April 21-23, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 10000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Elise Jensen   Unattached 36:21.39 -
0 Cheyenne Moore   Unattached 35:19.59 -
1 Rachel Krouse FR-1 Wis.-Stevens Point 35:21.11 10
2 Ashton Keene SR-4 Wis.-Oshkosh 35:52.78 8
3 Susannah Bennett JR-3 Wheaton (Ill.) 36:29.29 6
4 Katie Faris JR-3 Wis.-Eau Claire 36:44.21 5
5 Rachel Jeffers SR-4 Wis.-La Crosse 36:49.71 4
6 Maddy Vantassel SO-2 Wis.-La Crosse 37:13.45 3
7 Naomi Long JR-3 Wis.-Eau Claire 37:22.03 2
8 Kendall Marks SR-4 MSOE 37:30.85 1
9 Jenna Lovejoy FR-1 Wis.-La Crosse 37:33.82 -
10 Anna Hertz JR-3 Wartburg 37:42.22 -
11 Katelyn Chadwick FR-1 Wis.-La Crosse 37:49.51 -
12 Kaylan Marshall JR-3 Wis.-La Crosse 37:51.35 -
13 Maddy Sweeney SR-4 Wis.-La Crosse 37:56.77 -
14 Mikayla Flyte SO-2 Ripon 37:59.70 -
15 Julia Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 38:20.78 -
16 Mallory Lafever SO-2 Marquette 38:26.90 -
17 Charlotte Mueller SO-2 Wis.-La Crosse 38:52.97 -
18 Addy Carlson SO-2 Wartburg 38:55.86 -
19 Emma Meyer SR-4 Wis.-Parkside 38:56.47 -
20 Josie Harms FR-1 Bethel (Minn.) 39:22.60 -
21 Hannah Bero FR-1 Wis.-La Crosse 39:34.25 -
22 Raina Moorjani FR-1 Bethel (Minn.) 39:34.62 -
23 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 39:35.28 -
24 Jenna Trzebiatowski FR-1 Wis.-Eau Claire 39:40.33 -
25 Katherine Sim SO-2 Wis.-Parkside 39:44.26 -
26 Irene Ehrhart FR-1 Edgewood 39:53.91 -
27 Catie Gage FR-1 Wis.-Stevens Point 39:54.95 -
28 Laura Hardwick FR-1 Bethel (Minn.) 40:03.30 -
29 Greta Freed FR-1 St. Cloud State 40:14.98 -
30 Vanessa Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 40:25.48 -
31 Gwen Helgeson JR-3 St. Thomas (Minn.) 40:29.44 -
32 Gracia Larsen-Schmidt FR-1 St. Olaf 40:39.11 -
33 Ali Denamur FR-1 Ripon 40:39.78 -
34 Olivia Franklin FR-1 Wis.-Stevens Point 40:51.55 -
35 Lexy Sams SO-2 Wis.-Parkside 40:53.85 -
36 Emma Guenther SO-2 Wis.-Stevens Point 40:59.27 -
37 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 41:08.15 -
38 Lauren Urban JR-3 Wis.-Oshkosh 41:30.35 -
39 Brenna McDonough SO-2 Viterbo 41:40.34 -
40 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 41:47.21 -
41 Libby Roberdeau FR-1 Hamline 41:55.90 -
42 Seneca Norvell JR-3 St. Olaf 42:06.63 -
43 Cambrie Kowal FR-1 St. Cloud State 42:08.17 -
44 Sydney Fricke SR-4 Wis.-Oshkosh 42:18.62 -
45 Charlotte Adams SO-2 Hamline 42:21.30 -
46 Hannah Fliss SO-2 Wis.-Platteville 42:29.88 -
47 Kendra Klobe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 42:36.48 -
48 Tricia Cich JR-3 Wis.-Oshkosh 42:37.77 -
49 McKendra Long JR-3 St. Thomas (Minn.) 42:43.38 -
50 Caitlin Gorge JR-3 Wis.-Platteville 43:06.29 -
51 Dijana Mitrovic SO-2 Wis.-Parkside 43:16.36 -
  Natalie Kreier SO-2 Wis.-Platteville DNF -
