February 4- 5, 2022
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC PSAC NCCAA NAIA B NAIA A ECAC DIII

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hunter Moore JR-3 Walsh 8:17.25
2 Conall McGinness FR-1 Miami (Ohio) 8:20.47
3 Evan Leist JR-3 Cedarville 8:21.26
4 Thomas Termote FR-1 Charleston (W.V.) 8:21.39
5 Simon Heys SO-2 Wilmington (Ohio) 8:26.84
6 Nathan Moore FR-1 Walsh 8:27.50
7 Casey Ellis JR-3 Charleston (W.V.) 8:27.68
8 Ramen Felumlee SO-2 Cedarville 8:28.28
9 David Cecchi SR-4 Charleston (W.V.) 8:29.07
10 Christopher Cannon SR-4 Malone 8:30.32
11 Drew Roberts SO-2 Walsh 8:31.59
12 Max Hoffman Senior CRC Elite 8:32.12
13 Cooper Peterson JR-3 Cedarville 8:32.69
14 Mhalicki Bronson FR-1 Miami (Ohio) 8:34.31
15 Alejandro Abellaneda JR-3 Charleston (W.V.) 8:35.06
16 Dan Conway SO-2 Miami (Ohio) 8:36.09
17 Nick Saul SO-2 Miami (Ohio) 8:36.79
18 Lucas Clark JR-3 Malone 8:36.98
19 Trevor Cross JR-3 Cedarville 8:37.46
20 Gage Beireis JR-3 Otterbein 8:38.77
21 Alex Mitchell FR-1 Hillsdale 8:38.80
22 Seth Macura FR-1 Walsh 8:40.31
23 Ian Pierson JR-3 John Carroll 8:41.54
24 Chase Grauel SO-2 Miami (Ohio) 8:41.69
25 Zach Beneteau FR-1 Walsh 8:41.92
26 Julian Shrock SO-2 Walsh 8:43.13
27 Hunter Hoover JR-3 Shawnee State 8:43.35
28 Isaiah Kelly JR-3 Cedarville 8:44.34
29 Jack Root FR-1 John Carroll 8:44.71
30 Camren Warner SR-4 Trevecca Nazarene 8:46.16
31 Jake Ethridge   Unattached - Ohio 8:47.47
32 Ethan Wallis FR-1 Cedarville 8:48.60
33 Tommy Naiman FR-1 John Carroll 8:49.22
34 Tony Cappillo JR-3 Malone 8:49.63
35 Kyle Hinson SR-4 Charleston (W.V.) 8:51.38
36 Lukas Keverkamp FR-1 Walsh 8:52.33
37 Chase Balko FR-1 Malone 8:53.21
38 Victor Orsinelli FR-1 Miami (Ohio) 8:54.53
39 Richie Johnston FR-1 Hillsdale 8:55.24
40 Mitchel Dunham FR-1 Walsh 8:56.34
41 Drew Monahan FR-1 Walsh 8:57.32
42 Colin Moats FR-1 Findlay 8:57.33
43 Matthew Parker JR-3 Malone 8:58.79
44 Alex Tam JR-3 Miami (Ohio) 8:59.62
45 Tyler Wierzbicki SO-2 Walsh 9:01.93
46 Connor Hill FR-1 Findlay 9:01.95
47 Nick Reimund SR-4 Ashland 9:04.75
48 Noah Tobin SO-2 Wilmington (Ohio) 9:04.91
49 Tucker Markko SO-2 Malone 9:07.86
50 Zack Britton FR-1 Findlay 9:09.03
51 Benji House SO-2 Walsh 9:09.62
52 Dominic Delmoro FR-1 John Carroll 9:09.96
53 Matthew Long SR-4 Ashland 9:10.61
54 Caleb Belmont SO-2 Ohio Dominican 9:12.15
55 Michael Lane Freshman Unattached - Ohio 9:12.19
56 Joey Buehner SO-2 Walsh 9:14.22
57 Konnor Ray FR-1 Ashland 9:14.99
58 Johnny Peters FR-1 John Carroll 9:15.34
59 Aidan Domencic SO-2 PSU-Behrend 9:15.53
60 Jason Freisen FR-1 John Carroll 9:22.31
61 Mason White FR-1 Lake Erie 9:23.69
62 Nick Temel SO-2 PSU-Behrend 9:26.18
63 Mason Ackley FR-1 Malone 9:29.54
64 Ben Stanhope FR-1 Otterbein 9:34.82
65 Ethan Callarman FR-1 Cedarville 9:37.03
66 Graham Scott SO-2 Malone 9:39.25
67 Bennett Kerr FR-1 PSU-Behrend 9:42.45
68 Karsten Thompson FR-1 Tiffin 9:48.61
69 Al Lindstrom SR-4 Seton Hill 9:56.90
70 Collin Gilmour FR-1 Cedarville 10:00.02
71 Joey George FR-1 PSU-Behrend 10:10.41
72 CJ Anderson FR-1 Wheeling 10:25.18
73 Andrew Symonds FR-1 Walsh 10:31.32
74 Jace Selvidge FR-1 Trevecca Nazarene 10:35.23
75 Nick Post JR-3 PSU-Behrend 11:14.65
  Alex Phillip SO-2 John Carroll DNF
  Matt Costanzo FR-1 John Carroll DNF
