January 28-29, 2022
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov IC4A/ECAC AARTFC PSAC NCCAA NAIA B NAIA A ECAC DIII

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isaac Elliott SR-4 Duquesne 21.23
2 Jabez Reeves SO-2 Wheeling 21.71
3 Joneteris Johnson SO-2 Lake Erie 22.09
4 Devin Taylor JR-3 West Virginia Wesleyan 22.14
5 Christian Ford JR-3 Youngstown St. 22.18
6 Tanner Faulkiner SO-2 West Virginia Wesleyan 22.42
7 Tyhir Royster JR-3 Carlow 22.44
8 Joseph Piper SO-2 Seton Hill 22.45
9 Isreal Williamson SR-4 Central State 22.56
10 Zakharee Williams SO-2 Seton Hill 22.57
11 Tymir Jackson SO-2 California (Pa.) 22.68
12 Nathaniel Mesy SO-2 Frostburg State 22.70
13 Jyquan Jackson FR-1 Lake Erie 22.74
14 Dona Fagnon SO-2 Purdue Fort Wayne 22.79
15 Ryan Beard JR-3 Westminster (Pa.) 22.80
16 Parker Reed SR-4 Slippery Rock 22.80
17 Isaiah Mathews SO-2 Waynesburg 22.82
18 Jonathan Marfisi JR-3 Slippery Rock 22.83
19 Avery Boea-Gisler SR-4 California (Pa.) 22.84
20 Brent Donaldson JR-3 Purdue Fort Wayne 22.85
21 John Jackman JR-3 Purdue Fort Wayne 22.87
22 Kristopher Lytle SO-2 California (Pa.) 22.87
23 Cristian Thornton FR-1 Pitt.-Johnstown 22.93
24 Bruce Williams FR-1 Glenville St. 22.93
25 Juwan Rigby FR-1 Central State 22.99
26 Ethan Secrist SR-4 West Liberty 23.00
27 Demari Johnson FR-1 Central State 23.03
28 Andrew Jeffrey SR-4 Pitt.-Johnstown 23.05
29 Mark Vaughns SO-2 Frostburg State 23.07
30 Antoine Brown FR-1 Youngstown St. 23.09
31 Mikhi Anderson FR-1 West Liberty 23.18
32 Justin Egizio FR-1 Indiana (Pa.) 23.18
33 Julian Griffin SO-2 Wheeling 23.20
34 Shamar Love JR-3 Westminster (Pa.) 23.21
35 Jalen Cloud SR-4 California (Pa.) 23.24
36 Blake Lauper FR-1 Pitt.-Johnstown 23.26
37 Clayton Washington SR-4 Frostburg State 23.27
38 Marcus Elmer FR-1 West Liberty 23.28
38 Elian Lamar SR-4 West Liberty 23.28
40 Noah Shannon-Hatchett JR-3 Indiana (Pa.) 23.28
41 Logan Williams JR-3 Pitt.-Johnstown 23.32
42 Stephen Cobb FR-1 Alderson Broaddus 23.35
43 Devon Napier FR-1 Alderson Broaddus 23.36
44 Brennan Gray   Ohio State Running Club 23.42
45 Amon Sams SR-4 Westminster (Pa.) 23.45
46 Dylan Bugara FR-1 Lake Erie 23.47
47 Dez Lewis FR-1 Geneva 23.48
48 Trenton Jubin FR-1 Indiana (Pa.) 23.52
49 Andrew Longjohn JR-3 Grove City 23.53
50 Tristan Lawson FR-1 West Liberty 23.55
51 Tareeq Welch JR-3 Lake Erie 23.56
51 Keyohn Thompson JR-3 Bethany (W.V.) 23.56
53 Joe Cartwright FR-1 Purdue Fort Wayne 23.57
54 Isaiah Valentine FR-1 Glenville St. 23.63
55 Tyrese Canada JR-3 California (Pa.) 23.64
56 Greg Joseph FR-1 Lake Erie 23.71
57 Calvin Blunt FR-1 Alderson Broaddus 23.78
58 Bryan Pan SO-2 Carlow 23.79
59 Nic Blair FR-1 Purdue Fort Wayne 23.82
60 Qujuan McGlothin SO-2 Bethany (W.V.) 23.97
61 Josh Blessing SO-2 Geneva 24.03
62 Darnell Clemm JR-3 Point Park 24.09
63 Marquise Burks FR-1 Frostburg State 24.14
64 John Kolodziej SO-2 Glenville St. 24.14
