February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyia Green SR Ocoee 54.65 10
2 Miracle Johnson SR Ocoee 57.00 8
3 Endeyah Lane SR St. Thomas Aquinas 57.12 6
4 Shanel Morgan FR St. Thomas Aquinas 58.73 5
5 Ar'briel Scott JR Evans 59.55 4
6 Anika Vidrine 8 Lake Highland Prep 1:00.63 3
7 Jayla Sullivan SO Evans 1:01.46 2
8 Markia McCarthy JR Wekiva 1:03.10 1
9 Breannah Hyppolite SR Lake Minneola 1:03.47 -
10 Madelyn Vargas SR East Ridge 1:03.51 -
11 Aryana Calderon JR Timber Creek 1:03.67 -
12 Ryla Bryant JR Lake Gibson 1:03.72 -
13 Ovella Ariail JR Edgewater 1:03.81 -
14 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:04.45 -
15 Sophia Joseph FR West Orange 1:04.51 -
16 Chloe Solomon JR Olympia 1:04.97 -
17 Iliana Underwood FR West Orange 1:05.09 -
18 Janiya Bent FR Jones 1:05.20 -
19 nicole shorter SR Jones 1:05.33 -
20 Jadaah Wingfield JR Patel 1:05.76 -
21 Journey Peck JR Patel 1:06.05 -
22 Ayana Ranking SO Apopka 1:06.41 -
23 Hannah Jones SR Apopka 1:07.15 -
24 Bailey Stokes JR Edgewater 1:07.59 -
25 Isabella Buckley SO Celebration 1:07.99 -
26 Hefina Oliver JR Celebration 1:08.00 -
27 Mallory Riggs FR Windermere 1:08.88 -
28 Brooke Rodda SR Timber Creek 1:09.08 -
29 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:09.48 -
30 Anngelis Tavarez SO Windermere 1:11.21 -
31 Alexandria Zella SR Boone 1:12.05 -
32 Isabella Alcantara SO Lake Gibson 1:12.07 -
33 Alexis Guzman SO Boone 1:12.80 -
34 Olivia Martin FR International Community 1:15.34 -
35 Ana Caldwell JR Lake Minneola 1:16.15 -
36 Sarah Vance FR Foundation Academy 1:16.98 -
37 Korey Ardon SO Olympia 1:18.58 -
38 Danaysia Graham SR East Ridge 1:23.59 -
39 Ella Castleberry FR Foundation Academy 1:27.64 -
  Samantha Silig JR South Plantation DNS   
  Jocelyn Townsend SR Wekiva DNS   
  Tyanna Jones JR Davenport DNS   
  Destiny Cesaire SO Davenport DNS   
  Morgan Campbell JR Colonial DNS   
  Meryl Canine FR Lake Highland Prep DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyia Green SR Ocoee 54.65 10
2 Miracle Johnson SR Ocoee 57.00 8
4 Shanel Morgan FR St. Thomas Aquinas 58.73 5
5 Ar'briel Scott JR Evans 59.55 4
6 Anika Vidrine 8 Lake Highland Prep 1:00.63 3
9 Breannah Hyppolite SR Lake Minneola 1:03.47 -
19 nicole shorter SR Jones 1:05.33 -
  Jocelyn Townsend SR Wekiva DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ovella Ariail JR Edgewater 1:03.81 -
16 Chloe Solomon JR Olympia 1:04.97 -
20 Jadaah Wingfield JR Patel 1:05.76 -
21 Journey Peck JR Patel 1:06.05 -
24 Bailey Stokes JR Edgewater 1:07.59 -
25 Isabella Buckley SO Celebration 1:07.99 -
26 Hefina Oliver JR Celebration 1:08.00 -
29 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 1:09.48 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Deanna Harley SR Freedom (Orlando) 1:04.45 -
15 Sophia Joseph FR West Orange 1:04.51 -
27 Mallory Riggs FR Windermere 1:08.88 -
31 Alexandria Zella SR Boone 1:12.05 -
35 Ana Caldwell JR Lake Minneola 1:16.15 -
36 Sarah Vance FR Foundation Academy 1:16.98 -
39 Ella Castleberry FR Foundation Academy 1:27.64 -
  Tyanna Jones JR Davenport DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Markia McCarthy JR Wekiva 1:03.10 1
11 Aryana Calderon JR Timber Creek 1:03.67 -
12 Ryla Bryant JR Lake Gibson 1:03.72 -
23 Hannah Jones SR Apopka 1:07.15 -
30 Anngelis Tavarez SO Windermere 1:11.21 -
37 Korey Ardon SO Olympia 1:18.58 -
  Morgan Campbell JR Colonial DNS   
  Meryl Canine FR Lake Highland Prep DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Endeyah Lane SR St. Thomas Aquinas 57.12 6
7 Jayla Sullivan SO Evans 1:01.46 2
10 Madelyn Vargas SR East Ridge 1:03.51 -
18 Janiya Bent FR Jones 1:05.20 -
22 Ayana Ranking SO Apopka 1:06.41 -
33 Alexis Guzman SO Boone 1:12.80 -
  Samantha Silig JR South Plantation DNS   
  Destiny Cesaire SO Davenport DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Iliana Underwood FR West Orange 1:05.09 -
28 Brooke Rodda SR Timber Creek 1:09.08 -
32 Isabella Alcantara SO Lake Gibson 1:12.07 -
34 Olivia Martin FR International Community 1:15.34 -
38 Danaysia Graham SR East Ridge 1:23.59 -