March 5, 2022
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jason Swartzlander SR Newsome 4:26.97 10
2 Isreal Gamez SR Lennard 4:32.55 8
3 Drew Jones SR Riverview 4:33.73 6
4 Wade LaRue SR Newsome 4:42.37 5
5 Thomas Schilling JR Bloomingdale 4:42.60 4
6 Cooper Chesser FR Sickles 4:42.99 3
7 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 4:44.96 2
8 Jacob Malinchak SR Durant 4:49.15 1
9 Douglas Yoder SO Robinson 4:49.69 -
10 Eion McDarby SR George Steinbrenner 4:50.05 -
11 Zachary Glover FR Sickles 4:50.95 -
12 Jaren Chapman JR Newsome 4:51.16 -
13 Santiago Foster FR Newsome 4:51.93 -
14 Preston Cooper FR Alonso 4:54.19 -
15 Sawyer Raveling SR George Steinbrenner 4:58.24 -
16 Parker Robey SO Plant 4:58.53 -
17 Jackson Miller JR Plant 5:00.38 -
18 Ben Goldberg FR Plant 5:00.55 -
19 Zack Kremkau JR Alonso 5:03.27 -
20 Darius Harrison SR Lennard 5:04.82 -
21 Gabriel Vasquez SR Brandon 5:05.38 -
22 Keegan Dandrow SR Newsome 5:06.18 -
23 William Thompson JR Plant 5:07.09 -
24 Jasen Stovall SR Alonso 5:07.54 -
25 Lance Logan SO Sickles 5:08.93 -
26 Dylan Fournier FR Plant 5:09.07 -
27 Eric Major SR Chamberlain 5:09.37 -
28 Wendell Rivera JR Jefferson 5:09.58 -
29 Adrian Sanchez JR Alonso 5:09.60 -
30 Orestes Otero JR Chamberlain 5:12.97 -
31 Faaris Faisal FR King 5:13.63 -
32 Keagan Leisure SO Bloomingdale 5:16.35 -
33 Brandon Smith SO Durant 5:18.53 -
34 Colin Duong JR Alonso 5:18.57 -
35 Arnold Moran JR Hillsborough 5:21.52 -
36 Jordan Palmer FR Robinson 5:22.48 -
37 Henry Green SR Robinson 5:23.33 -
38 Brandon Turner JR Bloomingdale 5:24.23 -
39 David Schilling FR Bloomingdale 5:26.06 -
40 Ricardo Roman FR Lennard 5:27.20 -
41 Evan Farnan SO Sickles 5:28.47 -
42 Mason Desilles FR Freedom (Tampa) 5:29.58 -
43 Kooper Yacinich SO Plant City 5:30.39 -
44 Jackson Queen 8 Riverview 5:33.65 -
45 Zachary Wilson SO Strawberry Crest 5:34.38 -
46 Juan Salazar SO Tampa Bay Tech 5:36.29 -
47 Joseph Behrmann JR Sumner 5:41.39 -
48 Blake Arons FR Robinson 5:42.37 -
49 Armin Golkar JR Gaither 5:47.40 -
50 Gavin Floyd FR Riverview 5:47.93 -
51 Matthew Herr SO Bloomingdale 5:49.89 -
52 Nicolas Fernandez JR King 5:50.01 -
53 Joe Mena FR Chamberlain 5:50.78 -
54 Ethan Zerby JR Riverview 5:50.86 -
55 Diego Martinez JR Gaither 5:51.15 -
56 Isaiah Taylor SR Middleton 5:51.33 -
57 Damien McEntee SO King 5:53.61 -
58 Aevin Stokes-Pyatt SO Sumner 5:53.94 -
59 Joshua Dibble FR East Bay 5:54.01 -
60 Nicholas Cabrales SO Sumner 5:54.90 -
61 Erik ANTONIO-ALONZO SO Plant City 5:55.27 -
62 Kavon Bernard SR Brandon 6:09.33 -
63 Juan Martes SR Blake 6:11.92 -
64 Miguel Cepeda FR Sumner 6:12.75 -
65 Abdiel Navarro SR Jefferson 6:14.26 -
66 Radin Nastaein FR Freedom (Tampa) 6:15.47 -
67 Cole Warns SO Strawberry Crest 6:16.04 -
68 Cole Lopez SO Strawberry Crest 6:26.25 -
69 Dwayne Jones JR Strawberry Crest 6:34.48 -
70 Jason McGinnis FR Strawberry Crest 6:49.41 -
  Joel Carrsquillo SR Middleton DNS   
  Elijah Berg FR Sumner DNS   
  Logan Teeden FR Plant City DNS   
  Akhilesh Peddu SR Middleton DNS   
  James Alexander JR Spoto DNS   
  Eli Hasebroock SR Sickles DNS   
  Ruben Hermosillo JR Spoto DNS   
  Xavier Alvarez Neff SO Hillsborough DNS   
  Patrick Fethiere SR Leto DNS   
  Elijah Pettway SR Chamberlain DNS   
  Ziad Diaz SR Leto DNS   
  Noah Allen FR Chamberlain DNS   
  Derrick Hall SO Freedom (Tampa) DNS   
  Elijah Law SO Freedom (Tampa) DNS   
  Felix Matos JR East Bay DNS   
  Jabari Williams FR Lennard DNS   
  Patrick Alexander JR Spoto DNS   
  Owen Bigelow SO Hillsborough DNS   
  Maxwell Haman FR Blake DNS   
  Jeferson Ixpata SR Brandon DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Brandon Smith SO Durant 5:18.53 -
