April 22-23, 2022
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
|
Timing: Crossroads Timing Company
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NJCAA DI NJCAA DIII NCCAA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bryan Hernandez JR-3 Grace 3:49.88 10
2 Elijah Chesterman SR-4 Huntington 3:49.89 8
3 Aaron Hendryx SR-4 Huntington 3:56.41 6
4 Joe Barrett SO-2 Marian (Ind.) 4:00.50 5
5 Jordan Garlinger FR-1 Goshen 4:00.87 4
6 Matthew Hyter SR-4 Huntington 4:01.02 3
7 Holden Martin JR-3 Trine 4:03.29 2
8 Eli Fullerton FR-1 Indiana Wesleyan 4:04.07 1
9 Ben Eiffert SO-2 Taylor 4:07.66 -
10 Kevin Liddell FR-1 Goshen 4:11.47 -
11 Remington Carpenter FR-1 St. Francis (Ind.) 4:11.50 -
12 Trevor Miller JR-3 Bethel (Ind.) 4:12.50 -
13 Avery Richardson SO-2 Bethel (Ind.) 4:12.58 -
14 Ashton Still FR-1 Trine 4:13.96 -
15 Eli Lantz FR-1 Trine 4:14.53 -
16 Luis Saldana SO-2 Indiana Kokomo 4:14.76 -
17 Bryce Jennings JR-3 Indiana Kokomo 4:16.83 -
18 Gehrig Longe FR-1 Trine 4:18.01 -
19 Solomon Wiebe Powell SR-4 Goshen 4:18.50 -
20 Logan Wong SO-2 Indianapolis 4:18.54 -
21 Jose Quinones FR-1 Grace 4:18.96 -
22 Kenneth Hammell FR-1 Marian (Ind.) 4:19.46 -
23 Yosef Solomon FR-1 Trine 4:20.02 -
24 Tanner Pinks SO-2 Goshen 4:21.14 -
25 Aaron Trejo JR-3 Indianapolis 4:21.86 -
26 Cyrus Felger JR-3 Indiana Kokomo 4:23.44 -
27 Mitchell Hayward FR-1 Marian (Ind.) 4:23.50 -
28 Justin Gephart SR-4 St. Francis (Ind.) 4:26.28 -
29 Walter Tanui SO-2 Vincennes 4:26.83 -
30 Henry Myers FR-1 St. Francis (Ind.) 4:29.78 -
31 Alec Smith SO-2 St. Mary-of-the-Woods 4:33.30 -
32 Caden Winters FR-1 Taylor 4:33.40 -
33 David Florian SO-2 Bethel (Ind.) 4:34.66 -
34 Brandon Albin JR-3 Indianapolis 4:35.01 -
35 Aaron Yeakey FR-1 Goshen 4:35.62 -
36 Tyler Nolan SO-2 Indianapolis 4:36.55 -
37 Carson Pocock SR-4 Indiana Kokomo 4:39.20 -
38 Matthew Roach FR-1 Taylor 4:40.80 -
39 Nick Anders FR-1 Indiana Kokomo 4:46.26 -
40 Ethan Carmean FR-1 Indiana Kokomo 4:46.44 -
41 Dixon Minton FR-1 Indiana East 4:47.68 -
42 Alex Carie FR-1 Indiana Kokomo 4:54.03 -
43 Adam Garner JR-3 Indiana Kokomo 5:04.09 -
44 Kyle Baugh SO-2 Vincennes 5:15.51 -
45 Jose Sosa-Escamilla JR-3 Bethel (Ind.) 5:19.31 -
  Evan Brown SO-2 Bethel (Ind.) DNS   
  Juan Delgado-Vasquez JR-3 St. Mary-of-the-Woods DNS   
  Blake Hipkiss FR-1 Marian (Ind.) DNS   
  Logan Blinn SO-2 St. Francis (Ind.) DNS   
  Caden Shumaker FR-1 Indiana East DNS   
  Reece Gibson SO-2 Huntington DNS   
