April 9, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 1:59.62 10
2 Joshua Hindman SO Mitchell 2:02.63 8
3 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:02.73 6
4 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:02.83 5
5 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 2:04.04 4
6 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 2:04.46 3
7 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:04.81 2
8 Eion McDarby SR George Steinbrenner 2:04.99 1
9 Jackson Tubbs FR Tampa Catholic 2:05.36 -
10 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:05.94 -
11 Charles Jennessee JR Sickles 2:06.31 -
12 Joshua Uhrig SO Newsome 2:06.82 -
13 Zack Kremkau JR Alonso 2:07.28 -
14 Brandon Witherow FR Bloomingdale 2:07.39 -
15 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 2:07.77 -
16 Elijah Pettway SR Chamberlain 2:08.20 -
17 Jordan Hierholzer SR Bloomingdale 2:08.37 -
18 William Poe SO Zephyrhills 2:11.16 -
19 Ryan Winslow JR Alonso 2:11.54 -
20 Jaime Candelaria JR Wiregrass Ranch 2:12.48 -
21 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:16.32 -
22 Preston Cooper FR Alonso 2:17.95 -
23 Noah Allen FR Chamberlain 2:18.25 -
24 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 2:18.57 -
25 Dylan Powell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:20.30 -
26 Khalil Hall SO Tampa Bay Tech 2:20.67 -
27 Jeremiah Evans SO Newsome 2:21.20 -
28 Jordan Palmer FR Robinson 2:21.45 -
29 Mason Fonseca SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:22.48 -
30 Damien McEntee SO King 2:23.30 -
31 Zach Blauvelt FR Wharton 2:24.34 -
32 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 2:24.65 -
33 Arnold Moran JR Hillsborough 2:26.03 -
34 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:26.30 -
35 Ethan Fisher FR Alonso 2:26.65 -
36 Christopher Wilson SR Riverview 2:27.67 -
37 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 2:28.37 -
38 Dylan Peterkin SO Armwood 2:30.19 -
39 Luis DeJesus JR Anclote 2:30.50 -
40 Cooper Illig FR Mitchell 2:30.88 -
41 Lincoln Brown JR Tampa Bay Tech 2:31.15 -
42 Marquis Monje JR Newsome 2:31.17 -
43 Jayden Sanchez-Alverz FR Zephyrhills 2:31.28 -
44 Terrance Williams SO Auburndale 2:33.92 -
45 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 2:34.10 -
46 Christopher Davidson SO Zephyrhills 2:35.03 -
47 Ben Burrell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:36.33 -
48 Abdiel Navarro SR Jefferson 2:39.00 -
49 Elijah Ridore FR Auburndale 2:40.47 -
50 Max Irmler JR Tampa Catholic 2:44.55 -
51 Sebastian Godoy JR Tampa Bay Tech 2:45.75 -
52 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:48.04 -
53 Brandon McClain JR Jefferson 2:48.37 -
54 Dylan Fernandez FR Anclote 2:48.45 -
55 Xavier Mahan SO Auburndale 2:54.02 -
56 Chase Davey SO Anclote 2:54.29 -
57 Enzo Garcia JR Jefferson 3:17.44 -
  Chris Sempert SO Bartow NT   
  Arun Senthilkumaren SR Sickles NT   
  Wisny Cherident JR Bloomingdale NT   
  Deyon Joyce JR King NT   
  Orestes Otero JR Chamberlain NT   
  Miles Davis JR Armwood NT   
  Zachary Meiczinger SR Gaither NT   
  Steven Rivera SR Anclote NT   
  Thomas Gianquitti SR Zephyrhills NT   
  Tarus Mitchell Jr SO Jefferson NT   
  Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) NT   
  Jason McGriff SR Tampa Bay Tech NT   
  Douglas Yoder SO Robinson NT   
  Carlos Medina SO Riverview NT   
  Roman Montero SO Robinson NT   
  Alex Carlos SO Palmetto NT   
  Christopher Hehn SO Palmetto NT   
  Eric Lopez SR Riverview NT   
  Diego Garcia JR Riverview NT   
  Owen Bigelow SO Hillsborough NT   
  Tyler Dana FR Wiregrass Ranch NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Brandon Witherow FR Bloomingdale 2:07.39 -