Women's 10000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Josie Harms FR-1 Bethel (Minn.) 39:22.60 -
22 Raina Moorjani FR-1 Bethel (Minn.) 39:34.62 -
23 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 39:35.28 -
24 Jenna Trzebiatowski FR-1 Wis.-Eau Claire 39:40.33 -
25 Katherine Sim SO-2 Wis.-Parkside 39:44.26 -
26 Irene Ehrhart FR-1 Edgewood 39:53.91 -
27 Catie Gage FR-1 Wis.-Stevens Point 39:54.95 -
28 Laura Hardwick FR-1 Bethel (Minn.) 40:03.30 -
29 Greta Freed FR-1 St. Cloud State 40:14.98 -
30 Vanessa Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 40:25.48 -
31 Gwen Helgeson JR-3 St. Thomas (Minn.) 40:29.44 -
32 Gracia Larsen-Schmidt FR-1 St. Olaf 40:39.11 -
33 Ali Denamur FR-1 Ripon 40:39.78 -
34 Olivia Franklin FR-1 Wis.-Stevens Point 40:51.55 -
35 Lexy Sams SO-2 Wis.-Parkside 40:53.85 -
36 Emma Guenther SO-2 Wis.-Stevens Point 40:59.27 -
37 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 41:08.15 -
38 Lauren Urban JR-3 Wis.-Oshkosh 41:30.35 -
39 Brenna McDonough SO-2 Viterbo 41:40.34 -
40 Jill Cavanaugh FR-1 Wis.-Whitewater 41:47.21 -
41 Libby Roberdeau FR-1 Hamline 41:55.90 -
42 Seneca Norvell JR-3 St. Olaf 42:06.63 -
43 Cambrie Kowal FR-1 St. Cloud State 42:08.17 -
44 Sydney Fricke SR-4 Wis.-Oshkosh 42:18.62 -
45 Charlotte Adams SO-2 Hamline 42:21.30 -
46 Hannah Fliss SO-2 Wis.-Platteville 42:29.88 -
47 Kendra Klobe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 42:36.48 -
48 Tricia Cich JR-3 Wis.-Oshkosh 42:37.77 -
49 McKendra Long JR-3 St. Thomas (Minn.) 42:43.38 -
50 Caitlin Gorge JR-3 Wis.-Platteville 43:06.29 -
51 Dijana Mitrovic SO-2 Wis.-Parkside 43:16.36 -
  Natalie Kreier SO-2 Wis.-Platteville DNF -
Women's 10000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
0 Cheyenne Moore   Unattached 35:19.59 -
0 Elise Jensen   Unattached 36:21.39 -
1 Rachel Krouse FR-1 Wis.-Stevens Point 35:21.11 10
2 Ashton Keene SR-4 Wis.-Oshkosh 35:52.78 8
3 Susannah Bennett JR-3 Wheaton (Ill.) 36:29.29 6
4 Katie Faris JR-3 Wis.-Eau Claire 36:44.21 5
5 Rachel Jeffers SR-4 Wis.-La Crosse 36:49.71 4
6 Maddy Vantassel SO-2 Wis.-La Crosse 37:13.45 3
7 Naomi Long JR-3 Wis.-Eau Claire 37:22.03 2
8 Kendall Marks SR-4 MSOE 37:30.85 1
9 Jenna Lovejoy FR-1 Wis.-La Crosse 37:33.82 -
10 Anna Hertz JR-3 Wartburg 37:42.22 -
11 Katelyn Chadwick FR-1 Wis.-La Crosse 37:49.51 -
12 Kaylan Marshall JR-3 Wis.-La Crosse 37:51.35 -
13 Maddy Sweeney SR-4 Wis.-La Crosse 37:56.77 -
14 Mikayla Flyte SO-2 Ripon 37:59.70 -
15 Julia Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 38:20.78 -
16 Mallory Lafever SO-2 Marquette 38:26.90 -
17 Charlotte Mueller SO-2 Wis.-La Crosse 38:52.97 -
18 Addy Carlson SO-2 Wartburg 38:55.86 -
19 Emma Meyer SR-4 Wis.-Parkside 38:56.47 -
21 Hannah Bero FR-1 Wis.-La Crosse 39:34.25 -