March 10, 2022
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 9:34.79 10
2 Braxton Legg JR Cambridge Christian 9:46.89 8
3 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 9:48.22 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 9:49.14 5
5 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 9:53.47 4
6 Christian Escribano SO Cambridge Christian 9:58.67 3
7 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 10:06.11 2
8 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 10:20.98 1
9 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 10:31.00 -
10 Braedon Miner JR Admiral Farragut 10:33.91 -
11 Troy Guinther JR Countryside 10:44.18 -
12 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 10:48.27 -
13 Josh Eide JR Calvary Christian (Clr) 10:58.45 -
14 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 10:58.47 -
15 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 11:07.36 -
16 Lawrence Budo SO Boca Ciega 11:07.99 -
17 William Carter FR East Lake 11:08.52 -
18 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 11:31.79 -
19 Maddux Hawkins FR Carrollwood 11:44.98 -
20 Eli Fulford JR Seffner Christian 11:56.74 -
21 Alexander Graf SR Bishop McLaughlin 12:17.18 -
22 Eric Fields SR St. Stephens Episcopal 12:26.13 -
23 Ian Galloway FR Clearwater Central Catholic 12:37.63 -
24 Kian Riedi 8 St. Stephens Episcopal 12:40.06 -
25 Brendan Macking SO Northside Christian 12:42.15 -
26 Jackson Parker FR Northside Christian 12:42.64 -
27 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 12:58.84 -
28 Felipe Jacinto FR Hollins 14:31.98 -
29 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 15:59.20 -
  Walker Hall FR Admiral Farragut DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Josh Eide JR Calvary Christian (Clr) 10:58.45 -
19 Maddux Hawkins FR Carrollwood 11:44.98 -
20 Eli Fulford JR Seffner Christian 11:56.74 -
22 Eric Fields SR St. Stephens Episcopal 12:26.13 -
23 Ian Galloway FR Clearwater Central Catholic 12:37.63 -
24 Kian Riedi 8 St. Stephens Episcopal 12:40.06 -
25 Brendan Macking SO Northside Christian 12:42.15 -
26 Jackson Parker FR Northside Christian 12:42.64 -
27 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 12:58.84 -
28 Felipe Jacinto FR Hollins 14:31.98 -
29 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 15:59.20 -
  Walker Hall FR Admiral Farragut DNF -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 9:34.79 10
2 Braxton Legg JR Cambridge Christian 9:46.89 8
3 Zachery Florendo SR Calvary Christian (Clr) 9:48.22 6
4 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 9:49.14 5
5 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 9:53.47 4
6 Christian Escribano SO Cambridge Christian 9:58.67 3
7 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 10:06.11 2
8 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 10:20.98 1
9 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 10:31.00 -
10 Braedon Miner JR Admiral Farragut 10:33.91 -
11 Troy Guinther JR Countryside 10:44.18 -
12 Jackson Overholt SR Lakeland Christian 10:48.27 -
14 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 10:58.47 -
15 Reynaldo Trejo-Cerroblanco FR Countryside 11:07.36 -
16 Lawrence Budo SO Boca Ciega 11:07.99 -
17 William Carter FR East Lake 11:08.52 -
18 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 11:31.79 -
21 Alexander Graf SR Bishop McLaughlin 12:17.18 -