February 25-26, 2022
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Steven Potter JR-3 Wis.-Oshkosh 1:54.82 10
2 Braedon Gilles FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.68 8
3 Ryan Potter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:56.03 6
4 Jake Petri SR-4 Wis.-Eau Claire 1:56.17 5
5 Grant Magnuson FR-1 Wis.-Stout 1:56.95 4
6 Sam Verkerke FR-1 Wis.-Eau Claire 1:57.20 3
7 Elias Ritzke SO-2 Wis.-La Crosse 1:57.21 2
8 Reid Marquardt SO-2 Wis.-Oshkosh 1:57.32 1
9 Tyler Kisting FR-1 Wis.-La Crosse 1:57.52 -
10 Logan Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 1:57.86 -
11 Dwight Hosni FR-1 Wis.-Oshkosh 1:57.98 -
12 Sam Uhrich SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.00 -
13 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.49 -
14 Andrew Lohse SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.59 -
15 Thomas Blumer FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.72 -
16 Noah Bruehl SR-4 Wis.-Oshkosh 1:59.43 -
17 Henry Keith FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.72 -
18 Alex Turner FR-1 Wis.-La Crosse 1:59.76 -
19 Lance Pfrimmer FR-1 Wis.-Stout 2:00.20 -
20 Seth Ray FR-1 Wis.-Eau Claire 2:00.38 -
21 Tyler Doering SR-4 Wis.-Platteville 2:01.07 -
22 Landen Bratt FR-1 Wis.-Whitewater 2:02.02 -
23 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 2:02.28 -
24 Andrew Rathkamp SR-4 Wis.-Oshkosh 2:02.47 -
25 Ed Stowell FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.48 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Dwight Hosni FR-1 Wis.-Oshkosh 1:57.98 -
19 Lance Pfrimmer FR-1 Wis.-Stout 2:00.20 -
21 Tyler Doering SR-4 Wis.-Platteville 2:01.07 -
22 Landen Bratt FR-1 Wis.-Whitewater 2:02.02 -
25 Ed Stowell FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.48 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Sam Uhrich SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.00 -
15 Thomas Blumer FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.72 -
17 Henry Keith FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.72 -
20 Seth Ray FR-1 Wis.-Eau Claire 2:00.38 -
23 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 2:02.28 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Sam Verkerke FR-1 Wis.-Eau Claire 1:57.20 3
7 Elias Ritzke SO-2 Wis.-La Crosse 1:57.21 2
10 Logan Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 1:57.86 -
13 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.49 -
14 Andrew Lohse SO-2 Wis.-Whitewater 1:58.59 -
16 Noah Bruehl SR-4 Wis.-Oshkosh 1:59.43 -
18 Alex Turner FR-1 Wis.-La Crosse 1:59.76 -
24 Andrew Rathkamp SR-4 Wis.-Oshkosh 2:02.47 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Steven Potter JR-3 Wis.-Oshkosh 1:54.82 10
2 Braedon Gilles FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.68 8
3 Ryan Potter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:56.03 6
4 Jake Petri SR-4 Wis.-Eau Claire 1:56.17 5
5 Grant Magnuson FR-1 Wis.-Stout 1:56.95 4
8 Reid Marquardt SO-2 Wis.-Oshkosh 1:57.32 1
9 Tyler Kisting FR-1 Wis.-La Crosse 1:57.52 -