February 12, 2022
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katherine Dudley SR-4 Washington U. 58.91 10
2 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 59.23 8
3 Daijah Brown SR-4 St. Norbert 59.89 6
4 Taylan Olson JR-3 Wartburg 59.99 5
5 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.06 4
6 Ava Forman SR-4 Washington U. 1:00.12 3
7 Melanie Kunze SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.23 2
8 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.45 1
9 Rachel Nagel FR-1 Wartburg 1:00.50 -
10 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.87 -
11 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 1:00.91 -
12 Harmony Creasy FR-1 Loras 1:00.95 -
13 Kathryn Leighty SO-2 Washington U. 1:01.12 -
14 Kylie Jacobs JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.56 -
15 Katie McNamara FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.60 -
16 Anetha Vogele FR-1 Wis.-Stevens Point 1:01.99 -
17 Merryl Green SO-2 Loras 1:02.68 -
18 Macy Wilhelm FR-1 Wartburg 1:03.07 -
19 Kennedy Marquardt FR-1 St. Norbert 1:03.21 -
20 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.62 -
21 Ashley Bartelt FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.65 -
22 Shelby Klobucar SO-2 Wis.-Stevens Point 1:04.10 -
23 Jaderial Staebler SR-4 Wartburg 1:04.26 -
24 Morgan Fowler FR-1 Washington U. 1:04.27 -
25 Alex Handchetz SO-2 Wis.-Whitewater 1:04.62 -
26 Erika Mullen JR-3 Wis.-Oshkosh 1:05.32 -
27 Teresa Topolski FR-1 Carthage 1:05.57 -
28 Emelia Lichty SR-4 St. Norbert 1:06.31 -
29 Ally Zickert FR-1 St. Norbert 1:06.45 -
30 Mackenzie Constable FR-1 Wis.-Stevens Point 1:06.68 -
31 Madisyn Ingalls FR-1 Wis.-Whitewater 1:08.23 -
32 Abby Giese FR-1 Wis.-Whitewater 1:08.84 -
33 Gretchen Lane FR-1 St. Norbert 1:10.48 -
34 Sammi Digman JR-3 St. Norbert 1:12.01 -
35 Danielle Aiello FR-1 Carthage 1:12.91 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Gretchen Lane FR-1 St. Norbert 1:10.48 -
34 Sammi Digman JR-3 St. Norbert 1:12.01 -
35 Danielle Aiello FR-1 Carthage 1:12.91 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Teresa Topolski FR-1 Carthage 1:05.57 -
28 Emelia Lichty SR-4 St. Norbert 1:06.31 -
30 Mackenzie Constable FR-1 Wis.-Stevens Point 1:06.68 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.62 -
22 Shelby Klobucar SO-2 Wis.-Stevens Point 1:04.10 -
31 Madisyn Ingalls FR-1 Wis.-Whitewater 1:08.23 -
32 Abby Giese FR-1 Wis.-Whitewater 1:08.84 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Macy Wilhelm FR-1 Wartburg 1:03.07 -
19 Kennedy Marquardt FR-1 St. Norbert 1:03.21 -
23 Jaderial Staebler SR-4 Wartburg 1:04.26 -
26 Erika Mullen JR-3 Wis.-Oshkosh 1:05.32 -
29 Ally Zickert FR-1 St. Norbert 1:06.45 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Kathryn Leighty SO-2 Washington U. 1:01.12 -
16 Anetha Vogele FR-1 Wis.-Stevens Point 1:01.99 -
21 Ashley Bartelt FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.65 -
24 Morgan Fowler FR-1 Washington U. 1:04.27 -
25 Alex Handchetz SO-2 Wis.-Whitewater 1:04.62 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Ava Forman SR-4 Washington U. 1:00.12 3
8 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.45 1
10 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.87 -
11 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 1:00.91 -
17 Merryl Green SO-2 Loras 1:02.68 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Daijah Brown SR-4 St. Norbert 59.89 6
4 Taylan Olson JR-3 Wartburg 59.99 5
7 Melanie Kunze SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.23 2
9 Rachel Nagel FR-1 Wartburg 1:00.50 -
15 Katie McNamara FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.60 -
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katherine Dudley SR-4 Washington U. 58.91 10
2 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 59.23 8
5 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.06 4
12 Harmony Creasy FR-1 Loras 1:00.95 -
14 Kylie Jacobs JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.56 -