January 28-29, 2022
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Katie Faris SR-4 Wis.-Eau Claire 10:21.75
2 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 10:29.75
3 Ashton Keene   Unattached 10:31.10
4 Naomi Long JR-3 Wis.-Eau Claire 10:40.18
5 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 10:40.75
6 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 10:47.48
7 Arely Jaime-Luevano FR-1 Wis.-Stout 10:56.77
8 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 11:01.29
9 McKayla Felton FR-1 Wis.-Stout 11:03.24
10 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 11:10.86
11 Kirsten Ranke FR-1 Wis.-Eau Claire 11:13.28
12 Maria Laudenbach FR-1 Wis.-River Falls 11:13.79
13 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 11:16.25
14 Jenna Trzebiatowski FR-1 Wis.-Eau Claire 11:17.29
15 Abby Lewis SO-2 Wis.-Eau Claire 11:17.68
16 Gina Behling SR-4 Wis.-Eau Claire 11:20.97
17 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 11:21.97
18 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 11:23.31
19 Olivia Donohue FR-1 Wis.-Stout 11:25.85
20 Kassie Bargender FR-1 Wis.-Eau Claire 11:29.21
21 Nicole Koski SR-4 Wis.-Superior 11:38.45
22 Kari Herman FR-1 Wis.-Eau Claire 11:41.72
23 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 11:52.16
24 Brenna McDonough SO-2 Viterbo 12:04.03
25 Maddie Greelis FR-1 Wis.-River Falls 12:26.82
26 Meagan Berg FR-1 Wis.-Superior 12:36.84
27 Morgan Brandt JR-3 St. Catherine (Minn.) 12:38.05
28 Kennedy Robelia JR-3 Wis.-Superior 13:00.38
  Abigail Fouts   Unattached DNF
  Elise Jensen   Unattached DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 11:01.29
17 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 11:21.97
18 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 11:23.31
19 Olivia Donohue FR-1 Wis.-Stout 11:25.85
20 Kassie Bargender FR-1 Wis.-Eau Claire 11:29.21
21 Nicole Koski SR-4 Wis.-Superior 11:38.45
22 Kari Herman FR-1 Wis.-Eau Claire 11:41.72
23 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 11:52.16
24 Brenna McDonough SO-2 Viterbo 12:04.03
25 Maddie Greelis FR-1 Wis.-River Falls 12:26.82
26 Meagan Berg FR-1 Wis.-Superior 12:36.84
27 Morgan Brandt JR-3 St. Catherine (Minn.) 12:38.05
28 Kennedy Robelia JR-3 Wis.-Superior 13:00.38
  Abigail Fouts   Unattached DNF
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Katie Faris SR-4 Wis.-Eau Claire 10:21.75
2 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 10:29.75
3 Ashton Keene   Unattached 10:31.10
4 Naomi Long JR-3 Wis.-Eau Claire 10:40.18
5 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 10:40.75
6 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 10:47.48
7 Arely Jaime-Luevano FR-1 Wis.-Stout 10:56.77
9 McKayla Felton FR-1 Wis.-Stout 11:03.24
10 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 11:10.86
11 Kirsten Ranke FR-1 Wis.-Eau Claire 11:13.28
12 Maria Laudenbach FR-1 Wis.-River Falls 11:13.79
13 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 11:16.25
14 Jenna Trzebiatowski FR-1 Wis.-Eau Claire 11:17.29
15 Abby Lewis SO-2 Wis.-Eau Claire 11:17.68
16 Gina Behling SR-4 Wis.-Eau Claire 11:20.97
  Elise Jensen   Unattached DNF