27 Jeremiah Evans SO Newsome 2:21.20 -
31 Zach Blauvelt FR Wharton 2:24.34 -
35 Ethan Fisher FR Alonso 2:26.65 -
38 Dylan Peterkin SO Armwood 2:30.19 -
41 Lincoln Brown JR Tampa Bay Tech 2:31.15 -
42 Marquis Monje JR Newsome 2:31.17 -
49 Elijah Ridore FR Auburndale 2:40.47 -
50 Max Irmler JR Tampa Catholic 2:44.55 -
51 Sebastian Godoy JR Tampa Bay Tech 2:45.75 -
52 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:48.04 -
54 Dylan Fernandez FR Anclote 2:48.45 -
55 Xavier Mahan SO Auburndale 2:54.02 -
56 Chase Davey SO Anclote 2:54.29 -
57 Enzo Garcia JR Jefferson 3:17.44 -
  Zachary Meiczinger SR Gaither NT   
  Owen Bigelow SO Hillsborough NT   
  Tarus Mitchell Jr SO Jefferson NT   
  Steven Rivera SR Anclote NT   
  Carlos Medina SO Riverview NT   
  Diego Garcia JR Riverview NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Khalil Hall SO Tampa Bay Tech 2:20.67 -
28 Jordan Palmer FR Robinson 2:21.45 -
29 Mason Fonseca SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:22.48 -
30 Damien McEntee SO King 2:23.30 -
33 Arnold Moran JR Hillsborough 2:26.03 -
34 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:26.30 -
36 Christopher Wilson SR Riverview 2:27.67 -
37 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 2:28.37 -
39 Luis DeJesus JR Anclote 2:30.50 -
40 Cooper Illig FR Mitchell 2:30.88 -
43 Jayden Sanchez-Alverz FR Zephyrhills 2:31.28 -
44 Terrance Williams SO Auburndale 2:33.92 -
45 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 2:34.10 -
46 Christopher Davidson SO Zephyrhills 2:35.03 -
47 Ben Burrell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:36.33 -
48 Abdiel Navarro SR Jefferson 2:39.00 -
53 Brandon McClain JR Jefferson 2:48.37 -
  Thomas Gianquitti SR Zephyrhills NT   
  Orestes Otero JR Chamberlain NT   
  Jason McGriff SR Tampa Bay Tech NT   
  Chris Sempert SO Bartow NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Joshua Uhrig SO Newsome 2:06.82 -
13 Zack Kremkau JR Alonso 2:07.28 -
15 Andrew Levesque SR Land O'Lakes 2:07.77 -
16 Elijah Pettway SR Chamberlain 2:08.20 -
17 Jordan Hierholzer SR Bloomingdale 2:08.37 -
20 Jaime Candelaria JR Wiregrass Ranch 2:12.48 -
21 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:16.32 -
22 Preston Cooper FR Alonso 2:17.95 -
23 Noah Allen FR Chamberlain 2:18.25 -
24 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 2:18.57 -
25 Dylan Powell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:20.30 -
32 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 2:24.65 -
  Roman Montero SO Robinson NT   
  Alex Carlos SO Palmetto NT   
  Deyon Joyce JR King NT   
  Tyler Dana FR Wiregrass Ranch NT   
  Eric Lopez SR Riverview NT   
  Arun Senthilkumaren SR Sickles NT   
  Miles Davis JR Armwood NT   
  Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) NT   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 1:59.62 10
2 Joshua Hindman SO Mitchell 2:02.63 8
3 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:02.73 6
4 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:02.83 5
5 Dalton Sallengs JR Land O'Lakes 2:04.04 4
6 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 2:04.46 3
7 Ronald Aeschleman SR George Steinbrenner 2:04.81 2
8 Eion McDarby SR George Steinbrenner 2:04.99 1
9 Jackson Tubbs FR Tampa Catholic 2:05.36 -
10 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:05.94 -
11 Charles Jennessee JR Sickles 2:06.31 -
18 William Poe SO Zephyrhills 2:11.16 -
19 Ryan Winslow JR Alonso 2:11.54 -
  Wisny Cherident JR Bloomingdale NT   
  Christopher Hehn SO Palmetto NT   
  Douglas Yoder SO Robinson NT