January 28-29, 2022
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaylen Grant JR-3 Wis.-Oshkosh 6.78 10
2 Sam Blaskowski FR-1 Wis.-La Crosse 6.85 7
2 Davian Willems FR-1 Wis.-Oshkosh 6.85 7
4 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 6.90 5
5 Victor Rinaldi JR-3 Wis.-Whitewater 6.91 4
6 Aaron Richardson SR-4 Wis.-Oshkosh 6.94 3
7 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 6.96 2
8 Seth Sottos JR-3 Augustana (Ill.) 6.98 1

Men 60m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sam Blaskowski FR-1 Wis.-La Crosse 6.89
2 Victor Rinaldi JR-3 Wis.-Whitewater 6.97
3 Aaron Richardson SR-4 Wis.-Oshkosh 7.00
4 Davian Willems FR-1 Wis.-Oshkosh 7.01
5 Jaylen Grant JR-3 Wis.-Oshkosh 6.99
6 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.01
7 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 7.02
8 Seth Sottos JR-3 Augustana (Ill.) 7.02
9 D'Angelo Dear FR-1 Wis.-Whitewater 7.02
10 Spencer Reichart JR-3 Wis.-La Crosse 7.04
11 Carter Hahn SO-2 Wis.-La Crosse 7.15
12 Isaac Hunter JR-3 MSOE 7.15
13 RJ Bosshart SO-2 Wis.-Oshkosh 7.17
14 Connor Murphy SO-2 Wis.-Whitewater 7.17
15 Oren Henderson-Zintz   Unattached 7.19
16 Braeden Clements SO-2 Augustana (Ill.) 7.23
17 Shelvin Garrett FR-1 Wis.-Whitewater 7.24
18 Carsen Rindt FR-1 Wis.-Whitewater 7.24
19 Lucas Hart FR-1 Wis.-Stevens Point 7.25
20 Adam Kunny FR-1 Wis.-Whitewater 7.25
21 Evan Ploeckelman FR-1 MSOE 7.26
22 Joe Coonen SO-2 St. Norbert 7.28
23 Kaleb Schuster SR-4 Wis.-La Crosse 7.29
24 Sylvester Brady FR-1 Augustana (Ill.) 7.30
25 Noah James SO-2 St. Norbert 7.33
26 Jake Lee SO-2 Wis.-La Crosse 7.34
27 Jeffrey Zeh FR-1 Wis.-Whitewater 7.34
Men 60m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Aaron Richardson SR-4 Wis.-Oshkosh 7.00
9 D'Angelo Dear FR-1 Wis.-Whitewater 7.02
12 Isaac Hunter JR-3 MSOE 7.15
14 Connor Murphy SO-2 Wis.-Whitewater 7.17
18 Carsen Rindt FR-1 Wis.-Whitewater 7.24
19 Lucas Hart FR-1 Wis.-Stevens Point 7.25
23 Kaleb Schuster SR-4 Wis.-La Crosse 7.29
Men 60m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sam Blaskowski FR-1 Wis.-La Crosse 6.89
6 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.01
8 Seth Sottos JR-3 Augustana (Ill.) 7.02
20 Adam Kunny FR-1 Wis.-Whitewater 7.25
24 Sylvester Brady FR-1 Augustana (Ill.) 7.30
25 Noah James SO-2 St. Norbert 7.33
26 Jake Lee SO-2 Wis.-La Crosse 7.34
Men 60m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Davian Willems FR-1 Wis.-Oshkosh 7.01
7 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 7.02
10 Spencer Reichart JR-3 Wis.-La Crosse 7.04
16 Braeden Clements SO-2 Augustana (Ill.) 7.23
17 Shelvin Garrett FR-1 Wis.-Whitewater 7.24
21 Evan Ploeckelman FR-1 MSOE 7.26
Men 60m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Victor Rinaldi JR-3 Wis.-Whitewater 6.97
5 Jaylen Grant JR-3 Wis.-Oshkosh 6.99
11 Carter Hahn SO-2 Wis.-La Crosse 7.15
13 RJ Bosshart SO-2 Wis.-Oshkosh 7.17
15 Oren Henderson-Zintz   Unattached 7.19
22 Joe Coonen SO-2 St. Norbert 7.28
27 Jeffrey Zeh FR-1 Wis.-Whitewater 7.34