WIAC Indoor Performance List

ICON KEY: WIAC
DISPLAYING

60 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Grant, Jaylen FR-1 Wis.-Oshkosh 6.81 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
2 Koenecke, Josh JR-3 Wis.-La Crosse 6.83 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
3 Ford, Dwayne JR-3 Wis.-Whitewater 6.90 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Ogbuli, Robert JR-3 Wis.-Oshkosh 6.90 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
5 Heilman, Brent JR-3 Wis.-Stout 6.93 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
5 Hoesley, Jim SR-4 Wis.-La Crosse 6.93 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Jung, Benny JR-3 Wis.-Oshkosh 6.94 Red Hawk Opener Jan 25, 2020
8 Girone, Adrian FR-1 Wis.-Oshkosh 6.95 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Harris, Tyler FR-1 Wis.-La Crosse 6.96 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Thomas, Denzel SO-2 Wis.-Oshkosh 6.98 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
11 Rinaldi, Victor SO-2 Wis.-Whitewater 6.99 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
11 Richardson, Aaron SO-2 Wis.-Oshkosh 6.99 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
13 Holden, Seth JR-3 Wis.-La Crosse 7.00 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
13 Thomas, Tyreik JR-3 Wis.-Whitewater 7.00 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Henderson-Zintz, Oren SR-4 Wis.-Whitewater 7.00 Karl Schlender Open Jan 25, 2020
16 Broihier, Sean SR-4 Wis.-La Crosse 7.02 Maverick Invitational Feb 21, 2020
17 Cotton, Golden FR-1 Wis.-Stevens Point 7.04 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
17 Hill, Roman SR-4 Wis.-Oshkosh 7.04 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
19 Kelly, Thomas JR-3 Wis.-Whitewater 7.05 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 DeBruin, Troy JR-3 Wis.-La Crosse 7.07 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
21 Montgomery, Jordan FR-1 Wis.-La Crosse 7.09 Maverick Invitational Feb 21, 2020
21 Burch, Ethan FR-1 Wis.-Oshkosh 7.09 Red Hawk Opener Jan 25, 2020
21 Tranel, Eli FR-1 Wis.-Oshkosh 7.09 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
24 Andersen, Nick FR-1 Wis.-Whitewater 7.10 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
24 Siegmeier, Lochlan FR-1 Wis.-Oshkosh 7.10 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
26 Woods, Cornelius JR-3 Wis.-Oshkosh 7.11 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
26 Gawenda, Griffin JR-3 Wis.-Whitewater 7.11 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
26 Munn, KJ SR-4 Wis.-Eau Claire 7.11 WIAC Tri Jan 25, 2020
29 Lacey, Jordan JR-3 Wis.-Eau Claire 7.12 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Lauritzen, David SO-2 Wis.-Eau Claire 7.13 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Grulkowski, Alex JR-3 Wis.-Stout 7.13 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
32 Dodge, Eli FR-1 Wis.-River Falls 7.14 The Showcase Feb 14, 2020
33 Stascak, Noah FR-1 Wis.-La Crosse 7.16 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
34 Steinberg, Mackenson SO-2 Wis.-Stout 7.17 The Showcase Feb 14, 2020
34 Sadowski, Samuel SR-4 Wis.-La Crosse 7.17 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
36 Reichart, Spencer FR-1 Wis.-La Crosse 7.18 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
36 Schneider, Jeff FR-1 Wis.-Oshkosh 7.18 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
38 Shelp, Joel SO-2 Wis.-La Crosse 7.19 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
38 Kohn, Tom JR-3 Wis.-Stevens Point 7.19 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
40 Jones, Ben SO-2 Wis.-La Crosse 7.20 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020

60 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Rygiewicz, Savannah JR-3 Wis.-La Crosse 7.62 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
2 Aldrich, Kelly JR-3 Wis.-La Crosse 7.67 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
3 Reynolds, Kailey SO-2 Wis.-Whitewater 7.73 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Best, Megan FR-1 Wis.-Eau Claire 7.74 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
5 Kochendorfer, Kady SO-2 Wis.-Eau Claire 7.78 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Nelson, Shannon SO-2 Wis.-Stevens Point 7.82 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Jackson, Mikayla FR-1 Wis.-Oshkosh 7.84 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Siehr, Payton JR-3 Wis.-La Crosse 7.84 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
9 Shepardson, Clair JR-3 Wis.-La Crosse 7.87 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
10 Huber, Kyra FR-1 Wis.-Oshkosh 7.88 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
11 Pralle, Taylor SR-4 Wis.-Oshkosh 7.89 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
