December 3, 2021
|
Ocean Breeze Athletic Complex (Banked) - Staten Island, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC MAC IC4A/ECAC ECAC DIII

Women 60m Dash Invite Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aaliyah Robinson FR-1 Delaware State 7.75
2 T'Keyah Macklin SR-4 Delaware State 7.83
3 Laurie Hauet SR-4 LIU 7.88
4 Genesis Walker SR-4 Rider 7.89
5 Shaunelle Wallace FR-1 LIU 7.95
6 Khalin Hemingway JR-3 Rider 7.99
  Raisa Thunig FR-1 Rider FS

Women 60m Dash Invite Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Juviannadean Mullings FR-1 Delaware State 7.74
2 Aaliyah Robinson FR-1 Delaware State 7.77
3 Genesis Walker SR-4 Rider 7.84
4 Raisa Thunig FR-1 Rider 7.92
5 Khalin Hemingway JR-3 Rider 8.04
6 Shaunelle Wallace FR-1 LIU 7.88
7 T'Keyah Macklin SR-4 Delaware State 7.89
8 Laurie Hauet SR-4 LIU 7.90
9 Sydney Rose SO-2 St. Joseph's (Pa.) 7.94
10 Mariah Stephens FR-1 Rider 8.00
11 Dianna Koger FR-1 Delaware State 8.01
12 Camille Watson SO-2 LIU 8.02
13 Jessica Fratianni SR-4 Rider 8.03
14 Ruth-Ann Chambers FR-1 Wagner 8.04
15 Aretha Edwards JR-3 Georgian Court 8.07
16 Judith Walker FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.09
17 Ariel Salkey FR-1 Holy Family 8.10
18 Ginika Nkwonta SR-4 St. Joseph's (Pa.) 8.14
19 Yanely Bohorquez Gonzalez SO-2 Georgian Court 8.19
20 Megan Smith FR-1 Stockton 8.21
21 GeVana Groomes JR-3 Holy Family 8.26
22 Lakia Hope SO-2 Delaware State 8.29
23 Brandi Camp FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.32
24 Ashley Tang SO-2 Johns Hopkins 8.37
25 Kyla Wilson FR-1 Stevenson 8.39
26 Roodginia Guerrier SO-2 Adelphi 8.49
27 Mikela Robinson SR-4 Stevenson 8.51
28 Ka'Nijha Johnson FR-1 Stockton 8.54
29 Pearl Oparebea SR-4 Rutgers-Newark 8.56
30 Kaylee Apple SO-2 Stockton 8.57
31 Lauren Dietrich FR-1 Hofstra 8.65
32 Jenna McBride FR-1 Adelphi 8.67
33 Deandra Baker FR-1 Hofstra 8.70
34 Edidiong Ekpo JR-3 Johns Hopkins 8.78
35 Tanyka Trotman SR-4 Stevenson 8.93
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Aaliyah Robinson FR-1 Delaware State 7.77
6 Shaunelle Wallace FR-1 LIU 7.88
10 Mariah Stephens FR-1 Rider 8.00
16 Judith Walker FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.09
23 Brandi Camp FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8.32
29 Pearl Oparebea SR-4 Rutgers-Newark 8.56
30 Kaylee Apple SO-2 Stockton 8.57
33 Deandra Baker FR-1 Hofstra 8.70
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Juviannadean Mullings FR-1 Delaware State 7.74
7 T'Keyah Macklin SR-4 Delaware State 7.89
8 Laurie Hauet SR-4 LIU 7.90
19 Yanely Bohorquez Gonzalez SO-2 Georgian Court 8.19
20 Megan Smith FR-1 Stockton 8.21
21 GeVana Groomes JR-3 Holy Family 8.26
26 Roodginia Guerrier SO-2 Adelphi 8.49
34 Edidiong Ekpo JR-3 Johns Hopkins 8.78
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Raisa Thunig FR-1 Rider 7.92
11 Dianna Koger FR-1 Delaware State 8.01
12 Camille Watson SO-2 LIU 8.02
14 Ruth-Ann Chambers FR-1 Wagner 8.04
25 Kyla Wilson FR-1 Stevenson 8.39
28 Ka'Nijha Johnson FR-1 Stockton 8.54
32 Jenna McBride FR-1 Adelphi 8.67
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Khalin Hemingway JR-3 Rider 8.04
15 Aretha Edwards JR-3 Georgian Court 8.07
17 Ariel Salkey FR-1 Holy Family 8.10
18 Ginika Nkwonta SR-4 St. Joseph's (Pa.) 8.14
27 Mikela Robinson SR-4 Stevenson 8.51
31 Lauren Dietrich FR-1 Hofstra 8.65
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Genesis Walker SR-4 Rider 7.84
9 Sydney Rose SO-2 St. Joseph's (Pa.) 7.94
13 Jessica Fratianni SR-4 Rider 8.03
22 Lakia Hope SO-2 Delaware State 8.29
24 Ashley Tang SO-2 Johns Hopkins 8.37
35 Tanyka Trotman SR-4 Stevenson 8.93