  Dylan Stillwell FR-1 St. Mary-of-the-Woods DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Eli Fullerton FR-1 Indiana Wesleyan 4:04.07 1
12 Trevor Miller JR-3 Bethel (Ind.) 4:12.50 -
13 Avery Richardson SO-2 Bethel (Ind.) 4:12.58 -
16 Luis Saldana SO-2 Indiana Kokomo 4:14.76 -
23 Yosef Solomon FR-1 Trine 4:20.02 -
26 Cyrus Felger JR-3 Indiana Kokomo 4:23.44 -
33 David Florian SO-2 Bethel (Ind.) 4:34.66 -
36 Tyler Nolan SO-2 Indianapolis 4:36.55 -
37 Carson Pocock SR-4 Indiana Kokomo 4:39.20 -
41 Dixon Minton FR-1 Indiana East 4:47.68 -
43 Adam Garner JR-3 Indiana Kokomo 5:04.09 -
45 Jose Sosa-Escamilla JR-3 Bethel (Ind.) 5:19.31 -
  Caden Shumaker FR-1 Indiana East DNS   
  Logan Blinn SO-2 St. Francis (Ind.) DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Kenneth Hammell FR-1 Marian (Ind.) 4:19.46 -
30 Henry Myers FR-1 St. Francis (Ind.) 4:29.78 -
31 Alec Smith SO-2 St. Mary-of-the-Woods 4:33.30 -
34 Brandon Albin JR-3 Indianapolis 4:35.01 -
35 Aaron Yeakey FR-1 Goshen 4:35.62 -
38 Matthew Roach FR-1 Taylor 4:40.80 -
39 Nick Anders FR-1 Indiana Kokomo 4:46.26 -
40 Ethan Carmean FR-1 Indiana Kokomo 4:46.44 -
42 Alex Carie FR-1 Indiana Kokomo 4:54.03 -
44 Kyle Baugh SO-2 Vincennes 5:15.51 -
  Evan Brown SO-2 Bethel (Ind.) DNS   
  Dylan Stillwell FR-1 St. Mary-of-the-Woods DNS   
  Juan Delgado-Vasquez JR-3 St. Mary-of-the-Woods DNS   
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Kevin Liddell FR-1 Goshen 4:11.47 -
11 Remington Carpenter FR-1 St. Francis (Ind.) 4:11.50 -
14 Ashton Still FR-1 Trine 4:13.96 -
17 Bryce Jennings JR-3 Indiana Kokomo 4:16.83 -
18 Gehrig Longe FR-1 Trine 4:18.01 -
19 Solomon Wiebe Powell SR-4 Goshen 4:18.50 -
21 Jose Quinones FR-1 Grace 4:18.96 -
24 Tanner Pinks SO-2 Goshen 4:21.14 -
25 Aaron Trejo JR-3 Indianapolis 4:21.86 -
27 Mitchell Hayward FR-1 Marian (Ind.) 4:23.50 -
28 Justin Gephart SR-4 St. Francis (Ind.) 4:26.28 -
29 Walter Tanui SO-2 Vincennes 4:26.83 -
32 Caden Winters FR-1 Taylor 4:33.40 -
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bryan Hernandez JR-3 Grace 3:49.88 10
2 Elijah Chesterman SR-4 Huntington 3:49.89 8
3 Aaron Hendryx SR-4 Huntington 3:56.41 6
4 Joe Barrett SO-2 Marian (Ind.) 4:00.50 5
5 Jordan Garlinger FR-1 Goshen 4:00.87 4
6 Matthew Hyter SR-4 Huntington 4:01.02 3
7 Holden Martin JR-3 Trine 4:03.29 2
9 Ben Eiffert SO-2 Taylor 4:07.66 -
15 Eli Lantz FR-1 Trine 4:14.53 -
20 Logan Wong SO-2 Indianapolis 4:18.54 -
  Blake Hipkiss FR-1 Marian (Ind.) DNS   
  Reece Gibson SO-2 Huntington DNS