February 24-26, 2022
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Calvin Boone FR-1 St. Scholastica 4:14.28 10
2 Lloyd Young SO-2 St. John's (Minn.) 4:15.33 8
3 Reuben Kosche JR-3 St. Olaf 4:16.10 6
4 Ian Curtis FR-1 St. Olaf 4:16.67 5
5 Tucker Wallin SO-2 Gustavus Adolphus 4:17.52 4
6 Ben Santos JR-3 Carleton 4:17.73 3
7 Mitchell Grand SO-2 St. John's (Minn.) 4:17.77 2
8 Noah Massanari SO-2 St. Olaf 4:22.43 1
9 Dillon Diekmann JR-3 St. John's (Minn.) 4:25.17 -
10 Jonathan Laughlin JR-3 St. Scholastica 4:25.55 -
11 Nathan Neu FR-1 St. Scholastica 4:25.82 -
12 Avery Watts SO-2 Carleton 4:26.27 -
13 Jack Degonda JR-3 Gustavus Adolphus 4:26.59 -
14 Nathan Meyer JR-3 St. John's (Minn.) 4:28.15 -
15 Julian Munoz SO-2 St. Olaf 4:28.91 -
16 Olaf Coffey FR-1 St. Olaf 4:29.56 -
17 Trevor LaVigne SO-2 Gustavus Adolphus 4:29.80 -
18 Henry Hinchcliffe FR-1 Gustavus Adolphus 4:31.15 -
19 Nick Ihrke FR-1 Macalester 4:31.90 -
20 Anders Narum JR-3 St. Olaf 4:31.93 -
21 Mateo Useche SO-2 Macalester 4:33.42 -
22 Cole Nowacki SO-2 Concordia-Moorhead 4:33.86 -
23 Alex Fendig SO-2 Macalester 4:34.90 -
24 Reece McKee FR-1 Macalester 4:35.35 -
25 Brock Lawhead FR-1 St. Olaf 4:37.71 -
26 Jake Wielgos FR-1 Gustavus Adolphus 4:39.31 -
27 Gabe Estrada FR-1 St. Olaf 4:42.12 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Nick Ihrke FR-1 Macalester 4:31.90 -
20 Anders Narum JR-3 St. Olaf 4:31.93 -
21 Mateo Useche SO-2 Macalester 4:33.42 -
22 Cole Nowacki SO-2 Concordia-Moorhead 4:33.86 -
23 Alex Fendig SO-2 Macalester 4:34.90 -
24 Reece McKee FR-1 Macalester 4:35.35 -
25 Brock Lawhead FR-1 St. Olaf 4:37.71 -
26 Jake Wielgos FR-1 Gustavus Adolphus 4:39.31 -
27 Gabe Estrada FR-1 St. Olaf 4:42.12 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Dillon Diekmann JR-3 St. John's (Minn.) 4:25.17 -
10 Jonathan Laughlin JR-3 St. Scholastica 4:25.55 -
11 Nathan Neu FR-1 St. Scholastica 4:25.82 -
12 Avery Watts SO-2 Carleton 4:26.27 -
13 Jack Degonda JR-3 Gustavus Adolphus 4:26.59 -
14 Nathan Meyer JR-3 St. John's (Minn.) 4:28.15 -
15 Julian Munoz SO-2 St. Olaf 4:28.91 -
16 Olaf Coffey FR-1 St. Olaf 4:29.56 -
17 Trevor LaVigne SO-2 Gustavus Adolphus 4:29.80 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Calvin Boone FR-1 St. Scholastica 4:14.28 10
2 Lloyd Young SO-2 St. John's (Minn.) 4:15.33 8
3 Reuben Kosche JR-3 St. Olaf 4:16.10 6
4 Ian Curtis FR-1 St. Olaf 4:16.67 5
5 Tucker Wallin SO-2 Gustavus Adolphus 4:17.52 4
6 Ben Santos JR-3 Carleton 4:17.73 3
7 Mitchell Grand SO-2 St. John's (Minn.) 4:17.77 2
8 Noah Massanari SO-2 St. Olaf 4:22.43 1
18 Henry Hinchcliffe FR-1 Gustavus Adolphus 4:31.15 -