April 23, 2022
|
Sanborn Regional - Kingston, NH

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Pierce Seigne SR Hanover 4:24.47 10
2 Patrick Gandini JR Gilford 4:29.25 8
3 Mitchell Hill SR Monadnock 4:31.46 6
4 Birhanu Harriman JR Lebanon 4:33.51 4
5 Dillon Labonte SR Oyster River 4:34.85 2
6 Baxter Gower-Hall SR Windham 4:40.92 1
7 Chase Hall JR Goffstown 4:51.51 -
8 Ben Daniels SO Hopkinton 4:55.13 -
9 Trip Williams JR Pelham 4:55.66 -
10 Lucian Gleiser SO Hanover 4:58.67 -
11 Lucas Baguidy FR Goffstown 4:59.07 -
12 Luke DelGiudice SR Kearsarge 4:59.32 -
13 John Mormando SR Conant 5:00.47 -
14 Logan Cote SO Goffstown 5:00.97 -
15 Gavin Garzia SR Kearsarge 5:03.51 -
16 Matt Clarner SO Hopkinton 5:05.04 -
17 Max Scharr JR Trinity 5:06.28 -
18 Nathanael Baguidy FR Goffstown 5:07.42 -
19 Maxwell Lemay SO Coe-Brown 5:10.16 -
20 Theo Fleischer JR Oyster River 5:19.42 -
21 Benjamin Roy JR Derryfield 5:19.52 -
22 Wyatt Cramer SR Raymond 5:22.12 -
23 Andrew Valentino FR Hanover 5:23.39 -
24 Daniel Johnson JR Epping 5:30.32 -
25 Brady Pelletier JR Pelham 5:30.71 -
26 James (Nate) Barrett SO Derryfield 5:32.73 -
27 Robbie Comtois FR Sanborn Regional 5:38.76 -
28 Jon Flinkfelt SR Derryfield 5:39.35 -
29 Paul Badau SO Bishop Brady 5:40.31 -
30 Michael Dormer JR Trinity 5:42.29 -
31 Oliver Forsha JR Merrimack Valley 5:43.32 -
32 Kru Donovan FR Coe-Brown 5:43.50 -
33 Isaac Ager JR Lebanon 5:44.69 -
34 William Smoker SO Plymouth Regional 5:46.50 -
35 Anthony Rich FR Coe-Brown 5:46.99 -
36 Matthew Farah SR Derryfield 5:53.41 -
37 Thomas Saluto SR Trinity 5:54.84 -
38 Reuben Carruth JR Newfound Regional 5:59.09 -
39 Jake Alonso SO Con-Val 5:59.88 -
40 Doyen Kodiweera FR Lebanon 6:06.38 -
41 Nathaniel Johnson FR Epping 6:47.16 -
42 Abe Healey FR Hanover 7:14.09 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Andrew Valentino FR Hanover 5:23.39 -
25 Brady Pelletier JR Pelham 5:30.71 -
27 Robbie Comtois FR Sanborn Regional 5:38.76 -
28 Jon Flinkfelt SR Derryfield 5:39.35 -
29 Paul Badau SO Bishop Brady 5:40.31 -
30 Michael Dormer JR Trinity 5:42.29 -
32 Kru Donovan FR Coe-Brown 5:43.50 -
33 Isaac Ager JR Lebanon 5:44.69 -
34 William Smoker SO Plymouth Regional 5:46.50 -
36 Matthew Farah SR Derryfield 5:53.41 -
38 Reuben Carruth JR Newfound Regional 5:59.09 -
39 Jake Alonso SO Con-Val 5:59.88 -
40 Doyen Kodiweera FR Lebanon 6:06.38 -
41 Nathaniel Johnson FR Epping 6:47.16 -
42 Abe Healey FR Hanover 7:14.09 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Lucian Gleiser SO Hanover 4:58.67 -
14 Logan Cote SO Goffstown 5:00.97 -
17 Max Scharr JR Trinity 5:06.28 -
18 Nathanael Baguidy FR Goffstown 5:07.42 -
21 Benjamin Roy JR Derryfield 5:19.52 -
22 Wyatt Cramer SR Raymond 5:22.12 -
24 Daniel Johnson JR Epping 5:30.32 -
26 James (Nate) Barrett SO Derryfield 5:32.73 -
31 Oliver Forsha JR Merrimack Valley 5:43.32 -
35 Anthony Rich FR Coe-Brown 5:46.99 -
37 Thomas Saluto SR Trinity 5:54.84 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Pierce Seigne SR Hanover 4:24.47 10
2 Patrick Gandini JR Gilford 4:29.25 8
3 Mitchell Hill SR Monadnock 4:31.46 6
4 Birhanu Harriman JR Lebanon 4:33.51 4
5 Dillon Labonte SR Oyster River 4:34.85 2
6 Baxter Gower-Hall SR Windham 4:40.92 1
7 Chase Hall JR Goffstown 4:51.51 -
8 Ben Daniels SO Hopkinton 4:55.13 -
9 Trip Williams JR Pelham 4:55.66 -
11 Lucas Baguidy FR Goffstown 4:59.07 -
12 Luke DelGiudice SR Kearsarge 4:59.32 -
13 John Mormando SR Conant 5:00.47 -
15 Gavin Garzia SR Kearsarge 5:03.51 -
16 Matt Clarner SO Hopkinton 5:05.04 -
19 Maxwell Lemay SO Coe-Brown 5:10.16 -
20 Theo Fleischer JR Oyster River 5:19.42 -