January 15, 2022
|
Washburn-Indoor Athletic Facility - Topeka, KS
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zachaeus Beard JR-3 Langston 21.62
2 Malik Williams SO-2 Langston 21.77
3 Samuel Yaro SR-4 Lindenwood 21.99
4 Dion Collier JR-3 Langston 22.24
5 Mark Noel JR-3 St. Mary (Kan.) 22.27
6 Wyatt Heiman SO-2 Washburn 22.38
7 Chris Moffett FR-1 Southwestern (Kan.) 22.48
8 Dorian Leda JR-3 Lindenwood 22.56
9 Edashall Konah JR-3 Hardin-Simmons 22.58
10 Damaine Dixon SR-4 Lindenwood 22.58
11 Xavier Hurell FR-1 Graceland 22.77
12 David Mvundura SO-2 Southwestern (Kan.) 22.81
13 Eugene Dixon JR-3 Kansas Wesleyan 22.82
14 Boris Charles SR-4 Lindenwood 22.82
15 Blake Reynolds JR-3 William Jewell 22.97
16 Arnau Sagrera-Barnet FR-1 Cowley College 23.01
17 Riley Graham-Pannell FR-1 Langston 23.10
18 Hunter Hess FR-1 Washburn 23.11
19 Noah Smucker   Kansas City Smoke 23.14
20 Nigel Davis SO-2 Kansas Wesleyan 23.33
21 Kiare Worthy SO-2 Southwestern (Kan.) 23.35
22 Zachary Stampp FR-1 Southwestern (Kan.) 23.42
23 Jason Blankenship FR-1 Lindenwood 23.44
24 Zac Anderson SO-2 State Fair CC 23.47
25 Jacob Torrez FR-1 Hardin-Simmons 23.47
26 Joseph Rawicki JR-3 Benedictine (Kan.) 23.49
27 Treveon Johnson FR-1 Langston 23.51
28 Elijah Allen FR-1 Clarendon College 23.52
29 DeMarius Webber FR-1 Southwestern (Kan.) 23.58
30 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 23.59
31 Tommy Sonntag SO-2 Lindenwood 23.62
32 Harrison Sellars FR-1 Graceland 23.70
33 Rasheed Samuels SO-2 Lindenwood 23.79
34 Corey Durham FR-1 Southwestern (Kan.) 23.88
35 Andrez Ramirez FR-1 Southwestern (Kan.) 23.90
36 Isaac Koomson FR-1 Oklahoma Christian 23.92
37 Kendall Caffey FR-1 Langston 24.01
38 Erkki Arpia FR-1 Neosho County CC 24.05
39 James Lane FR-1 Southwestern (Kan.) 24.06
40 Donovan Baerman-Skief FR-1 Lindenwood 24.09
41 Ben Gutekunst FR-1 Baker 24.17
42 Luke Martinez FR-1 Hardin-Simmons 24.19
43 Benjamin Evers JR-3 Lindenwood 24.29
44 Daelen Warren-Fruge JR-3 Hardin-Simmons 24.31
45 Malik Pratt JR-3 Hardin-Simmons 24.47
46 Alexander Winger SO-2 Benedictine (Kan.) 24.56
47 Al-Farouk Salako SO-2 Graceland 24.61
48 Reece Silletti FR-1 Hardin-Simmons 24.71
49 Brandon Mayfield FR-1 Hardin-Simmons 24.80
50 Calvin Benson FR-1 Benedictine (Kan.) 24.81
51 Ethan Sims FR-1 State Fair CC 24.98
52 Gustav Kussman FR-1 Benedictine (Kan.) 24.99
53 Chris Freeman SO-2 Hardin-Simmons 25.16
54 Zorian Burley SO-2 Hardin-Simmons 25.21
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Xavier Hurell FR-1 Graceland 22.77
32 Harrison Sellars FR-1 Graceland 23.70
38 Erkki Arpia FR-1 Neosho County CC 24.05
48 Reece Silletti FR-1 Hardin-Simmons 24.71
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Jacob Torrez FR-1 Hardin-Simmons 23.47
28 Elijah Allen FR-1 Clarendon College 23.52
34 Corey Durham FR-1 Southwestern (Kan.) 23.88
42 Luke Martinez FR-1 Hardin-Simmons 24.19
49 Brandon Mayfield FR-1 Hardin-Simmons 24.80
53 Chris Freeman SO-2 Hardin-Simmons 25.16
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Chris Moffett FR-1 Southwestern (Kan.) 22.48
37 Kendall Caffey FR-1 Langston 24.01
43 Benjamin Evers JR-3 Lindenwood 24.29
47 Al-Farouk Salako SO-2 Graceland 24.61
51 Ethan Sims FR-1 State Fair CC 24.98
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 23.59
35 Andrez Ramirez FR-1 Southwestern (Kan.) 23.90
40 Donovan Baerman-Skief FR-1 Lindenwood 24.09
50 Calvin Benson FR-1 Benedictine (Kan.) 24.81
52 Gustav Kussman FR-1 Benedictine (Kan.) 24.99
54 Zorian Burley SO-2 Hardin-Simmons 25.21
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Zachary Stampp FR-1 Southwestern (Kan.) 23.42
31 Tommy Sonntag SO-2 Lindenwood 23.62
33 Rasheed Samuels SO-2 Lindenwood 23.79
36 Isaac Koomson FR-1 Oklahoma Christian 23.92
39 James Lane FR-1 Southwestern (Kan.) 24.06
46 Alexander Winger SO-2 Benedictine (Kan.) 24.56
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Riley Graham-Pannell FR-1 Langston 23.10
23 Jason Blankenship FR-1 Lindenwood 23.44
24 Zac Anderson SO-2 State Fair CC 23.47
26 Joseph Rawicki JR-3 Benedictine (Kan.) 23.49
41 Ben Gutekunst FR-1 Baker 24.17
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Arnau Sagrera-Barnet FR-1 Cowley College 23.01
27 Treveon Johnson FR-1 Langston 23.51
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Boris Charles SR-4 Lindenwood 22.82
18 Hunter Hess FR-1 Washburn 23.11
19 Noah Smucker   Kansas City Smoke 23.14
20 Nigel Davis SO-2 Kansas Wesleyan 23.33
44 Daelen Warren-Fruge JR-3 Hardin-Simmons 24.31
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Dion Collier JR-3 Langston 22.24
10 Damaine Dixon SR-4 Lindenwood 22.58
13 Eugene Dixon JR-3 Kansas Wesleyan 22.82
15 Blake Reynolds JR-3 William Jewell 22.97
45 Malik Pratt JR-3 Hardin-Simmons 24.47
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Malik Williams SO-2 Langston 21.77
5 Mark Noel JR-3 St. Mary (Kan.) 22.27
8 Dorian Leda JR-3 Lindenwood 22.56
9 Edashall Konah JR-3 Hardin-Simmons 22.58
12 David Mvundura SO-2 Southwestern (Kan.) 22.81
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zachaeus Beard JR-3 Langston 21.62
3 Samuel Yaro SR-4 Lindenwood 21.99
6 Wyatt Heiman SO-2 Washburn 22.38
21 Kiare Worthy SO-2 Southwestern (Kan.) 23.35
29 DeMarius Webber FR-1 Southwestern (Kan.) 23.58