April 15, 2022
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kylie Finger   Unattached 2:17.59 -
2 Sydney Reisner FR-1 Wis.-Stout 2:18.97 10
3 Paige Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 2:19.24 8
4 Carson McSorley JR-3 Wartburg 2:20.03 6
5 Greta Koehler SO-2 Wis.-La Crosse 2:20.19 5
6 Michelle Hirsch SR-4 Wis.-Eau Claire 2:22.35 4
7 Jackie Ganshirt SR-4 Wartburg 2:22.70 3
8 Rachel Nagel FR-1 Wartburg 2:23.84 2
9 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 2:25.00 1
10 Mikayla Hady FR-1 Wis.-Eau Claire 2:26.06 -
11 Ellie Jillson FR-1 Wis.-La Crosse 2:26.81 -
12 Brekkyn Lammert FR-1 Wis.-Stout 2:27.97 -
13 Claire Ebertowski FR-1 Wis.-Stout 2:28.89 -
14 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:32.38 -
15 Kiley Lehman FR-1 Wis.-Stout 2:33.10 -
16 Katelyn Knapp FR-1 Wis.-Stout 2:35.33 -
17 Lauren Chapin FR-1 Wis.-Eau Claire 2:36.31 -
18 Olivia Krahn FR-1 Wis.-Stout 2:36.33 -
19 Riley Roman FR-1 Dubuque 2:36.83 -
20 Grace Burgess FR-1 Wis.-Eau Claire 2:38.26 -
21 Nicole Harrison FR-1 Wis.-Stout 2:39.88 -
22 Chloe Smiley FR-1 Wis.-Stout 2:40.76 -
23 Kate Dieckman FR-1 Wis.-Stout 2:41.07 -
24 Taylor Barber FR-1 Dubuque 2:41.98 -
25 Emily Austin FR-1 Edgewood 2:44.33 -
26 Chetna Bhusari FR-1 Dubuque 2:44.44 -
27 Danielle Johnsen JR-3 Dubuque 2:49.72 -
28 Jenna Guddie JR-3 Wis.-Platteville 2:56.01 -
29 Samantha Henry FR-1 Edgewood 2:56.11 -
30 Kayla Lemke FR-1 Wis.-Stout 2:58.48 -
31 Katrina Truitt FR-1 Dubuque 3:01.88 -
32 Cassie Radl FR-1 Edgewood 3:05.19 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Olivia Krahn FR-1 Wis.-Stout 2:36.33 -
21 Nicole Harrison FR-1 Wis.-Stout 2:39.88 -
24 Taylor Barber FR-1 Dubuque 2:41.98 -
25 Emily Austin FR-1 Edgewood 2:44.33 -
26 Chetna Bhusari FR-1 Dubuque 2:44.44 -
27 Danielle Johnsen JR-3 Dubuque 2:49.72 -
28 Jenna Guddie JR-3 Wis.-Platteville 2:56.01 -
29 Samantha Henry FR-1 Edgewood 2:56.11 -
30 Kayla Lemke FR-1 Wis.-Stout 2:58.48 -
31 Katrina Truitt FR-1 Dubuque 3:01.88 -
32 Cassie Radl FR-1 Edgewood 3:05.19 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ellie Jillson FR-1 Wis.-La Crosse 2:26.81 -
12 Brekkyn Lammert FR-1 Wis.-Stout 2:27.97 -
13 Claire Ebertowski FR-1 Wis.-Stout 2:28.89 -
15 Kiley Lehman FR-1 Wis.-Stout 2:33.10 -
16 Katelyn Knapp FR-1 Wis.-Stout 2:35.33 -
17 Lauren Chapin FR-1 Wis.-Eau Claire 2:36.31 -
19 Riley Roman FR-1 Dubuque 2:36.83 -
20 Grace Burgess FR-1 Wis.-Eau Claire 2:38.26 -
22 Chloe Smiley FR-1 Wis.-Stout 2:40.76 -
23 Kate Dieckman FR-1 Wis.-Stout 2:41.07 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kylie Finger   Unattached 2:17.59 -
2 Sydney Reisner FR-1 Wis.-Stout 2:18.97 10
3 Paige Fassbender FR-1 Wis.-Whitewater 2:19.24 8
4 Carson McSorley JR-3 Wartburg 2:20.03 6
5 Greta Koehler SO-2 Wis.-La Crosse 2:20.19 5
6 Michelle Hirsch SR-4 Wis.-Eau Claire 2:22.35 4
7 Jackie Ganshirt SR-4 Wartburg 2:22.70 3
8 Rachel Nagel FR-1 Wartburg 2:23.84 2
9 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 2:25.00 1
10 Mikayla Hady FR-1 Wis.-Eau Claire 2:26.06 -
14 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:32.38 -