April 22-23, 2022
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Koller SO-2 Luther 4:03.43 10
2 Tanner Osing   Unattached 4:04.69 -
3 Colin Beck SR-4 Luther 4:06.31 8
4 Isaiah Rabata   Unattached 4:10.11 -
5 Tom Altier SR-4 Luther 4:10.38 7
6 Riley Dulin SR-4 Monmouth (Ill.) 4:12.94 6
7 Chris Guise FR-1 Loras 4:13.92 5
8 Waleed Yual SR-4 Luther 4:15.06 4
9 Matt Jung SR-4 St. Ambrose 4:19.27 3
10 Omar Montiel FR-1 Loras 4:21.66 2
11 Jeffrey Smolinski SO-2 Wis.-Platteville 4:22.16 1
12 Alex Heidorn FR-1 Luther 4:22.87 -
13 Ryan Monson JR-3 Loras 4:23.05 -
14 Zach Flitsch SR-4 Wis.-Platteville 4:23.22 -
15 Eli Newton FR-1 Monmouth (Ill.) 4:24.63 -
16 Ryan Rogers SR-4 Luther 4:24.68 -
17 Jonas Haugland FR-1 Luther 4:25.93 -
18 Tommy Ashby SO-2 St. Ambrose 4:26.27 -
19 Nathan Boleyn FR-1 St. Ambrose 4:26.66 -
20 Carsten Thompson SR-4 Luther 4:27.72 -
21 Will Dowda FR-1 St. Ambrose 4:27.77 -
22 Caleb Burjes SR-4 Luther 4:29.19 -
23 Jordan Melendez FR-1 Luther 4:30.29 -
24 Steven Haley SO-2 Augustana (Ill.) 4:32.24 -
25 William Plumley FR-1 Monmouth (Ill.) 4:35.48 -
26 Derek Behrens SO-2 Loras 4:36.61 -
27 Braden Bernas SO-2 Monmouth (Ill.) 4:36.80 -
28 Neo Colter SO-2 Monmouth (Ill.) 4:37.89 -
29 Aiden Cortinas FR-1 Beloit 4:38.15 -
30 Sam Kronick SO-2 Wis.-Platteville 4:40.48 -
31 Brady Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 4:42.59 -
32 Simon Razidlo JR-3 Luther 4:45.66 -
33 Edgar Caracoza SO-2 Beloit 4:54.20 -
34 Brennon Munch FR-1 St. Ambrose 4:55.04 -
35 Harrison Hicks JR-3 Monmouth (Ill.) 4:56.06 -
36 Mason Hurless JR-3 Augustana (Ill.) 4:56.68 -
37 Alex Urbina JR-3 Monmouth (Ill.) 5:01.08 -
38 Donnie Ingram FR-1 St. Ambrose 5:01.15 -
39 Ozzie De Paz JR-3 Luther 5:10.26 -
40 Christian Bowers FR-1 Beloit 5:19.00 -
41 Cristian Martinez-Zendejas SO-2 Beloit 5:19.94 -
  Elijah Wade FR-1 Wis.-Platteville DNF -
  Aaron Holzmueller SR-4 Beloit DNF -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 William Plumley FR-1 Monmouth (Ill.) 4:35.48 -
27 Braden Bernas SO-2 Monmouth (Ill.) 4:36.80 -
29 Aiden Cortinas FR-1 Beloit 4:38.15 -
30 Sam Kronick SO-2 Wis.-Platteville 4:40.48 -
33 Edgar Caracoza SO-2 Beloit 4:54.20 -
34 Brennon Munch FR-1 St. Ambrose 4:55.04 -
35 Harrison Hicks JR-3 Monmouth (Ill.) 4:56.06 -
37 Alex Urbina JR-3 Monmouth (Ill.) 5:01.08 -
38 Donnie Ingram FR-1 St. Ambrose 5:01.15 -
39 Ozzie De Paz JR-3 Luther 5:10.26 -
40 Christian Bowers FR-1 Beloit 5:19.00 -
41 Cristian Martinez-Zendejas SO-2 Beloit 5:19.94 -
  Aaron Holzmueller SR-4 Beloit DNF -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Omar Montiel FR-1 Loras 4:21.66 2
12 Alex Heidorn FR-1 Luther 4:22.87 -
14 Zach Flitsch SR-4 Wis.-Platteville 4:23.22 -
15 Eli Newton FR-1 Monmouth (Ill.) 4:24.63 -
17 Jonas Haugland FR-1 Luther 4:25.93 -
18 Tommy Ashby SO-2 St. Ambrose 4:26.27 -
19 Nathan Boleyn FR-1 St. Ambrose 4:26.66 -
20 Carsten Thompson SR-4 Luther 4:27.72 -
21 Will Dowda FR-1 St. Ambrose 4:27.77 -
23 Jordan Melendez FR-1 Luther 4:30.29 -
24 Steven Haley SO-2 Augustana (Ill.) 4:32.24 -
26 Derek Behrens SO-2 Loras 4:36.61 -
28 Neo Colter SO-2 Monmouth (Ill.) 4:37.89 -
31 Brady Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 4:42.59 -
36 Mason Hurless JR-3 Augustana (Ill.) 4:56.68 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Koller SO-2 Luther 4:03.43 10
2 Tanner Osing   Unattached 4:04.69 -
3 Colin Beck SR-4 Luther 4:06.31 8
4 Isaiah Rabata   Unattached 4:10.11 -
5 Tom Altier SR-4 Luther 4:10.38 7
6 Riley Dulin SR-4 Monmouth (Ill.) 4:12.94 6
7 Chris Guise FR-1 Loras 4:13.92 5
8 Waleed Yual SR-4 Luther 4:15.06 4
9 Matt Jung SR-4 St. Ambrose 4:19.27 3
11 Jeffrey Smolinski SO-2 Wis.-Platteville 4:22.16 1
13 Ryan Monson JR-3 Loras 4:23.05 -
16 Ryan Rogers SR-4 Luther 4:24.68 -
22 Caleb Burjes SR-4 Luther 4:29.19 -
32 Simon Razidlo JR-3 Luther 4:45.66 -
  Elijah Wade FR-1 Wis.-Platteville DNF -