March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Olivia Fraga JR Lourdes 5:19.92
2 Lindsay Gonzales SR Mandarin 5:21.60
3 Audrey Singletary SR Nease 5:24.62
4 Leila Bata SO Bolles 5:27.22
5 Penelope Markowski SR Plant 5:28.66
6 Gabriela Page FR St. Brendan 5:29.57
7 Deanna Bottino SR Choctawhatchee 5:30.75
8 Arlie Rubin SR Plant 5:31.21
9 Maddie Popp SR Bolles 5:31.46
10 Kayla Feeney FR Braddock 5:31.72
11 Marlie Gonzalez JR Braddock 5:32.01
12 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 5:32.37
13 Lillian Koeppel 8 Maclay 5:33.43
14 Estella Bruneau FR Bolles 5:33.57
15 Millie Talmadge Freshman Providence Christian 5:33.79
16 Olivia Rodriguez FR Lourdes 5:34.72
17 Delaney Booth SR St. Petersburg 5:35.00
18 Kaylin Olivarez FR Niceville 5:35.02
19 EV McGowan Sophomore Auburn 5:35.46
20 GIULIANNA RIVERO JR Doral Academy 5:35.91
21 Jaade McBride SO George Jenkins 5:37.05
22 Margaret Malizia SR Plant 5:37.54
23 Niya Coleman JR Florida High 5:37.54
24 Hannah Kasper SO Calvary Christian (Clr) 5:37.62
25 Olivia Avny JR Pine Crest 5:38.54
26 Ryann McLeod FR Plant 5:39.16
27 Paola Garcia JR Lourdes 5:39.23
28 Hailey Holtery SO Niceville 5:39.50
29 Hailey Marston SR Lakewood Ranch 5:39.52
30 Nathalia Mallo JR Alonso 5:39.86
31 Katie Thompson JR Fleming Island 5:39.96
32 Ella Mickler JR Bolles 5:40.39
33 Meia Popp SO Bolles 5:41.16
34 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 5:41.23
35 Caroline Couch 8 Maclay 5:41.56
36 Reese Scott SO Fleming Island 5:43.37
37 Kate McMahon FR Niceville 5:43.42
38 Andrea Comas-Sanchez SO Lourdes 5:43.53
39 Mackenzie Thompson FR Satellite 5:43.74
40 Merritt Smith SR Calvary Christian (Clr) 5:43.93
41 Tanya Pach JR American Heritage (DB) 5:44.15
42 Katherine Fisher FR Plant 5:44.44
43 Riley Johnston JR Niceville 5:44.49
44 Ashley Silva SR American Heritage (DB) 5:44.65
45 Sofia Petrucelli JR Bolles 5:45.05
46 Ashley Eagan SR St. Petersburg 5:45.50
47 Alyssa Cooper SR Chiles 5:45.54
48 Davis Johnson SO Bishop Kenny 5:45.61
49 Nishi Bhanderi 8 Maclay 5:46.09
49 Olivia Lambert JR Lourdes 5:46.09
51 Kyra Gardner SR Gulliver Prep 5:46.21
52 Lauren Schaudel SR Fleming Island 5:46.37
53 Payton Thumm FR Maclay 5:46.58
54 Kristin Keyser JR Plant 5:46.62
55 Shaye Coyle SO Satellite 5:46.86
56 Kaylee Kraver SR Satellite 5:47.09
57 Veronica Roca JR Niceville 5:47.40
58 Lila Feeley FR Pine Crest 5:47.60
59 Lauryn Cooper SO Niceville 5:47.69
60 Isabella Lee FR Bolles 5:47.88
61 Clara Alford SR Wakulla 5:47.98
62 Charlotte Carley JR Lemon Bay 5:48.09
63 Alexis Henderson 8 Bolles 5:48.26
64 Isabella Hutchins SO Bishop Kenny 5:48.38
65 Sierra Markle SO Satellite 5:48.99
66 NyAshia Wright FR Lincoln 5:48.99
67 Kishma Fleurigene FR American Heritage (DB) 5:49.12
68 Frances Van Looveren JR Plant 5:49.27
69 Katelyn Sadorf SO Spanish River 5:49.49
70 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 5:51.01
71 Aurora Clark FR Plant 5:51.36
72 Hannah Jacobs Freshman Providence Christian 5:52.44
73 Kaitlyn Scherer JR Fleming Island 5:53.45
74 Hayley Boyle JR Choctawhatchee 5:53.62
75 Aleah Henley SR Lincoln 5:53.86
76 Katherine Mueller JR Nease 5:54.08
77 Malia Palenik SR Nease 5:54.50
78 Caro Timiraos SO Lourdes 5:54.76
79 Sarah Montague 7 Pine Crest 5:54.93
80 Maureen McDonald SO Nease 5:55.01
81 Lexi Roberts SO Niceville 5:55.22
82 Madi Sims FR Leon 5:55.50
83 Sophia Dedmore SR Niceville 5:55.72
