March 19, 2022
|
Matanzas - Palm Coast, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Stanley Cowherd SR St. Johns Country Day 52.46 10
2 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 52.58 8
3 jonathan killingsworth JR Atlantic (PO) 53.53 6
4 Victor Farfan SR St. Joseph 53.85 5
5 Julian Quintero SO Menendez 54.24 4
6 Aiden Langford SO Matanzas 54.24 3
7 Amarion Washington SR Atlantic (PO) 54.85 2
8 Keno Foresyeth SR Winter Haven 55.04 1
9 delvin furlonge JR Atlantic (PO) 55.42 -
10 Shamar Durham SO Seabreeze 55.90 -
11 Chandler Lane JR Matanzas 56.37 -
12 Demetrius Headley SR Matanzas 56.40 -
13 Joaquin Jackson SR Winter Haven 57.75 -
14 Wesley Tucker FR Father Lopez 59.08 -
15 Lech Sweeney SO Father Lopez 59.49 -
16 Enirico Pardes SR Father Lopez 59.57 -
17 Lloyd Jones JR Matanzas 59.74 -
18 Henry Fulton JR Father Lopez 1:01.38 -
19 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 1:02.44 -
20 Amahd McKenzie SO Winter Haven 1:02.87 -
21 Andrew Costa SO St. Joseph 1:03.88 -
22 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 1:04.12 -
23 Xavier Voltaire JR Seabreeze 1:05.54 -
24 Mathew Tuckman SO St. Joseph 1:06.23 -
25 Elijah Walker FR Menendez 1:10.12 -
26 Kael Plumlee FR Menendez 1:10.13 -
  Devonta Washington SO Winter Haven DNS   
  Carson Chiumento SO Seabreeze DNS   
  Landon Smith SO Seabreeze DNS   
  Eric Valderrama JR Christs Church Academy DNS   
  Ezekiel El FR Menendez DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Stanley Cowherd SR St. Johns Country Day 52.46 10
4 Victor Farfan SR St. Joseph 53.85 5
13 Joaquin Jackson SR Winter Haven 57.75 -
20 Amahd McKenzie SO Winter Haven 1:02.87 -
  Eric Valderrama JR Christs Church Academy DNS   
  Ezekiel El FR Menendez DNS   
  Devonta Washington SO Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Julian Quintero SO Menendez 54.24 4
17 Lloyd Jones JR Matanzas 59.74 -
19 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 1:02.44 -
21 Andrew Costa SO St. Joseph 1:03.88 -
22 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 1:04.12 -
24 Mathew Tuckman SO St. Joseph 1:06.23 -
25 Elijah Walker FR Menendez 1:10.12 -
26 Kael Plumlee FR Menendez 1:10.13 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 jonathan killingsworth JR Atlantic (PO) 53.53 6
8 Keno Foresyeth SR Winter Haven 55.04 1
9 delvin furlonge JR Atlantic (PO) 55.42 -
14 Wesley Tucker FR Father Lopez 59.08 -
15 Lech Sweeney SO Father Lopez 59.49 -
16 Enirico Pardes SR Father Lopez 59.57 -
18 Henry Fulton JR Father Lopez 1:01.38 -
  Landon Smith SO Seabreeze DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 52.58 8
6 Aiden Langford SO Matanzas 54.24 3
7 Amarion Washington SR Atlantic (PO) 54.85 2
10 Shamar Durham SO Seabreeze 55.90 -
11 Chandler Lane JR Matanzas 56.37 -
12 Demetrius Headley SR Matanzas 56.40 -
23 Xavier Voltaire JR Seabreeze 1:05.54 -
  Carson Chiumento SO Seabreeze DNS