR-1 Eastern Mennonite 4:42.55 -
22 Owen Wood SO-2 Bridgewater (Va.) 4:42.76 -
23 Caleb Bradley SO-2 Bridgewater (Va.) 4:45.66 -
24 Adam Stetser SO-2 Mount St. Mary's 4:49.73 -
25 Nate Norris FR-1 St. Mary's (Md.) 4:50.18 -
26 Blaise Trapani JR-3 Catholic 4:56.11 -
27 Abenezer Knight FR-1 Bridgewater (Va.) 4:58.06 -
28 Caleb Hostetler SO-2 Eastern Mennonite 5:01.95 -
29 Caleb Shankle JR-3 St. Mary's (Md.) 5:06.82 -
30 Zach Munoz SO-2 Eastern Mennonite 5:14.49 -
31 Patton Harbourt FR-1 St. Mary's (Md.) 5:17.24 -
32 Michael Toms FR-1 Bridgewater (Va.) 5:22.10 -
33 Enos Rotich SR-4 Virginia Union 5:26.36 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Alderfer JR-3 Eastern Mennonite 4:13.48 10
2 Bennett Cupps SO-2 Bridgewater (Va.) 4:20.32 8
3 Gregory Panther JR-3 WVU Tech 4:22.27 6
4 Bowen Varney SO-2 Bridgewater (Va.) 4:23.99 4
5 Thomas Johnson JR-3 Eastern Mennonite 4:24.29 2
6 Jansen Miller SO-2 Eastern Mennonite 4:29.81 1
7 Justice Allen JR-3 Eastern Mennonite 4:31.02 -
9 Jacob Gregory FR-1 Bridgewater (Va.) 4:31.72 -
11 Anthony Cadle SO-2 Bridgewater (Va.) 4:33.87 -
13 Vincent Leo JR-3 Bridgewater (Va.) 4:38.43 -
17 Ethan Duncan FR-1 Bridgewater (Va.) 4:39.95 -
19 Jackson Campbell Senior Unattached 4:40.48 -
22 Owen Wood SO-2 Bridgewater (Va.) 4:42.76 -
27 Abenezer Knight FR-1 Bridgewater (Va.) 4:58.06 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Dawson Woodruff SO-2 Eastern Mennonite 4:31.59 -
10 Christopher Diaz JR-3 Mount St. Mary's 4:33.64 -
14 Joel Kreuzwieser JR-3 Catholic 4:38.66 -
15 Jack Donovan SO-2 Bridgewater (Va.) 4:38.98 -
16 Nathan Yoder SO-2 Eastern Mennonite 4:39.67 -
20 Drew Stinson SO-2 Catholic 4:42.03 -
21 Nate Lehman FR-1 Eastern Mennonite 4:42.55 -
23 Caleb Bradley SO-2 Bridgewater (Va.) 4:45.66 -
32 Michael Toms FR-1 Bridgewater (Va.) 5:22.10 -
33 Enos Rotich SR-4 Virginia Union 5:26.36 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Isaac AndreaS JR-3 Eastern Mennonite 4:36.83 -
18 Matthew Klapak FR-1 Emory & Henry 4:40.24 -
24 Adam Stetser SO-2 Mount St. Mary's 4:49.73 -
25 Nate Norris FR-1 St. Mary's (Md.) 4:50.18 -
26 Blaise Trapani JR-3 Catholic 4:56.11 -
28 Caleb Hostetler SO-2 Eastern Mennonite 5:01.95 -
29 Caleb Shankle JR-3 St. Mary's (Md.) 5:06.82 -
30 Zach Munoz SO-2 Eastern Mennonite 5:14.49 -
31 Patton Harbourt FR-1 St. Mary's (Md.) 5:17.24 -