April 2, 2022
|
Berea - Berea, KY
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA NCAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Ransom Lester   Tennessee Running Club 2:04.13 -
0 Scott Greeves   Tennessee Running Club 1:56.37 -
1 Ryan Zimmerman SR-4 Wittenberg 1:59.58 10
2 Deven Ramsey SR-4 Wittenberg 1:59.88 8
3 Will Lovell SO-2 Centre 2:00.88 6
4 William Johnson SR-4 Union (Ky.) 2:02.72 5
5 Ben Camuel JR-3 Centre 2:03.06 4
6 Alexis Arreola FR-1 Berea 2:03.09 3
7 Mason Blizzard FR-1 Shawnee State 2:03.38 2
8 Luke Watkins SO-2 Centre 2:03.42 1
9 Philip Evory FR-1 Shawnee State 2:04.21 -
10 Bradley Perkins JR-3 Georgetown (Ky.) 2:04.26 -
11 Nate Martin SO-2 Midway 2:04.27 -
12 Luke Wheatley SO-2 Asbury 2:06.18 -
13 Ephram Evans FR-1 Wittenberg 2:07.43 -
14 Thomas Hoggard SR-4 Shawnee State 2:07.69 -
15 AJ Maxey SO-2 Centre 2:08.44 -
16 Gage Cousineau JR-3 Berea 2:08.72 -
17 Luke Holton FR-1 Asbury 2:09.27 -
18 Sam Polio JR-3 Centre 2:09.67 -
19 Ezekiel Bennett SO-2 Wittenberg 2:09.77 -
20 Jacob Stinnett JR-3 Midway 2:11.29 -
21 Ben Kinsey SO-2 Georgetown (Ky.) 2:11.79 -
22 Isaac Madding JR-3 Georgetown (Ky.) 2:14.15 -
23 Makachi Shugert FR-1 Shawnee State 2:14.92 -
24 Evan Siberell FR-1 Shawnee State 2:15.27 -
25 Baylor Mattingly FR-1 Asbury 2:15.43 -
26 Wyatt Gatewood JR-3 Georgetown (Ky.) 2:16.05 -
27 Jaxon Downs SR-4 Georgetown (Ky.) 2:16.94 -
28 Koby Proffitt FR-1 Alice Lloyd 2:20.08 -
29 Elijah Walters FR-1 Georgetown (Ky.) 2:20.19 -
30 Chris Strickland SO-2 Alice Lloyd 2:22.87 -
31 Cameron Wallis SO-2 Midway 2:22.94 -
32 Harrison Booher SO-2 Georgetown (Ky.) 2:24.75 -
33 Hayden Roberts FR-1 Berea 2:25.15 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Gage Cousineau JR-3 Berea 2:08.72 -
17 Luke Holton FR-1 Asbury 2:09.27 -
20 Jacob Stinnett JR-3 Midway 2:11.29 -
22 Isaac Madding JR-3 Georgetown (Ky.) 2:14.15 -
23 Makachi Shugert FR-1 Shawnee State 2:14.92 -
24 Evan Siberell FR-1 Shawnee State 2:15.27 -
25 Baylor Mattingly FR-1 Asbury 2:15.43 -
26 Wyatt Gatewood JR-3 Georgetown (Ky.) 2:16.05 -
28 Koby Proffitt FR-1 Alice Lloyd 2:20.08 -
30 Chris Strickland SO-2 Alice Lloyd 2:22.87 -
31 Cameron Wallis SO-2 Midway 2:22.94 -
32 Harrison Booher SO-2 Georgetown (Ky.) 2:24.75 -
33 Hayden Roberts FR-1 Berea 2:25.15 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Zimmerman SR-4 Wittenberg 1:59.58 10
4 William Johnson SR-4 Union (Ky.) 2:02.72 5
6 Alexis Arreola FR-1 Berea 2:03.09 3
10 Bradley Perkins JR-3 Georgetown (Ky.) 2:04.26 -
11 Nate Martin SO-2 Midway 2:04.27 -
12 Luke Wheatley SO-2 Asbury 2:06.18 -
15 AJ Maxey SO-2 Centre 2:08.44 -
18 Sam Polio JR-3 Centre 2:09.67 -
19 Ezekiel Bennett SO-2 Wittenberg 2:09.77 -
21 Ben Kinsey SO-2 Georgetown (Ky.) 2:11.79 -
27 Jaxon Downs SR-4 Georgetown (Ky.) 2:16.94 -
29 Elijah Walters FR-1 Georgetown (Ky.) 2:20.19 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Ransom Lester   Tennessee Running Club 2:04.13 -
0 Scott Greeves   Tennessee Running Club 1:56.37 -
2 Deven Ramsey SR-4 Wittenberg 1:59.88 8
3 Will Lovell SO-2 Centre 2:00.88 6
5 Ben Camuel JR-3 Centre 2:03.06 4
7 Mason Blizzard FR-1 Shawnee State 2:03.38 2
8 Luke Watkins SO-2 Centre 2:03.42 1
9 Philip Evory FR-1 Shawnee State 2:04.21 -
13 Ephram Evans FR-1 Wittenberg 2:07.43 -
14 Thomas Hoggard SR-4 Shawnee State 2:07.69 -