39 David Schilling FR Bloomingdale 5:26.06 -
46 Juan Salazar SO Tampa Bay Tech 5:36.29 -
47 Joseph Behrmann JR Sumner 5:41.39 -
50 Gavin Floyd FR Riverview 5:47.93 -
52 Nicolas Fernandez JR King 5:50.01 -
53 Joe Mena FR Chamberlain 5:50.78 -
54 Ethan Zerby JR Riverview 5:50.86 -
55 Diego Martinez JR Gaither 5:51.15 -
56 Isaiah Taylor SR Middleton 5:51.33 -
57 Damien McEntee SO King 5:53.61 -
58 Aevin Stokes-Pyatt SO Sumner 5:53.94 -
59 Joshua Dibble FR East Bay 5:54.01 -
60 Nicholas Cabrales SO Sumner 5:54.90 -
63 Juan Martes SR Blake 6:11.92 -
64 Miguel Cepeda FR Sumner 6:12.75 -
66 Radin Nastaein FR Freedom (Tampa) 6:15.47 -
67 Cole Warns SO Strawberry Crest 6:16.04 -
68 Cole Lopez SO Strawberry Crest 6:26.25 -
69 Dwayne Jones JR Strawberry Crest 6:34.48 -
70 Jason McGinnis FR Strawberry Crest 6:49.41 -
  Jeferson Ixpata SR Brandon DNS   
  Owen Bigelow SO Hillsborough DNS   
  Xavier Alvarez Neff SO Hillsborough DNS   
  Maxwell Haman FR Blake DNS   
  Elijah Berg FR Sumner DNS   
  Ziad Diaz SR Leto DNS   
  Ruben Hermosillo JR Spoto DNS   
  Felix Matos JR East Bay DNS   
  Jabari Williams FR Lennard DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Darius Harrison SR Lennard 5:04.82 -
28 Wendell Rivera JR Jefferson 5:09.58 -
29 Adrian Sanchez JR Alonso 5:09.60 -
30 Orestes Otero JR Chamberlain 5:12.97 -
32 Keagan Leisure SO Bloomingdale 5:16.35 -
34 Colin Duong JR Alonso 5:18.57 -
35 Arnold Moran JR Hillsborough 5:21.52 -
36 Jordan Palmer FR Robinson 5:22.48 -
37 Henry Green SR Robinson 5:23.33 -
38 Brandon Turner JR Bloomingdale 5:24.23 -
40 Ricardo Roman FR Lennard 5:27.20 -
41 Evan Farnan SO Sickles 5:28.47 -
42 Mason Desilles FR Freedom (Tampa) 5:29.58 -
44 Jackson Queen 8 Riverview 5:33.65 -
45 Zachary Wilson SO Strawberry Crest 5:34.38 -
48 Blake Arons FR Robinson 5:42.37 -
49 Armin Golkar JR Gaither 5:47.40 -
51 Matthew Herr SO Bloomingdale 5:49.89 -
61 Erik ANTONIO-ALONZO SO Plant City 5:55.27 -
62 Kavon Bernard SR Brandon 6:09.33 -
65 Abdiel Navarro SR Jefferson 6:14.26 -
  Patrick Fethiere SR Leto DNS   
  Joel Carrsquillo SR Middleton DNS   
  Eli Hasebroock SR Sickles DNS   
  Derrick Hall SO Freedom (Tampa) DNS   
  Patrick Alexander JR Spoto DNS   
  Noah Allen FR Chamberlain DNS   
  Logan Teeden FR Plant City DNS   
  James Alexander JR Spoto DNS   
  Akhilesh Peddu SR Middleton DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jason Swartzlander SR Newsome 4:26.97 10
2 Isreal Gamez SR Lennard 4:32.55 8
3 Drew Jones SR Riverview 4:33.73 6
4 Wade LaRue SR Newsome 4:42.37 5
5 Thomas Schilling JR Bloomingdale 4:42.60 4
6 Cooper Chesser FR Sickles 4:42.99 3
7 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 4:44.96 2
8 Jacob Malinchak SR Durant 4:49.15 1
9 Douglas Yoder SO Robinson 4:49.69 -
10 Eion McDarby SR George Steinbrenner 4:50.05 -
11 Zachary Glover FR Sickles 4:50.95 -
12 Jaren Chapman JR Newsome 4:51.16 -
13 Santiago Foster FR Newsome 4:51.93 -
14 Preston Cooper FR Alonso 4:54.19 -
15 Sawyer Raveling SR George Steinbrenner 4:58.24 -
16 Parker Robey SO Plant 4:58.53 -
17 Jackson Miller JR Plant 5:00.38 -
18 Ben Goldberg FR Plant 5:00.55 -
19 Zack Kremkau JR Alonso 5:03.27 -
21 Gabriel Vasquez SR Brandon 5:05.38 -
22 Keegan Dandrow SR Newsome 5:06.18 -
23 William Thompson JR Plant 5:07.09 -
24 Jasen Stovall SR Alonso 5:07.54 -
25 Lance Logan SO Sickles 5:08.93 -
26 Dylan Fournier FR Plant 5:09.07 -
27 Eric Major SR Chamberlain 5:09.37 -
31 Faaris Faisal FR King 5:13.63 -
43 Kooper Yacinich SO Plant City 5:30.39 -
  Elijah Law SO Freedom (Tampa) DNS   
  Elijah Pettway SR Chamberlain DNS