84 Rachel Fernandez SR St. Brendan 5:56.26
85 Claire Worley 8 Bolles 5:56.57
86 Arianna Vializ JR Mandarin 5:56.67
87 Diora DeMarse SO Plant 5:56.78
88 Autumn Kloth SR Lake Wales 5:56.81
89 Michaela Lang 7 Pine Crest 5:57.35
90 Drew Dillon JR Mandarin 5:57.43
91 Ac Farris Sophomore Providence Christian 5:57.58
92 Emily Loftin 8 Bolles 5:57.67
93 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 5:57.74
94 Amelia Edgar SO Plant 5:57.76
95 Jazmine Trotz FR Braddock 5:58.11
96 Savannah Blau SO American Heritage (DB) 5:58.63
97 Amelia Chapman JR West Orange 5:59.02
98 Paola Montejo SR St. Brendan 6:00.98
99 Emma Supple FR Pine Crest 6:01.27
100 Kendall Wampler FR Nease 6:01.31
101 Genevieve Ernest SR Mandarin 6:01.85
102 Lindsey Trent SR Bishop Kenny 6:02.66
103 Lane Morales 8 Bolles 6:02.69
104 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 6:03.00
105 Jayci Brauman SR Montverde Academy 6:03.03
106 Madison Manucy SR Nease 6:03.19
107 Taylor Pfeifer SO Wakulla 6:03.24
108 Aza Hampton FR Lincoln 6:03.33
109 Maya McKenzie SR Satellite 6:03.58
110 Lilly Moore SR Bolles 6:03.81
111 Leah Keller SO Florida High 6:03.84
112 Margaret Doolittle FR St. Petersburg 6:03.89
113 Kate Pollard JR Plant 6:04.10
114 Juliette Heckman SO Leon 6:04.45
115 Sophia Dicus FR Plant 6:05.07
116 Cailey Green JR Nease 6:05.18
117 Leila Gonzalez SR St. Brendan 6:05.75
118 Grace Boatright JR George Jenkins 6:05.89
119 Raina Byerly SO West Orange 6:06.94
120 Anna Voils JR Nease 6:07.68
121 Ryleigh Gunter 8 Florida High 6:09.05
122 Elizabeth McMahon JR Niceville 6:09.16
123 Emily Stevenson 8 Bolles 6:09.93
124 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:10.60
125 Tommie Bost SO St. Francis 6:11.80
126 Caroline Wilson FR Plant 6:11.82
127 Leah Boutwell 7 Florida High 6:12.10
128 Victoria Gorelik SO Nease 6:12.27
129 Brylie Kilgore JR Choctawhatchee 6:12.35
130 Andrea Andino SR St. Brendan 6:13.96
131 Alessandra Di Mise FR Gulliver Prep 6:14.75
132 Emily McDermott SO Berkeley Prep 6:15.50
133 Maria Ortiz FR Alonso 6:17.83
134 Emily Love Junior Providence Christian 6:18.77
135 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 6:19.40
136 Molly Duggan SO Chiles 6:19.99
137 Sophia Youngberg FR Lincoln 6:20.13
138 Sofia Hollos FR Boca Raton 6:22.29
139 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 6:22.80
140 Alex Howell FR Alonso 6:23.35
141 Audry Sauls SO Leon 6:23.61
142 Emelia Huebner SR Seffner Christian 6:25.02
143 Carlson Henry JR Alonso 6:26.99
144 Anne Bannon SR Gulliver Prep 6:33.20
145 Sophia Umana SR Leon 6:33.90
146 Kaitlin Kristian SO Chiles 6:38.51
147 Alyssa Cunningham SO Satellite 6:40.02
148 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 6:42.51
149 Makenna Jones FR Alonso 6:43.54
150 Tatiana Blanco SO Satellite 6:45.97
151 Abigayle Vannoy JR Lincoln 6:52.07
152 Hannah Flynn SR Chiles 6:55.56
153 Gianna Dunn FR Boca Raton 7:07.82
154 Danielle Malphurs FR Wakulla 7:19.17
155 Sujin vanHoeij FR Lincoln 7:26.19
156 Lauren McCray SR Lincoln 7:31.61
157 Kaylee Sanders SO Wakulla 7:36.61
158 Keely Stapleton FR Wakulla 7:37.35
159 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 7:37.90
160 Allie Ochoa SR Lincoln 7:40.99
  Skyler Gillett JR Alonso DNF
Girls 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Olivia Fraga JR Lourdes 5:19.92
2 Lindsay Gonzales SR Mandarin 5:21.60
3 Audrey Singletary SR Nease 5:24.62
4 Leila Bata SO Bolles 5:27.22