12 Orr, Gwen JR-3 Wis.-Platteville 7.91 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Stelzner, Jessica SO-2 Wis.-La Crosse 7.92 Maverick Invitational Feb 21, 2020
13 Reuvers, Aly FR-1 Wis.-La Crosse 7.92 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 Agrimson, Ashley JR-3 Wis.-Eau Claire 7.95 Warren Bowlus Jan 31, 2020
16 Lewis, Adrienne JR-3 Wis.-Stevens Point 7.96 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
16 Durst, Haley FR-1 Wis.-La Crosse 7.96 Stout Open Jan 25, 2020
18 Jaeger, Brittany SR-4 Wis.-La Crosse 7.97 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
18 LeFever, Lexi SO-2 Wis.-River Falls 7.97 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 Nelson, Nicole SR-4 Wis.-Stout 8.00 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Endries, Morgan SR-4 Wis.-Oshkosh 8.01 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
22 Castelli, Rachel FR-1 Wis.-Oshkosh 8.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
23 Clarke, Davia JR-3 Wis.-Stout 8.04 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
24 Stewart, Allison JR-3 Wis.-River Falls 8.05 UW-River Falls Winter Classic Feb 1, 2020
25 Waldhauser, Bailey JR-3 Wis.-Eau Claire 8.07 The Showcase Feb 14, 2020
26 Fahey, Logan SR-4 Wis.-Eau Claire 8.08 Warren Bowlus Jan 31, 2020
26 Hemauer, Elle SO-2 Wis.-Eau Claire 8.08 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
28 Starzynski, Amanda FR-1 Wis.-Oshkosh 8.10 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
29 McMahon, Terra FR-1 Wis.-Stout 8.11 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
30 Nickels, Shelby JR-3 Wis.-Whitewater 8.14 Karl Schlender Open Jan 25, 2020
31 Lord, Nicole SO-2 Wis.-La Crosse 8.15 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
32 Weber, Julie FR-1 Wis.-Oshkosh 8.18 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
32 Ott, Haley JR-3 Wis.-Platteville 8.18 Red Hawk Invite Feb 8, 2020
34 Siciliano, Michelle FR-1 Wis.-Whitewater 8.20 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
35 Fashingbauer, Lucy JR-3 Wis.-La Crosse 8.22 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
36 Vaassen, Mykenzie SO-2 Wis.-La Crosse 8.24 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
37 Page, Madison FR-1 Wis.-La Crosse 8.25 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
38 Lynch-Youngman, Kiley JR-3 Wis.-Oshkosh 8.27 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
38 Keena, Lizzy JR-3 Wis.-Eau Claire 8.27 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
40 Maurer, Grace SO-2 Wis.-Stout 8.28 The Showcase Feb 14, 2020
40 Johnson, Erin FR-1 Wis.-Eau Claire 8.28 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020

200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Koenecke, Josh JR-3 Wis.-La Crosse 22.07 Maverick Invitational Feb 21, 2020 NWI
2 Heilman, Brent JR-3 Wis.-Stout 22.15 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
3 Jung, Benny JR-3 Wis.-Oshkosh 22.16 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
4 Hoesley, Jim SR-4 Wis.-La Crosse 22.18 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020 NWI
5 Holden, Seth JR-3 Wis.-La Crosse 22.19 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020 NWI
6 Wojt, Calden SR-4 Wis.-Stevens Point 22.27 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
7 Munn, KJ SR-4 Wis.-Eau Claire 22.34 WIAC Tri Jan 25, 2020 NWI
8 Lijewski, Jordan SO-2 Wis.-Eau Claire 22.40 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
9 Ford, Dwayne JR-3 Wis.-Whitewater 22.42 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
10 DeBruin, Troy JR-3 Wis.-La Crosse 22.46 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020 NWI
11 Richardson, Aaron SO-2 Wis.-Oshkosh 22.48 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
12 Burch, Ethan FR-1 Wis.-Oshkosh 22.50 Red Hawk Opener Jan 25, 2020 NWI
12 Frei, Zach JR-3 Wis.-Platteville 22.50 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
12 Skifstad, Arik SO-2 Wis.-Eau Claire 22.50 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
15 Siegmeier, Lochlan FR-1 Wis.-Oshkosh 22.57 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
16 Ogbuli, Robert JR-3 Wis.-Oshkosh 22.58 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020 NWI
17 Rinaldi, Victor SO-2 Wis.-Whitewater 22.59 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020 NWI
18 Harris, Tyler FR-1 Wis.-La Crosse 22.62 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
19 Beadle, Todd SR-4 Wis.-Oshkosh 22.65 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
20 Henk, Hunter SR-4 Wis.-Eau Claire 22.67 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
21 Henderson-Zintz, Oren SR-4 Wis.-Whitewater 22.73 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
22 Schneider, Jake SR-4 Wis.-Whitewater 22.78 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020 NWI