65 Lawiltaye Robinson FR-1 Geneva 24.17
66 Ryan Locktosh FR-1 Slippery Rock 24.18
67 Komari Clark SO-2 Westminster (Pa.) 24.24
68 Jose Filion FR-1 West Virginia Wesleyan 24.29
69 Cole Thiec SO-2 Waynesburg 24.31
70 Trey Young FR-1 Bethany (W.V.) 24.34
71 Tyler Eagan FR-1 Grove City 24.40
72 Isaac McCoy FR-1 Alderson Broaddus 24.41
73 James McKinney FR-1 Central State 24.42
74 Lawrence Anderson SO-2 Indiana (Pa.) 24.46
75 Joseph Allred FR-1 Grove City 24.50
76 Adam Hines SR-4 Geneva 24.57
77 Hunter Jones JR-3 Grove City 24.66
78 Zach Berrott FR-1 Waynesburg 24.68
79 AJ Barber   Ohio State Running Club 24.73
80 Brenden Lewis SO-2 Slippery Rock 24.81
81 Jack Steinmetz FR-1 Grove City 25.19
82 James Ricketts FR-1 Franciscan (Ohio) 25.20
83 Thomas Rigel   Ohio State Running Club 25.25
84 Jonah Hartman FR-1 Point Park 25.27
85 Malik Beckford SR-4 Thiel 25.48
86 Caleb Learn JR-3 Thiel 25.56
87 Jomel Monpas FR-1 Alderson Broaddus 25.86
88 Trevor Baker FR-1 Thiel 27.32
89 Frank Fugman SR-4 Thiel 28.08
  Cohen Lamp FR-1 West Virginia Wesleyan DQ
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isaac Elliott SR-4 Duquesne 21.23
5 Christian Ford JR-3 Youngstown St. 22.18
11 Tymir Jackson SO-2 California (Pa.) 22.68
38 Elian Lamar SR-4 West Liberty 23.28
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jabez Reeves SO-2 Wheeling 21.71
3 Joneteris Johnson SO-2 Lake Erie 22.09
6 Tanner Faulkiner SO-2 West Virginia Wesleyan 22.42
8 Joseph Piper SO-2 Seton Hill 22.45
22 Kristopher Lytle SO-2 California (Pa.) 22.87
45 Amon Sams SR-4 Westminster (Pa.) 23.45
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Devin Taylor JR-3 West Virginia Wesleyan 22.14
15 Ryan Beard JR-3 Westminster (Pa.) 22.80
16 Parker Reed SR-4 Slippery Rock 22.80
18 Jonathan Marfisi JR-3 Slippery Rock 22.83
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Tyhir Royster JR-3 Carlow 22.44
9 Isreal Williamson SR-4 Central State 22.56
10 Zakharee Williams SO-2 Seton Hill 22.57
26 Ethan Secrist SR-4 West Liberty 23.00
27 Demari Johnson FR-1 Central State 23.03
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Dona Fagnon SO-2 Purdue Fort Wayne 22.79
21 John Jackman JR-3 Purdue Fort Wayne 22.87
37 Clayton Washington SR-4 Frostburg State 23.27
44 Brennan Gray   Ohio State Running Club 23.42
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Jyquan Jackson FR-1 Lake Erie 22.74
23 Cristian Thornton FR-1 Pitt.-Johnstown 22.93
40 Noah Shannon-Hatchett JR-3 Indiana (Pa.) 23.28
  Cohen Lamp FR-1 West Virginia Wesleyan DQ
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Nathaniel Mesy SO-2 Frostburg State 22.70
29 Mark Vaughns SO-2 Frostburg State 23.07
32 Justin Egizio FR-1 Indiana (Pa.) 23.18
33 Julian Griffin SO-2 Wheeling 23.20
56 Greg Joseph FR-1 Lake Erie 23.71
76 Adam Hines SR-4 Geneva 24.57
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Avery Boea-Gisler SR-4 California (Pa.) 22.84