8 Arlie Rubin SR Plant 5:31.21
9 Maddie Popp SR Bolles 5:31.46
11 Marlie Gonzalez JR Braddock 5:32.01
12 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 5:32.37
18 Kaylin Olivarez FR Niceville 5:35.02
19 EV McGowan Sophomore Auburn 5:35.46
51 Kyra Gardner SR Gulliver Prep 5:46.21
60 Isabella Lee FR Bolles 5:47.88
63 Alexis Henderson 8 Bolles 5:48.26
79 Sarah Montague 7 Pine Crest 5:54.93
81 Lexi Roberts SO Niceville 5:55.22
  Skyler Gillett JR Alonso DNF
Girls 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Penelope Markowski SR Plant 5:28.66
6 Gabriela Page FR St. Brendan 5:29.57
10 Kayla Feeney FR Braddock 5:31.72
13 Lillian Koeppel 8 Maclay 5:33.43
14 Estella Bruneau FR Bolles 5:33.57
15 Millie Talmadge Freshman Providence Christian 5:33.79
16 Olivia Rodriguez FR Lourdes 5:34.72
17 Delaney Booth SR St. Petersburg 5:35.00
20 GIULIANNA RIVERO JR Doral Academy 5:35.91
21 Jaade McBride SO George Jenkins 5:37.05
22 Margaret Malizia SR Plant 5:37.54
24 Hannah Kasper SO Calvary Christian (Clr) 5:37.62
27 Paola Garcia JR Lourdes 5:39.23
29 Hailey Marston SR Lakewood Ranch 5:39.52
31 Katie Thompson JR Fleming Island 5:39.96
32 Ella Mickler JR Bolles 5:40.39
34 Kylie Stephens JR Berkeley Prep 5:41.23
40 Merritt Smith SR Calvary Christian (Clr) 5:43.93
69 Katelyn Sadorf SO Spanish River 5:49.49
95 Jazmine Trotz FR Braddock 5:58.11
106 Madison Manucy SR Nease 6:03.19
132 Emily McDermott SO Berkeley Prep 6:15.50
Girls 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Deanna Bottino SR Choctawhatchee 5:30.75
23 Niya Coleman JR Florida High 5:37.54
30 Nathalia Mallo JR Alonso 5:39.86
33 Meia Popp SO Bolles 5:41.16
35 Caroline Couch 8 Maclay 5:41.56
37 Kate McMahon FR Niceville 5:43.42
41 Tanya Pach JR American Heritage (DB) 5:44.15
43 Riley Johnston JR Niceville 5:44.49
47 Alyssa Cooper SR Chiles 5:45.54
49 Nishi Bhanderi 8 Maclay 5:46.09
53 Payton Thumm FR Maclay 5:46.58
58 Lila Feeley FR Pine Crest 5:47.60
61 Clara Alford SR Wakulla 5:47.98
64 Isabella Hutchins SO Bishop Kenny 5:48.38
73 Kaitlyn Scherer JR Fleming Island 5:53.45
76 Katherine Mueller JR Nease 5:54.08
89 Michaela Lang 7 Pine Crest 5:57.35
93 Natalie Nesmith JR Montverde Academy 5:57.74
96 Savannah Blau SO American Heritage (DB) 5:58.63
104 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 6:03.00
105 Jayci Brauman SR Montverde Academy 6:03.03
Girls 1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Hailey Holtery SO Niceville 5:39.50
36 Reese Scott SO Fleming Island 5:43.37
38 Andrea Comas-Sanchez SO Lourdes 5:43.53
39 Mackenzie Thompson FR Satellite 5:43.74
42 Katherine Fisher FR Plant 5:44.44
46 Ashley Eagan SR St. Petersburg 5:45.50
54 Kristin Keyser JR Plant 5:46.62
55 Shaye Coyle SO Satellite 5:46.86
56 Kaylee Kraver SR Satellite 5:47.09
57 Veronica Roca JR Niceville 5:47.40
59 Lauryn Cooper SO Niceville 5:47.69
62 Charlotte Carley JR Lemon Bay 5:48.09
66 NyAshia Wright FR Lincoln 5:48.99
68 Frances Van Looveren JR Plant 5:49.27
83 Sophia Dedmore SR Niceville 5:55.72
92 Emily Loftin 8 Bolles 5:57.67
97 Amelia Chapman JR West Orange 5:59.02
109 Maya McKenzie SR Satellite 6:03.58
112 Margaret Doolittle FR St. Petersburg 6:03.89
113 Kate Pollard JR Plant 6:04.10
Girls 1600m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Olivia Avny JR Pine Crest 5:38.54
26 Ryann McLeod FR Plant 5:39.16
44 Ashley Silva SR American Heritage (DB) 5:44.65