23 Woods, Cornelius JR-3 Wis.-Oshkosh 22.79 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
24 Montgomery, Jordan FR-1 Wis.-La Crosse 22.82 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020 NWI
24 Cotton, Golden FR-1 Wis.-Stevens Point 22.82 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
26 Beilke, Jacob FR-1 Wis.-La Crosse 22.86 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020 NWI
27 Kotarak, Justin SO-2 Wis.-La Crosse 22.92 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
28 Pearce, Caden FR-1 Wis.-La Crosse 22.94 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020 NWI
29 Downing, Jacob SO-2 Wis.-Platteville 23.04 WIAC Tri Jan 25, 2020 NWI
30 Reichart, Spencer FR-1 Wis.-La Crosse 23.05 Maverick Invitational Feb 21, 2020 NWI
31 Masters, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 23.07 Karl Schlender Open Jan 25, 2020 NWI
32 Wahl, Aaron FR-1 Wis.-Eau Claire 23.10 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
33 Gifford, Charlie SR-4 Wis.-Platteville 23.11 UW-Platteville Select Feb 1, 2020 NWI
33 Broihier, Sean SR-4 Wis.-La Crosse 23.11 Maverick Invitational Feb 21, 2020 NWI
33 Wendland, Evan FR-1 Wis.-Oshkosh 23.11 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020 NWI
36 Girone, Adrian FR-1 Wis.-Oshkosh 23.14 Red Hawk Opener Jan 25, 2020 NWI
37 Weber, Evan FR-1 Wis.-Eau Claire 23.16 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
38 Lohrenz, Cody JR-3 Wis.-Stout 23.17 Warren Bowlus Jan 31, 2020 NWI
38 Meyer, Collin SO-2 Wis.-La Crosse 23.17 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020 NWI
40 Torgerson, Evan JR-3 Wis.-Stevens Point 23.19 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020 NWI

200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Rygiewicz, Savannah JR-3 Wis.-La Crosse 25.21 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020 NWI
2 Orr, Gwen JR-3 Wis.-Platteville 25.57 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
3 Aldrich, Kelly JR-3 Wis.-La Crosse 25.66 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020 NWI
4 Siehr, Payton JR-3 Wis.-La Crosse 25.86 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020 NWI
5 Kochendorfer, Kady SO-2 Wis.-Eau Claire 25.95 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
6 Rossow, Sydney SO-2 Wis.-Whitewater 26.01 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
7 Nelson, Shannon SO-2 Wis.-Stevens Point 26.13 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
8 Jackson, Mikayla FR-1 Wis.-Oshkosh 26.19 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
9 Reuvers, Aly FR-1 Wis.-La Crosse 26.22 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
10 Fashingbauer, Lucy JR-3 Wis.-La Crosse 26.25 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020 NWI
10 Hecker, Glory SR-4 Wis.-Eau Claire 26.25 The Showcase Feb 14, 2020 NWI
12 Best, Megan FR-1 Wis.-Eau Claire 26.26 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
13 Lawrence, Emma FR-1 Wis.-La Crosse 26.27 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020 NWI
14 LeFever, Lexi SO-2 Wis.-River Falls 26.30 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
15 Maurer, Grace SO-2 Wis.-Stout 26.31 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
16 Huber, Kyra FR-1 Wis.-Oshkosh 26.44 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
17 Fahey, Logan SR-4 Wis.-Eau Claire 26.46 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
18 Castelli, Rachel FR-1 Wis.-Oshkosh 26.47 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
19 Endries, Morgan SR-4 Wis.-Oshkosh 26.49 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
20 Stelzner, Jessica SO-2 Wis.-La Crosse 26.55 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020 NWI
21 Bullard, Emma JR-3 Wis.-Stout 26.58 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020 NWI
22 Lord, Nicole SO-2 Wis.-La Crosse 26.61 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
23 Shepardson, Clair JR-3 Wis.-La Crosse 26.62 Maverick Invitational Feb 21, 2020 NWI
24 Nelson, Nicole SR-4 Wis.-Stout 26.66 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
25 McMahon, Terra FR-1 Wis.-Stout 26.69 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
26 Boxum, Anna JR-3 Wis.-Eau Claire 26.74 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
27 Ulrich, Lydia SR-4 Wis.-Stevens Point 26.83 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
27 Schroeder, Mara SO-2 Wis.-La Crosse 26.83 Stout Open Jan 25, 2020 NWI
29 Starzynski, Amanda FR-1 Wis.-Oshkosh 26.92 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019 NWI
30 Stewart, Allison JR-3 Wis.-River Falls 26.93 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
31 Mullen, Erika FR-1 Wis.-Oshkosh 26.99 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020 NWI
32 Wallace, Megan JR-3 Wis.-Eau Claire 27.01 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020 NWI
