February 18-19, 2022
|
Buena Vista U-Lamberti Rec Center - Storm Lake, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aurel Tchanbi SO-2 Indian Hills CC 21.52 10
2 Damoy Allen SO-2 Indian Hills CC 21.65 8
3 Isiah Thomas SO-2 Indian Hills CC 21.79 6
4 Jerome Jessup SO-2 Iowa Central CC 22.14 5
5 Rosean Young SO-2 Iowa Western CC 22.27 4
6 Micah Manning FR-1 Iowa Western CC 22.63 3
7 Marreion Marks FR-1 Iowa Central CC 22.95 2
8 Ebiye Ogoun SO-2 Iowa Western CC 22.97 1
Men's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Isiah Thomas SO-2 Indian Hills CC 21.79 6
4 Jerome Jessup SO-2 Iowa Central CC 22.14 5
6 Micah Manning FR-1 Iowa Western CC 22.63 3
7 Marreion Marks FR-1 Iowa Central CC 22.95 2
Men's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aurel Tchanbi SO-2 Indian Hills CC 21.52 10
2 Damoy Allen SO-2 Indian Hills CC 21.65 8
5 Rosean Young SO-2 Iowa Western CC 22.27 4
8 Ebiye Ogoun SO-2 Iowa Western CC 22.97 1

Men's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Jadon Micke JR-3 Buena Vista 22.67
0 Khalid Hornsby FR-1 Indian Hills CC 22.36
0 Kemarri Stewart FR-1 Indian Hills CC 22.69
0 Trystan Beckett SO-2 Indian Hills CC 22.65
0 Jackson Sylvester JR-3 Buena Vista 23.57
0 Brody Steinfeldt FR-1 Buena Vista 24.05
0 Alex Schill FR-1 Buena Vista 24.31
1 Damoy Allen SO-2 Indian Hills CC 21.83
2 Aurel Tchanbi SO-2 Indian Hills CC 21.91
3 Isiah Thomas SO-2 Indian Hills CC 21.96
4 Jerome Jessup SO-2 Iowa Central CC 22.42
5 Rosean Young SO-2 Iowa Western CC 22.54
6 Micah Manning FR-1 Iowa Western CC 22.80
7 Ebiye Ogoun SO-2 Iowa Western CC 22.83
8 Marreion Marks FR-1 Iowa Central CC 22.92
9 Brigham Daniel FR-1 Hawkeye CC 22.95
10 Max Azor FR-1 Iowa Western CC 23.13
11 Jeron Shaw FR-1 Hawkeye CC 23.18
12 Kenson Thomas FR-1 Iowa Central CC 23.34
13 D'eric Smith FR-1 Indian Hills CC 23.42
14 Sanchez Redden FR-1 North Iowa Area CC 23.45
15 Isaac Vaske FR-1 Hawkeye CC 23.48
16 Braden Powers FR-1 North Iowa Area CC 23.53
17 Fabian Brown FR-1 North Iowa Area CC 23.58
18 Roland Hure SO-2 Southwestern CC 23.58
19 Edgar Tapia FR-1 Hawkeye CC 23.78
20 Jacob French FR-1 Southwestern CC 24.27
21 Lucas Woodside FR-1 Southeastern CC 24.28
22 Michael Mosena SO-2 Southeastern CC 24.29
23 Orlando Vivians FR-1 Hawkeye CC 24.46
24 Darien Clayborne FR-1 Iowa Central CC 24.47
25 Zane Vance FR-1 Hawkeye CC 24.80
26 Anthony Marks FR-1 Southwestern CC 24.93
27 Renajid Kajtezovic SO-2 Hawkeye CC 25.05
28 Christian Rollinson FR-1 Iowa Central CC 25.29
29 Alex Bates FR-1 Southwestern CC 25.60
30 Leland Perkins FR-1 Southwestern CC 26.54
31 Eli Morris FR-1 Southwestern CC 26.73
  Ray Talbert SO-2 Hawkeye CC DNF
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 D'eric Smith FR-1 Indian Hills CC 23.42
23 Orlando Vivians FR-1 Hawkeye CC 24.46
25 Zane Vance FR-1 Hawkeye CC 24.80
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Trystan Beckett SO-2 Indian Hills CC 22.65
20 Jacob French FR-1 Southwestern CC 24.27
27 Renajid Kajtezovic SO-2 Hawkeye CC 25.05
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Ebiye Ogoun SO-2 Iowa Western CC 22.83
12 Kenson Thomas FR-1 Iowa Central CC 23.34
21 Lucas Woodside FR-1 Southeastern CC 24.28
28 Christian Rollinson FR-1 Iowa Central CC 25.29
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Micah Manning FR-1 Iowa Western CC 22.80
10 Max Azor FR-1 Iowa Western CC 23.13
22 Michael Mosena SO-2 Southeastern CC 24.29
26 Anthony Marks FR-1 Southwestern CC 24.93
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Brigham Daniel FR-1 Hawkeye CC 22.95
24 Darien Clayborne FR-1 Iowa Central CC 24.47
31 Eli Morris FR-1 Southwestern CC 26.73
  Ray Talbert SO-2 Hawkeye CC DNF
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Kemarri Stewart FR-1 Indian Hills CC 22.69
5 Rosean Young SO-2 Iowa Western CC 22.54
19 Edgar Tapia FR-1 Hawkeye CC 23.78
30 Leland Perkins FR-1 Southwestern CC 26.54
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Khalid Hornsby FR-1 Indian Hills CC 22.36
0 Jackson Sylvester JR-3 Buena Vista 23.57
0 Alex Schill FR-1 Buena Vista 24.31
8 Marreion Marks FR-1 Iowa Central CC 22.92
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jerome Jessup SO-2 Iowa Central CC 22.42
14 Sanchez Redden FR-1 North Iowa Area CC 23.45
15 Isaac Vaske FR-1 Hawkeye CC 23.48
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Brody Steinfeldt FR-1 Buena Vista 24.05
0 Jadon Micke JR-3 Buena Vista 22.67
3 Isiah Thomas SO-2 Indian Hills CC 21.96
16 Braden Powers FR-1 North Iowa Area CC 23.53
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Damoy Allen SO-2 Indian Hills CC 21.83
18 Roland Hure SO-2 Southwestern CC 23.58
29 Alex Bates FR-1 Southwestern CC 25.60
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Aurel Tchanbi SO-2 Indian Hills CC 21.91
11 Jeron Shaw FR-1 Hawkeye CC 23.18
17 Fabian Brown FR-1 North Iowa Area CC 23.58