Toggle navigation
TEAMS
CONFERENCES
MEET RESULTS
PERFORMANCE LISTS
INDOOR LISTS
OUTDOOR LISTS
ARCHIVES
INDOOR LISTS
OUTDOOR LISTS
ARCHIVES
2015 Pomona-Pitzer T&F Invite
April 4, 2015
|
Pomona-Pitzer (O) - Claremont, CA
>
Filter by Team
Cal St. San B'dino (F)
Chapman (F)
Claremont-Mudd-Scripps (F)
Fresno Pacific (F)
La Verne (F)
Occidental (F)
Pepperdine (F)
Pomona-Pitzer (F)
Redlands (F)
The Masters (F)
Trinity (Tex.) (F)
Whittier (F)
Women's 5000 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
1
vivien hyman
Team Mosqueda
17:09.65
2
Bridget Blum
JR-3
Claremont-Mudd-Scripps
17:35.91
3
Katie Engel
JR-3
Pepperdine
17:40.77
4
Jessica douglas
TeaMosqueda
17:49.02
5
Jen Lehr
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
17:53.63
6
Katrina Graham
MDP elite
18:02.76
7
Lauren Roberts
JR-3
Redlands
18:09.65
8
Roselyn Cantu
FR-1
Claremont-Mudd-Scripps
18:14.68
9
Rachel Mow
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
18:16.86
10
Cristal Rivera
SO-2
Fresno Pacific
18:17.68
11
Patricia Cortez
JR-3
Cal St. San B'dino
18:26.21
12
Evelyn De La Luz
JR-3
Cal St. San B'dino
18:35.81
13
Elle Lemco
SO-2
Pepperdine
18:39.38
14
Anna Shepard
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
18:46.55
15
Laura Broderick
FR-1
Claremont-Mudd-Scripps
18:49.22
16
Randi McCarley
SO-2
Fresno Pacific
18:52.98
17
Jessica Iribe
FR-1
Whittier
18:54.40
18
Lauren Nance
SR-4
Fresno Pacific
18:54.77
19
Michelle Obendorf
SR-4
Trinity (Tex.)
18:59.42
20
Genevieve Primeau
SR-4
Trinity (Tex.)
19:00.24
21
Natalie Belew
SO-2
Trinity (Tex.)
19:00.97
22
Melissa Whitman
FR-1
Trinity (Tex.)
19:04.08
23
Haley McFadden
FR-1
Trinity (Tex.)
19:04.28
24
Cathryne Ramirez
SO-2
Chapman
19:08.49
25
Kathleen Muenzen
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
19:11.76
26
Rachel Rush
FR-1
The Masters
19:12.10
27
Rae Brookshire
JR-3
Claremont-Mudd-Scripps
19:19.13
28
Emma MacEachern
FR-1
Trinity (Tex.)
