April 15, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jakari Ward JR Ridge Community 48.93 10
2 Caleb Joshway SR Auburndale 49.30 8
3 Rey Hernandez JR George Jenkins 49.83 6
4 Tyrece Beckford JR Kathleen 49.96 5
5 Gavin Bendross SR Kathleen 50.73 4
6 Derajah Hardy SO Lakeland 50.90 3
7 Terrance Myrick JR Lake Gibson 51.09 2
8 Terrel Redding JR Winter Haven 51.93 1
9 Robert Langs SO Lake Wales 52.14 -
10 Tyrell Brooks JR Lakeland 53.19 -
11 Gabriel Willis SR Ridge Community 53.35 -
12 Keven Estael JR Kathleen 53.43 -
13 Nietzsche Jacob JR George Jenkins 53.88 -
14 Devin Hardy SR Lake Wales 54.06 -
15 Makhia Davis JR Lake Region 54.73 -
16 Laterrian Mickel JR Lake Wales 54.92 -
17 Ahmad Tillery JR McKeel 54.96 -
18 Eddie Gammage SO Frostproof 55.46 -
19 Chris Jean-Jacques SO Davenport 56.06 -
20 Colton Tibbets SO Geneva Classical Academy 56.27 -
21 Jamar Thomas JR Lake Gibson 56.46 -
22 Najeeb Jiles SO Tenoroc 56.55 -
23 Devonte Scott JR Haines City 56.70 -
24 Jack Smith SR Lakeland Christian 56.87 -
25 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 57.85 -
26 Evrald Thompson JR Lake Region 58.42 -
27 Davarius Parker FR Mulberry 58.79 -
28 Ismael Soto FR Lake Gibson 59.18 -
29 Solomon Cleveland JR Lakeland Christian 59.24 -
30 Jaylen Walker SO Davenport 59.25 -
31 Freddy Bell JR Frostproof 59.49 -
32 Dailen Eiland FR Fort Meade 59.84 -
33 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 59.90 -
34 Nicholas Williams FR Mulberry 1:00.24 -
35 Jordan Davis FR Mulberry 1:00.55 -
36 Jose Hernandez FR Ridgeview Global Studies 1:00.58 -
37 Tyler Martelly SO Lake Region 1:00.62 -
38 Raphael Almonte JR Ridgeview Global Studies 1:01.65 -
39 Blake Payne SO Tenoroc 1:02.10 -
40 Cristian Estrella JR Ridgeview Global Studies 1:02.59 -
41 Sebastian Feliciano-Colon FR Haines City 1:05.83 -
42 Jayson Merritt FR Haines City 1:18.11 -
43 Maxwell Quincey FR Discovery 1:21.41 -
  J'Marion Sloan SR Bartow DNF   
  Zion Frazil FR Discovery DNS   
  Donest Brimmer SO Winter Haven DNS   
  Sebastian Talabert FR Discovery DNS   
  Tristin Flowers FR George Jenkins DNS   
  Daniel Weaver JR Vanguard (LW) DNS   
  Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic DNS   
  Malykih Green SO Ridge Community DNS   
  Bryan Hill SR Winter Haven DNS   
  Jerrell Paul 8 Victory Christian (LL) DNS   
  Don'Ares Johnson JR Lakeland DNS   
  Christian Cuyler FR Auburndale DNS   
  Avery Cassell FR Lakeland Christian DNS   
  Jordan Christensen SR Victory Christian (LL) DNS   
  Jijuan Russell FR Auburndale DNS   
  Emmanuel Jimenez 8 Fort Meade DNS   
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS   
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Jacob Dejesus JR McKeel DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Jordan Davis FR Mulberry 1:00.55 -
40 Cristian Estrella JR Ridgeview Global Studies 1:02.59 -
42 Jayson Merritt FR Haines City 1:18.11 -
  J'Marion Sloan SR Bartow DNF   
  Sebastian Talabert FR Discovery DNS   
  Daniel Weaver JR Vanguard (LW) DNS   
  Don'Ares Johnson JR Lakeland DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Jose Hernandez FR Ridgeview Global Studies 1:00.58 -
39 Blake Payne SO Tenoroc 1:02.10 -
43 Maxwell Quincey FR Discovery 1:21.41 -
  Nathan Valy 8 Oasis Christian Academy DNS   
  Zion Frazil FR Discovery DNS   
  Ronnie Townson FR Santa Fe Catholic DNS   
  Emmanuel Jimenez 8 Fort Meade DNS   
  Bryan Hill SR Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Davarius Parker FR Mulberry 58.79 -
32 Dailen Eiland FR Fort Meade 59.84 -
33 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 59.90 -
37 Tyler Martelly SO Lake Region 1:00.62 -
38 Raphael Almonte JR Ridgeview Global Studies 1:01.65 -
41 Sebastian Feliciano-Colon FR Haines City 1:05.83 -
  Jerrell Paul 8 Victory Christian (LL) DNS   
  Avery Cassell FR Lakeland Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 57.85 -
28 Ismael Soto FR Lake Gibson 59.18 -
29 Solomon Cleveland JR Lakeland Christian 59.24 -
30 Jaylen Walker SO Davenport 59.25 -
31 Freddy Bell JR Frostproof 59.49 -
34 Nicholas Williams FR Mulberry 1:00.24 -
  Caleb Lackey FR Santa Fe Catholic DNS   
  Malykih Green SO Ridge Community DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Eddie Gammage SO Frostproof 55.46 -
19 Chris Jean-Jacques SO Davenport 56.06 -
20 Colton Tibbets SO Geneva Classical Academy 56.27 -
21 Jamar Thomas JR Lake Gibson 56.46 -
23 Devonte Scott JR Haines City 56.70 -
26 Evrald Thompson JR Lake Region 58.42 -
  Dathan Glover FR Santa Fe Catholic DNS   
  Jacob Dejesus JR McKeel DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Terrance Myrick JR Lake Gibson 51.09 2
8 Terrel Redding JR Winter Haven 51.93 1
13 Nietzsche Jacob JR George Jenkins 53.88 -
15 Makhia Davis JR Lake Region 54.73 -
17 Ahmad Tillery JR McKeel 54.96 -
22 Najeeb Jiles SO Tenoroc 56.55 -
  Christian Cuyler FR Auburndale DNS   
  Tristin Flowers FR George Jenkins DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Derajah Hardy SO Lakeland 50.90 3
10 Tyrell Brooks JR Lakeland 53.19 -
11 Gabriel Willis SR Ridge Community 53.35 -
12 Keven Estael JR Kathleen 53.43 -
14 Devin Hardy SR Lake Wales 54.06 -
24 Jack Smith SR Lakeland Christian 56.87 -
  Jijuan Russell FR Auburndale DNS   
  Donest Brimmer SO Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jakari Ward JR Ridge Community 48.93 10
2 Caleb Joshway SR Auburndale 49.30 8
3 Rey Hernandez JR George Jenkins 49.83 6
4 Tyrece Beckford JR Kathleen 49.96 5
5 Gavin Bendross SR Kathleen 50.73 4
9 Robert Langs SO Lake Wales 52.14 -
16 Laterrian Mickel JR Lake Wales 54.92 -
  Jordan Christensen SR Victory Christian (LL) DNS