February 19, 2022
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaylen Grant JR-3 Wis.-Oshkosh 6.72 10
2 Davian Willems FR-1 Wis.-Oshkosh 6.74 8
3 Aaron Richardson SR-4 Wis.-Oshkosh 6.90 6
4 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 6.91 5
5 Stefan Klechefski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.92 4
6 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 6.95 3
7 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 6.99 2

Men 60m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jaylen Grant JR-3 Wis.-Oshkosh 6.76
2 Davian Willems FR-1 Wis.-Oshkosh 6.84
3 Aaron Richardson SR-4 Wis.-Oshkosh 6.93
4 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 6.96
5 Joey Kean SO-2 Wis.-Oshkosh 6.84
6 Stefan Klechefski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.89
7 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 6.98
8 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.00
9 RJ Bosshart SO-2 Wis.-Oshkosh 7.03
10 Kevin Lind JR-3 Carroll (Wis.) 7.05
11 Jaylin Boatman SO-2 Wis.-Oshkosh 7.07
12 David Lauritzen JR-3 Wis.-Eau Claire 7.11
13 Mac Anderson FR-1 Carthage 7.16
14 Luke Nash FR-1 St. Norbert 7.19
15 Charlie Wolter FR-1 Wis.-Eau Claire 7.19
16 Caleb Green FR-1 Wis.-Stout 7.19
17 Jacoby Cefalu FR-1 Ripon 7.20
18 Paul Leahy   Unattached 7.22
19 Jordan Wiesen SO-2 Wisconsin Lutheran 7.23
19 Logan Vander Galien FR-1 Ripon 7.23
21 Noah James SO-2 St. Norbert 7.26
22 Sheldon Achs JR-3 Carroll (Wis.) 7.26
23 Marques Johnson   Unattached 7.26
24 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 7.28
25 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.29
26 Elijah Pittman FR-1 Wis.-Oshkosh 7.40
27 Tommy Mestnik FR-1 Wis.-Eau Claire 7.43
Men 60m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jaylen Grant JR-3 Wis.-Oshkosh 6.76
5 Joey Kean SO-2 Wis.-Oshkosh 6.84
9 RJ Bosshart SO-2 Wis.-Oshkosh 7.03
14 Luke Nash FR-1 St. Norbert 7.19
21 Noah James SO-2 St. Norbert 7.26
26 Elijah Pittman FR-1 Wis.-Oshkosh 7.40
27 Tommy Mestnik FR-1 Wis.-Eau Claire 7.43
Men 60m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 6.96
8 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 7.00
12 David Lauritzen JR-3 Wis.-Eau Claire 7.11
16 Caleb Green FR-1 Wis.-Stout 7.19
19 Jordan Wiesen SO-2 Wisconsin Lutheran 7.23
22 Sheldon Achs JR-3 Carroll (Wis.) 7.26
Men 60m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Davian Willems FR-1 Wis.-Oshkosh 6.84
6 Stefan Klechefski FR-1 Wis.-Eau Claire 6.89
11 Jaylin Boatman SO-2 Wis.-Oshkosh 7.07
13 Mac Anderson FR-1 Carthage 7.16
15 Charlie Wolter FR-1 Wis.-Eau Claire 7.19
18 Paul Leahy   Unattached 7.22
23 Marques Johnson   Unattached 7.26
25 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 7.29
Men 60m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Aaron Richardson SR-4 Wis.-Oshkosh 6.93
7 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 6.98
10 Kevin Lind JR-3 Carroll (Wis.) 7.05
17 Jacoby Cefalu FR-1 Ripon 7.20
19 Logan Vander Galien FR-1 Ripon 7.23
24 Evan Weber SO-2 Wis.-Eau Claire 7.28