  Logan Thomas FR-1 Walsh DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hunter Moore JR-3 Walsh 8:17.25
2 Conall McGinness FR-1 Miami (Ohio) 8:20.47
3 Evan Leist JR-3 Cedarville 8:21.26
4 Thomas Termote FR-1 Charleston (W.V.) 8:21.39
5 Simon Heys SO-2 Wilmington (Ohio) 8:26.84
6 Nathan Moore FR-1 Walsh 8:27.50
7 Casey Ellis JR-3 Charleston (W.V.) 8:27.68
9 David Cecchi SR-4 Charleston (W.V.) 8:29.07
11 Drew Roberts SO-2 Walsh 8:31.59
12 Max Hoffman Senior CRC Elite 8:32.12
14 Mhalicki Bronson FR-1 Miami (Ohio) 8:34.31
16 Dan Conway SO-2 Miami (Ohio) 8:36.09
23 Ian Pierson JR-3 John Carroll 8:41.54
27 Hunter Hoover JR-3 Shawnee State 8:43.35
40 Mitchel Dunham FR-1 Walsh 8:56.34
44 Alex Tam JR-3 Miami (Ohio) 8:59.62
  Alex Phillip SO-2 John Carroll DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Ramen Felumlee SO-2 Cedarville 8:28.28
10 Christopher Cannon SR-4 Malone 8:30.32
13 Cooper Peterson JR-3 Cedarville 8:32.69
15 Alejandro Abellaneda JR-3 Charleston (W.V.) 8:35.06
17 Nick Saul SO-2 Miami (Ohio) 8:36.79
18 Lucas Clark JR-3 Malone 8:36.98
19 Trevor Cross JR-3 Cedarville 8:37.46
20 Gage Beireis JR-3 Otterbein 8:38.77
21 Alex Mitchell FR-1 Hillsdale 8:38.80
25 Zach Beneteau FR-1 Walsh 8:41.92
26 Julian Shrock SO-2 Walsh 8:43.13
28 Isaiah Kelly JR-3 Cedarville 8:44.34
30 Camren Warner SR-4 Trevecca Nazarene 8:46.16
35 Kyle Hinson SR-4 Charleston (W.V.) 8:51.38
38 Victor Orsinelli FR-1 Miami (Ohio) 8:54.53
39 Richie Johnston FR-1 Hillsdale 8:55.24
41 Drew Monahan FR-1 Walsh 8:57.32
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Seth Macura FR-1 Walsh 8:40.31
24 Chase Grauel SO-2 Miami (Ohio) 8:41.69
29 Jack Root FR-1 John Carroll 8:44.71
31 Jake Ethridge   Unattached - Ohio 8:47.47
32 Ethan Wallis FR-1 Cedarville 8:48.60
33 Tommy Naiman FR-1 John Carroll 8:49.22
34 Tony Cappillo JR-3 Malone 8:49.63
36 Lukas Keverkamp FR-1 Walsh 8:52.33
37 Chase Balko FR-1 Malone 8:53.21
42 Colin Moats FR-1 Findlay 8:57.33
43 Matthew Parker JR-3 Malone 8:58.79
45 Tyler Wierzbicki SO-2 Walsh 9:01.93
47 Nick Reimund SR-4 Ashland 9:04.75
49 Tucker Markko SO-2 Malone 9:07.86
50 Zack Britton FR-1 Findlay 9:09.03
51 Benji House SO-2 Walsh 9:09.62
52 Dominic Delmoro FR-1 John Carroll 9:09.96
54 Caleb Belmont SO-2 Ohio Dominican 9:12.15
56 Joey Buehner SO-2 Walsh 9:14.22
57 Konnor Ray FR-1 Ashland 9:14.99
69 Al Lindstrom SR-4 Seton Hill 9:56.90
  Logan Thomas FR-1 Walsh DNF
  Matt Costanzo FR-1 John Carroll DNF
Men's 3000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Connor Hill FR-1 Findlay 9:01.95
48 Noah Tobin SO-2 Wilmington (Ohio) 9:04.91
53 Matthew Long SR-4 Ashland 9:10.61
55 Michael Lane Freshman Unattached - Ohio 9:12.19
58 Johnny Peters FR-1 John Carroll 9:15.34
59 Aidan Domencic SO-2 PSU-Behrend 9:15.53
60 Jason Freisen FR-1 John Carroll 9:22.31
61 Mason White FR-1 Lake Erie 9:23.69
62 Nick Temel SO-2 PSU-Behrend 9:26.18
63 Mason Ackley FR-1 Malone 9:29.54
64 Ben Stanhope FR-1 Otterbein 9:34.82
65 Ethan Callarman FR-1 Cedarville 9:37.03
66 Graham Scott SO-2 Malone 9:39.25
67 Bennett Kerr FR-1 PSU-Behrend 9:42.45
68 Karsten Thompson FR-1 Tiffin 9:48.61
70 Collin Gilmour FR-1 Cedarville 10:00.02
71 Joey George FR-1 PSU-Behrend 10:10.41
72 CJ Anderson FR-1 Wheeling 10:25.18
73 Andrew Symonds FR-1 Walsh 10:31.32
74 Jace Selvidge FR-1 Trevecca Nazarene 10:35.23
75 Nick Post JR-3 PSU-Behrend 11:14.65