20 Brent Donaldson JR-3 Purdue Fort Wayne 22.85
35 Jalen Cloud SR-4 California (Pa.) 23.24
48 Trenton Jubin FR-1 Indiana (Pa.) 23.52
53 Joe Cartwright FR-1 Purdue Fort Wayne 23.57
62 Darnell Clemm JR-3 Point Park 24.09
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Andrew Jeffrey SR-4 Pitt.-Johnstown 23.05
30 Antoine Brown FR-1 Youngstown St. 23.09
34 Shamar Love JR-3 Westminster (Pa.) 23.21
41 Logan Williams JR-3 Pitt.-Johnstown 23.32
51 Tareeq Welch JR-3 Lake Erie 23.56
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Juwan Rigby FR-1 Central State 22.99
65 Lawiltaye Robinson FR-1 Geneva 24.17
74 Lawrence Anderson SO-2 Indiana (Pa.) 24.46
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Bruce Williams FR-1 Glenville St. 22.93
36 Blake Lauper FR-1 Pitt.-Johnstown 23.26
47 Dez Lewis FR-1 Geneva 23.48
61 Josh Blessing SO-2 Geneva 24.03
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Mikhi Anderson FR-1 West Liberty 23.18
42 Stephen Cobb FR-1 Alderson Broaddus 23.35
43 Devon Napier FR-1 Alderson Broaddus 23.36
51 Keyohn Thompson JR-3 Bethany (W.V.) 23.56
77 Hunter Jones JR-3 Grove City 24.66
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Isaiah Mathews SO-2 Waynesburg 22.82
38 Marcus Elmer FR-1 West Liberty 23.28
55 Tyrese Canada JR-3 California (Pa.) 23.64
59 Nic Blair FR-1 Purdue Fort Wayne 23.82
63 Marquise Burks FR-1 Frostburg State 24.14
68 Jose Filion FR-1 West Virginia Wesleyan 24.29
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Dylan Bugara FR-1 Lake Erie 23.47
49 Andrew Longjohn JR-3 Grove City 23.53
50 Tristan Lawson FR-1 West Liberty 23.55
64 John Kolodziej SO-2 Glenville St. 24.14
85 Malik Beckford SR-4 Thiel 25.48
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
54 Isaiah Valentine FR-1 Glenville St. 23.63
57 Calvin Blunt FR-1 Alderson Broaddus 23.78
60 Qujuan McGlothin SO-2 Bethany (W.V.) 23.97
66 Ryan Locktosh FR-1 Slippery Rock 24.18
80 Brenden Lewis SO-2 Slippery Rock 24.81
Men's 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
58 Bryan Pan SO-2 Carlow 23.79
70 Trey Young FR-1 Bethany (W.V.) 24.34
73 James McKinney FR-1 Central State 24.42
82 James Ricketts FR-1 Franciscan (Ohio) 25.20
Men's 200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
67 Komari Clark SO-2 Westminster (Pa.) 24.24
71 Tyler Eagan FR-1 Grove City 24.40
78 Zach Berrott FR-1 Waynesburg 24.68
83 Thomas Rigel   Ohio State Running Club 25.25
84 Jonah Hartman FR-1 Point Park 25.27
Men's 200 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
69 Cole Thiec SO-2 Waynesburg 24.31
75 Joseph Allred FR-1 Grove City 24.50
79 AJ Barber   Ohio State Running Club 24.73
81 Jack Steinmetz FR-1 Grove City 25.19
89 Frank Fugman SR-4 Thiel 28.08
Men's 200 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME
72 Isaac McCoy FR-1 Alderson Broaddus 24.41
86 Caleb Learn JR-3 Thiel 25.56
87 Jomel Monpas FR-1 Alderson Broaddus 25.86
88 Trevor Baker FR-1 Thiel 27.32