19:22.31
29
Michiko Yee
SO-2
Chapman
19:22.48
30
Grace Bender
SR-4
Occidental
19:26.36
31
Abby Gardner
SO-2
Pomona-Pitzer
19:27.67
32
Lauren Collins
SR-4
Pomona-Pitzer
19:29.55
33
Patricia Hurley
Junior
Unattached
19:38.80
34
Camille Anderson
FR-1
Occidental
19:45.88
35
Kamalei Lee
SO-2
La Verne
20:01.62
36
Madelyn Whitaker
FR-1
Pepperdine
20:04.60
37
Amber Stansbury
SR-4
Redlands
20:10.16
38
Kaya LeGrand
SR-4
Pomona-Pitzer
20:11.56
39
Cara Bonafede
JR-3
Cal St. San B'dino
20:25.85
40
Sara Wanous
SO-2
Chapman
20:26.85
41
Emily Freilich
FR-1
Pomona-Pitzer
20:30.85
42
Kelsey Rij
FR-1
Fresno Pacific
20:33.32
43
Remy Wilson
SO-2
Pomona-Pitzer
20:41.74
44
Laura Daggett
SO-2
Whittier
20:45.51
45
Danica Langaynor
FR-1
La Verne
21:09.83
46
Tracy Yao
SR-4
Claremont-Mudd-Scripps
21:53.45
47
Jessica Hawley
SR-4
The Masters
21:58.78
48
Summer O'Brien
SO-2
La Verne
23:29.48
Justice Navarro
FR-1
Whittier
DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
1
vivien hyman
Team Mosqueda
17:09.65
2
Bridget Blum
JR-3
Claremont-Mudd-Scripps
17:35.91
3
Katie Engel
JR-3
Pepperdine
17:40.77
4
Jessica douglas
TeaMosqueda
17:49.02
5
Jen Lehr
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
17:53.63
6
Katrina Graham
MDP elite
18:02.76
7
Lauren Roberts
JR-3
Redlands
18:09.65
8
Roselyn Cantu
FR-1
Claremont-Mudd-Scripps
18:14.68
9
Rachel Mow
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
18:16.86
10
Cristal Rivera
SO-2
Fresno Pacific
18:17.68
11
Patricia Cortez
JR-3
Cal St. San B'dino
18:26.21
12
Evelyn De La Luz
JR-3
Cal St. San B'dino
18:35.81
13
Elle Lemco
SO-2
Pepperdine
18:39.38
16
Randi McCarley
SO-2
Fresno Pacific
18:52.98
17
Jessica Iribe
FR-1
Whittier
18:54.40
18
Lauren Nance
SR-4
Fresno Pacific
18:54.77
19
Michelle Obendorf
SR-4
Trinity (Tex.)
18:59.42
20
Genevieve Primeau
SR-4
Trinity (Tex.)
19:00.24
21
Natalie Belew
SO-2
Trinity (Tex.)
19:00.97
22
Melissa Whitman
FR-1
Trinity (Tex.)
19:04.08
23
Haley McFadden
FR-1
Trinity (Tex.)
19:04.28
25
Kathleen Muenzen
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
19:11.76
28
Emma MacEachern
FR-1
Trinity (Tex.)
19:22.31
Justice Navarro
FR-1
Whittier
DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
14
Anna Shepard
SO-2
Claremont-Mudd-Scripps
18:46.55
15
Laura Broderick
FR-1
Claremont-Mudd-Scripps
18:49.22
24
Cathryne Ramirez
SO-2
Chapman
19:08.49
26
Rachel Rush
FR-1
The Masters
19:12.10
27
Rae Brookshire
JR-3
Claremont-Mudd-Scripps
19:19.13
29
Michiko Yee
SO-2
Chapman
19:22.48
30
Grace Bender
SR-4
Occidental
19:26.36
31
Abby Gardner
SO-2
Pomona-Pitzer
19:27.67
32
Lauren Collins
SR-4
Pomona-Pitzer
19:29.55
33
Patricia Hurley
Junior
Unattached
19:38.80
34
Camille Anderson
FR-1
Occidental
19:45.88
35
Kamalei Lee
SO-2
La Verne
20:01.62
36
Madelyn Whitaker
FR-1
Pepperdine
20:04.60
37
Amber Stansbury
SR-4
Redlands
20:10.16
38
Kaya LeGrand
SR-4
Pomona-Pitzer
20:11.56
39
Cara Bonafede
JR-3
Cal St. San B'dino
20:25.85
40
Sara Wanous
SO-2
Chapman
20:26.85
41
Emily Freilich
FR-1
Pomona-Pitzer
20:30.85
42
Kelsey Rij
FR-1
Fresno Pacific
20:33.32
43
Remy Wilson
SO-2
Pomona-Pitzer
20:41.74
44
Laura Daggett
SO-2
Whittier
20:45.51
45
Danica Langaynor
FR-1
La Verne
21:09.83
46
Tracy Yao
SR-4
Claremont-Mudd-Scripps
21:53.45
47
Jessica Hawley
SR-4
The Masters
21:58.78
48
Summer O'Brien
SO-2
La Verne
23:29.48