March 24-26, 2022
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 1600m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly SR Cambridge Christian 4:54.41 10
2 Jillian Candelino JR Bolles 4:57.91 8
3 Elli Black 8 Cambridge Christian 5:00.65 6
4 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:00.94 5
5 Brooke Hooper SO Pine Crest 5:08.93 4
6 Emma Hencock JR St. Brendan 5:12.00 3
7 Liviy Tole Junior Auburn 5:12.46 2
8 Hailey Howard SR Calvary Christian (Clr) 5:12.81 1
9 Abby Merner 8 Auburn 5:13.85 -
10 Lindy White SO Ponte Vedra 5:14.04 -
11 Alyssa Wyatt SR Mandarin 5:14.82 -
12 Lily Moore JR Leon 5:15.78 -
13 Catalina Edwards JR Celebration 5:16.05 -
14 Reece Knowlton SO South Walton 5:17.05 -
15 Susan Koeppel SO Maclay 5:17.92 -
16 Avery Fronrath SO King's Academy 5:18.93 -
17 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:19.03 -
18 Elizabeth McClure FR Bolles 5:19.26 -
19 Trinity Holland JR Niceville 5:19.36 -
20 Grace Marston SR Lakewood Ranch 5:19.59 -
21 Addison Boyer SO South Fork 5:20.15 -
22 Noelle Vu SO Mount Dora 5:21.05 -
23 Hadley Ropp SR Bolles 5:21.11 -
24 Annie Loehle SR Mandarin 5:21.63 -
25 Rylee Plexico 8 Auburn 5:21.81 -
26 Elizabeth Csikai JR Bolles 5:22.44 -
27 Braelyn Wahy SO Satellite 5:25.17 -
28 Isabella Narvaez JR Viera 5:30.14 -
29 Chloe Fernander SR Choctawhatchee 5:31.86 -
30 Lauren Conover SR Mandarin 5:36.16 -
31 Emma O'Day JR Boca Raton 5:36.95 -
32 Zoe Pustilnik SR Spanish River 5:38.99 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Hailey Howard SR Calvary Christian (Clr) 5:12.81 1
10 Lindy White SO Ponte Vedra 5:14.04 -
11 Alyssa Wyatt SR Mandarin 5:14.82 -
17 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:19.03 -
19 Trinity Holland JR Niceville 5:19.36 -
22 Noelle Vu SO Mount Dora 5:21.05 -
23 Hadley Ropp SR Bolles 5:21.11 -
24 Annie Loehle SR Mandarin 5:21.63 -
26 Elizabeth Csikai JR Bolles 5:22.44 -
28 Isabella Narvaez JR Viera 5:30.14 -
29 Chloe Fernander SR Choctawhatchee 5:31.86 -
30 Lauren Conover SR Mandarin 5:36.16 -
32 Zoe Pustilnik SR Spanish River 5:38.99 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Emma Hencock JR St. Brendan 5:12.00 3
7 Liviy Tole Junior Auburn 5:12.46 2
12 Lily Moore JR Leon 5:15.78 -
13 Catalina Edwards JR Celebration 5:16.05 -
14 Reece Knowlton SO South Walton 5:17.05 -
15 Susan Koeppel SO Maclay 5:17.92 -
16 Avery Fronrath SO King's Academy 5:18.93 -
18 Elizabeth McClure FR Bolles 5:19.26 -
21 Addison Boyer SO South Fork 5:20.15 -
27 Braelyn Wahy SO Satellite 5:25.17 -
Girls 1600m Run Invitational High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly SR Cambridge Christian 4:54.41 10
2 Jillian Candelino JR Bolles 4:57.91 8
3 Elli Black 8 Cambridge Christian 5:00.65 6
4 Ava Wyant SO Master's Academy (Oviedo) 5:00.94 5
5 Brooke Hooper SO Pine Crest 5:08.93 4
9 Abby Merner 8 Auburn 5:13.85 -
20 Grace Marston SR Lakewood Ranch 5:19.59 -
25 Rylee Plexico 8 Auburn 5:21.81 -
31 Emma O'Day JR Boca Raton 5:36.95 -