48 Davis Johnson SO Bishop Kenny 5:45.61
49 Olivia Lambert JR Lourdes 5:46.09
52 Lauren Schaudel SR Fleming Island 5:46.37
65 Sierra Markle SO Satellite 5:48.99
70 Madelyn Gortemoller SR Port St. Joe 5:51.01
71 Aurora Clark FR Plant 5:51.36
72 Hannah Jacobs Freshman Providence Christian 5:52.44
75 Aleah Henley SR Lincoln 5:53.86
77 Malia Palenik SR Nease 5:54.50
88 Autumn Kloth SR Lake Wales 5:56.81
91 Ac Farris Sophomore Providence Christian 5:57.58
102 Lindsey Trent SR Bishop Kenny 6:02.66
116 Cailey Green JR Nease 6:05.18
118 Grace Boatright JR George Jenkins 6:05.89
119 Raina Byerly SO West Orange 6:06.94
123 Emily Stevenson 8 Bolles 6:09.93
128 Victoria Gorelik SO Nease 6:12.27
129 Brylie Kilgore JR Choctawhatchee 6:12.35
144 Anne Bannon SR Gulliver Prep 6:33.20
Girls 1600m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Sofia Petrucelli JR Bolles 5:45.05
67 Kishma Fleurigene FR American Heritage (DB) 5:49.12
78 Caro Timiraos SO Lourdes 5:54.76
80 Maureen McDonald SO Nease 5:55.01
82 Madi Sims FR Leon 5:55.50
84 Rachel Fernandez SR St. Brendan 5:56.26
85 Claire Worley 8 Bolles 5:56.57
86 Arianna Vializ JR Mandarin 5:56.67
87 Diora DeMarse SO Plant 5:56.78
94 Amelia Edgar SO Plant 5:57.76
98 Paola Montejo SR St. Brendan 6:00.98
99 Emma Supple FR Pine Crest 6:01.27
101 Genevieve Ernest SR Mandarin 6:01.85
103 Lane Morales 8 Bolles 6:02.69
107 Taylor Pfeifer SO Wakulla 6:03.24
110 Lilly Moore SR Bolles 6:03.81
111 Leah Keller SO Florida High 6:03.84
114 Juliette Heckman SO Leon 6:04.45
115 Sophia Dicus FR Plant 6:05.07
125 Tommie Bost SO St. Francis 6:11.80
126 Caroline Wilson FR Plant 6:11.82
131 Alessandra Di Mise FR Gulliver Prep 6:14.75
Girls 1600m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
90 Drew Dillon JR Mandarin 5:57.43
100 Kendall Wampler FR Nease 6:01.31
108 Aza Hampton FR Lincoln 6:03.33
117 Leila Gonzalez SR St. Brendan 6:05.75
120 Anna Voils JR Nease 6:07.68
121 Ryleigh Gunter 8 Florida High 6:09.05
122 Elizabeth McMahon JR Niceville 6:09.16
124 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:10.60
127 Leah Boutwell 7 Florida High 6:12.10
130 Andrea Andino SR St. Brendan 6:13.96
134 Emily Love Junior Providence Christian 6:18.77
135 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 6:19.40
136 Molly Duggan SO Chiles 6:19.99
138 Sofia Hollos FR Boca Raton 6:22.29
139 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 6:22.80
140 Alex Howell FR Alonso 6:23.35
141 Audry Sauls SO Leon 6:23.61
142 Emelia Huebner SR Seffner Christian 6:25.02
143 Carlson Henry JR Alonso 6:26.99
146 Kaitlin Kristian SO Chiles 6:38.51
151 Abigayle Vannoy JR Lincoln 6:52.07
152 Hannah Flynn SR Chiles 6:55.56
Girls 1600m Run High School Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
74 Hayley Boyle JR Choctawhatchee 5:53.62
133 Maria Ortiz FR Alonso 6:17.83
137 Sophia Youngberg FR Lincoln 6:20.13
145 Sophia Umana SR Leon 6:33.90
147 Alyssa Cunningham SO Satellite 6:40.02
148 Paola Ortiz SO St. John Paul Catholic 6:42.51
149 Makenna Jones FR Alonso 6:43.54
150 Tatiana Blanco SO Satellite 6:45.97
153 Gianna Dunn FR Boca Raton 7:07.82
154 Danielle Malphurs FR Wakulla 7:19.17
155 Sujin vanHoeij FR Lincoln 7:26.19
156 Lauren McCray SR Lincoln 7:31.61
157 Kaylee Sanders SO Wakulla 7:36.61
158 Keely Stapleton FR Wakulla 7:37.35
159 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 7:37.90
160 Allie Ochoa SR Lincoln 7:40.99