April 16, 2022
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shevaun Daley JR Wekiva 49.80 10
2 Lorenzo Laurenzano SR Jones 50.30 8
3 Alex Saunders SR Oviedo 51.71 6
4 micheal verdes SR Lake Nona 51.84 5
5 Matthew Raucci JR Tavares 51.85 4
6 Miles Drennan SR Tavares 51.99 3
7 Demetric Williams JR Wekiva 52.08 2
8 Afriel Jones SR University (Orlando) 52.29 1
9 William Brutus SR Ocoee 52.49 -
10 Solomon Williams SO Timber Creek 52.82 -
11 Maurice Hill SR Windermere 52.85 -
12 Alstair Clarke JR Lake Minneola 53.28 -
13 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 53.53 -
14 Jalon Thompson SO Olympia 53.56 -
15 Adrian Pantoja SR Lake Nona 53.61 -
16 Javon Ross FR Horizon 53.64 -
17 Casey Johnson SR Cypress Creek 53.80 -
18 Ryan Pryce SO Land O'Lakes 53.81 -
19 Riley Senner SR Mount Dora 53.97 -
20 Djerlensky Nicolas SR West Orange 54.11 -
21 Stone Jones JR Ocoee 54.12 -
22 Gabriel Barker JR Lake Nona 54.40 -
23 Raymond Vargas SO University (Orlando) 54.47 -
24 Jamaar Telusnord SO Olympia 54.52 -
25 Roderick Livingston FR Buchholz 54.57 -
26 John Lewis JR Cypress Creek 54.60 -
27 Terrel Redding JR Winter Haven 54.75 -
28 Bryan Hill SR Winter Haven 54.97 -
29 Irvin Williams SR Buchholz 55.06 -
30 Bowen Zwart SR Mount Dora 55.12 -
31 Brady Hinckley JR Tavares 55.60 -
32 Ethan Isom FR Lake Minneola 55.68 -
33 Miles Watson FR Horizon 56.08 -
34 Parker Forness 8 Orangewood Christian 56.19 -
35 Will Watson JR Winter Park 56.26 -
36 Kareem Tolbert JR Ocoee 56.37 -
37 Amari McCallister SO Lake Minneola 56.54 -
38 Roy Johnson FR Edgewater 56.81 -
39 Nathan Baena FR Boone 57.60 -
40 Cody Spangler SR Winter Park 57.63 -
41 Jai-el Dix JR Colonial 57.96 -
42 Jakob Zhang SR Orangewood Christian 58.02 -
43 Sean Sweet FR Edgewater 58.05 -
44 Myran Sinclair JR Wekiva 58.56 -
45 Aidrian Rijos FR Freedom (Orlando) 58.93 -
46 Nashon Lewis JR Buchholz 59.76 -
47 Chris Willis SO Edgewater 59.86 -
48 Denver Lubin JR Windermere 1:00.94 -
49 Troy Freeman Jr. SO Dr. Phillips 1:02.84 -
50 Shomari Jones FR East River 1:03.09 -
51 Travis Williams JR. SO East River 1:10.51 -
  Mattias Ruiz SR Timber Creek DNS   
  Joseph Goho SO Boone DNS   
  Jordan Roman JR Timber Creek DNS   
  Elijah Bulger SO Orangewood Christian DNS   
  Colin Fletcher JR East River DNS   
  Joel Montes SR Olympia DNS   
  Donest Brimmer SO Winter Haven DNS   
  Laggarius Marshell SO Boone DNS   
  Ryan Siguenza JR Oviedo DNS   
  Jonah Fredell JR Oviedo DNS   
  Jack Maday FR Horizon DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Lorenzo Laurenzano SR Jones 50.30 8
12 Alstair Clarke JR Lake Minneola 53.28 -
22 Gabriel Barker JR Lake Nona 54.40 -
34 Parker Forness 8 Orangewood Christian 56.19 -
44 Myran Sinclair JR Wekiva 58.56 -
46 Nashon Lewis JR Buchholz 59.76 -
47 Chris Willis SO Edgewater 59.86 -
  Laggarius Marshell SO Boone DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Casey Johnson SR Cypress Creek 53.80 -
26 John Lewis JR Cypress Creek 54.60 -
42 Jakob Zhang SR Orangewood Christian 58.02 -
43 Sean Sweet FR Edgewater 58.05 -
49 Troy Freeman Jr. SO Dr. Phillips 1:02.84 -
50 Shomari Jones FR East River 1:03.09 -
51 Travis Williams JR. SO East River 1:10.51 -
  Mattias Ruiz SR Timber Creek DNS   
  Joseph Goho SO Boone DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Bryan Hill SR Winter Haven 54.97 -
32 Ethan Isom FR Lake Minneola 55.68 -
38 Roy Johnson FR Edgewater 56.81 -
39 Nathan Baena FR Boone 57.60 -
41 Jai-el Dix JR Colonial 57.96 -
45 Aidrian Rijos FR Freedom (Orlando) 58.93 -
48 Denver Lubin JR Windermere 1:00.94 -
  Colin Fletcher JR East River DNS   
  Ryan Siguenza JR Oviedo DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jalon Thompson SO Olympia 53.56 -
20 Djerlensky Nicolas SR West Orange 54.11 -
24 Jamaar Telusnord SO Olympia 54.52 -
27 Terrel Redding JR Winter Haven 54.75 -
29 Irvin Williams SR Buchholz 55.06 -
31 Brady Hinckley JR Tavares 55.60 -
33 Miles Watson FR Horizon 56.08 -
37 Amari McCallister SO Lake Minneola 56.54 -
  Joel Montes SR Olympia DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Maurice Hill SR Windermere 52.85 -
13 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 53.53 -
15 Adrian Pantoja SR Lake Nona 53.61 -
21 Stone Jones JR Ocoee 54.12 -
25 Roderick Livingston FR Buchholz 54.57 -
35 Will Watson JR Winter Park 56.26 -
40 Cody Spangler SR Winter Park 57.63 -
  Jonah Fredell JR Oviedo DNS   
  Elijah Bulger SO Orangewood Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 micheal verdes SR Lake Nona 51.84 5
5 Matthew Raucci JR Tavares 51.85 4
10 Solomon Williams SO Timber Creek 52.82 -
16 Javon Ross FR Horizon 53.64 -
18 Ryan Pryce SO Land O'Lakes 53.81 -
30 Bowen Zwart SR Mount Dora 55.12 -
36 Kareem Tolbert JR Ocoee 56.37 -
  Jordan Roman JR Timber Creek DNS   
  Donest Brimmer SO Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shevaun Daley JR Wekiva 49.80 10
3 Alex Saunders SR Oviedo 51.71 6
6 Miles Drennan SR Tavares 51.99 3
7 Demetric Williams JR Wekiva 52.08 2
8 Afriel Jones SR University (Orlando) 52.29 1
9 William Brutus SR Ocoee 52.49 -
19 Riley Senner SR Mount Dora 53.97 -
23 Raymond Vargas SO University (Orlando) 54.47 -
  Jack Maday FR Horizon DNS