April 1, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rilee Morrison SO Barron Collier 5:23.37 10
2 Sonia Lountchenko SR Palmetto Ridge 5:24.62 8
3 Katrina Machado SO Port Charlotte 5:34.80 6
4 Samantha Connar JR North Fort Myers 5:40.24 5
5 Hannah Manibo FR Bishop Verot 5:40.82 4
6 Isabel Rasmussen FR Palmetto Ridge 5:43.06 3
7 Nicole Zani SR Gulf Coast 5:45.27 2
8 Tyler Sabadin JR Venice 5:45.39 1
9 Charlotte Carley JR Lemon Bay 5:47.75 -
10 Mackenzie Maclean FR Venice 5:53.08 -
11 Nichole Higgins FR Gulf Coast 5:53.24 -
12 Hanna Martin SO Charlotte 5:55.22 -
13 Ava Taylor FR Charlotte 5:57.37 -
14 Sage Fitzgerald SR Gulf Coast 5:58.49 -
15 Bailey Giles SO Palmetto Ridge 6:00.19 -
16 Haylee Marsicovetere JR Lemon Bay 6:22.95 -
17 Adriana Guerra JR Braden River 6:26.76 -
18 Gabriella Sicre SR Braden River 6:27.52 -
19 Ambrea Hobbs JR Charlotte 6:29.93 -
20 Hannah Brock SR North Fort Myers 6:30.13 -
21 Sophia Pezeshkan SR Community School (Naples) 6:30.92 -
22 Maliaya Long FR Lemon Bay 6:30.96 -
23 Madeline Philpott 8 Southwest Florida Christian 6:31.36 -
24 Jo Campbell SO First Baptist (Naples) 6:44.56 -
25 Shianna O'Day SO Island Coast 6:51.89 -
26 Jacqueline Anguiano FR North Fort Myers 6:54.44 -
27 Amyah Ma JR Braden River 6:56.17 -
28 Fernanda Martinez FR Island Coast 6:56.86 -
29 Kaila Smith JR North Port 7:06.04 -
30 Micaela Ruiz 8 Southwest Florida Christian 7:21.34 -
31 Alexis Hald JR Port Charlotte 7:35.48 -
32 Kerrigan Klevanosky FR First Baptist (Naples) 7:35.89 -
33 Sarah Harris SO Southwest Florida Christian 7:54.24 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ava Taylor FR Charlotte 5:57.37 -
16 Haylee Marsicovetere JR Lemon Bay 6:22.95 -
17 Adriana Guerra JR Braden River 6:26.76 -
18 Gabriella Sicre SR Braden River 6:27.52 -
19 Ambrea Hobbs JR Charlotte 6:29.93 -
20 Hannah Brock SR North Fort Myers 6:30.13 -
21 Sophia Pezeshkan SR Community School (Naples) 6:30.92 -
22 Maliaya Long FR Lemon Bay 6:30.96 -
23 Madeline Philpott 8 Southwest Florida Christian 6:31.36 -
24 Jo Campbell SO First Baptist (Naples) 6:44.56 -
25 Shianna O'Day SO Island Coast 6:51.89 -
26 Jacqueline Anguiano FR North Fort Myers 6:54.44 -
27 Amyah Ma JR Braden River 6:56.17 -
28 Fernanda Martinez FR Island Coast 6:56.86 -
29 Kaila Smith JR North Port 7:06.04 -
30 Micaela Ruiz 8 Southwest Florida Christian 7:21.34 -
31 Alexis Hald JR Port Charlotte 7:35.48 -
32 Kerrigan Klevanosky FR First Baptist (Naples) 7:35.89 -
33 Sarah Harris SO Southwest Florida Christian 7:54.24 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rilee Morrison SO Barron Collier 5:23.37 10
2 Sonia Lountchenko SR Palmetto Ridge 5:24.62 8
3 Katrina Machado SO Port Charlotte 5:34.80 6
4 Samantha Connar JR North Fort Myers 5:40.24 5
5 Hannah Manibo FR Bishop Verot 5:40.82 4
6 Isabel Rasmussen FR Palmetto Ridge 5:43.06 3
7 Nicole Zani SR Gulf Coast 5:45.27 2
8 Tyler Sabadin JR Venice 5:45.39 1
9 Charlotte Carley JR Lemon Bay 5:47.75 -
10 Mackenzie Maclean FR Venice 5:53.08 -
11 Nichole Higgins FR Gulf Coast 5:53.24 -
12 Hanna Martin SO Charlotte 5:55.22 -
14 Sage Fitzgerald SR Gulf Coast 5:58.49 -
15 Bailey Giles SO Palmetto Ridge 6:00.19 -