33 Kunze, Melanie FR-1 Wis.-La Crosse 27.03 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020 NWI
34 Breyer, Rebecca SR-4 Wis.-La Crosse 27.09 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020 NWI
34 Johnson, Mackenzie FR-1 Wis.-Stevens Point 27.09 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020 NWI
36 Clarke, Davia JR-3 Wis.-Stout 27.28 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
37 Hemauer, Elle SO-2 Wis.-Eau Claire 27.33 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
38 Campbell, Rosalie JR-3 Wis.-Eau Claire 27.34 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
39 Johnson, Erin FR-1 Wis.-Eau Claire 27.36 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI
40 Keena, Lizzy JR-3 Wis.-Eau Claire 27.43 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020 NWI

400 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Munn, KJ SR-4 Wis.-Eau Claire 49.22 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
2 Beadle, Todd SR-4 Wis.-Oshkosh 49.28 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Welch, Sam SR-4 Wis.-Stevens Point 49.45 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Meyer, Collin SO-2 Wis.-La Crosse 49.57 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Handrick, Charlie JR-3 Wis.-La Crosse 49.63 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Burch, Ethan FR-1 Wis.-Oshkosh 49.65 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
7 Schwoerer, Dietrich JR-3 Wis.-Eau Claire 49.72 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Girone, Adrian FR-1 Wis.-Oshkosh 49.91 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
9 Beilke, Jacob FR-1 Wis.-La Crosse 49.92 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Rapp, Paul SR-4 Wis.-Platteville 49.99 UW-Platteville Invitational Feb 15, 2020
11 Downing, Jacob SO-2 Wis.-Platteville 50.05 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
12 Cieslak, Matt JR-3 Wis.-Stevens Point 50.06 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Lijewski, Jordan SO-2 Wis.-Eau Claire 50.07 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
14 Henk, Hunter SR-4 Wis.-Eau Claire 50.12 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 Torgerson, Evan JR-3 Wis.-Stevens Point 50.13 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
16 Frei, Zach JR-3 Wis.-Platteville 50.14 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
17 Wheat, Amitai SO-2 Wis.-Oshkosh 50.16 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
18 Pearce, Caden FR-1 Wis.-La Crosse 50.31 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
19 Koehn, Bo FR-1 Wis.-Oshkosh 50.50 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
20 Skifstad, Arik SO-2 Wis.-Eau Claire 50.75 The Showcase Feb 14, 2020
21 Lohrenz, Cody JR-3 Wis.-Stout 50.98 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
22 Jesse, Jayden JR-3 Wis.-Stevens Point 51.11 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
22 Chard, Jack SO-2 Wis.-Eau Claire 51.11 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
24 Stultz, Lincoln SO-2 Wis.-Eau Claire 51.36 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
25 Theel, Tyler SR-4 Wis.-Whitewater 51.40 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
26 Bendorf, Riley SR-4 Wis.-Platteville 51.41 Spartan Invitational Feb 21, 2020
27 Eisenzimmer, Kevin FR-1 Wis.-Eau Claire 51.42 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
27 Wendland, Evan FR-1 Wis.-Oshkosh 51.42 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
29 Brownell, Quinn JR-3 Wis.-Stevens Point 51.43 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
30 Hendrickson, Carter FR-1 Wis.-Oshkosh 51.44 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
31 Watcher, Dylan FR-1 Wis.-River Falls 51.51 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
32 Stashek, Ethan FR-1 Wis.-Eau Claire 51.59 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
33 Kaashagen, Will FR-1 Wis.-Whitewater 51.69 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
34 Woods, Cornelius JR-3 Wis.-Oshkosh 51.77 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
35 Jelinek, Owen FR-1 Wis.-Stout 52.01 Warren Bowlus Jan 31, 2020
36 Wojt, Calden SR-4 Wis.-Stevens Point 52.06 WIAC Tri Jan 25, 2020
37 Kries, Adam FR-1 Wis.-Stevens Point 52.08 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
38 Wahl, Aaron FR-1 Wis.-Eau Claire 52.11 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
39 Huntley, John SO-2 Wis.-Platteville 52.13 Spartan Invitational Feb 21, 2020
40 Selensky, Noah SO-2 Wis.-Whitewater 52.34 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Schroeder, Mara SO-2 Wis.-La Crosse 57.87 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
2 Banie, Katie SO-2 Wis.-La Crosse 58.34 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Olsen, Karli JR-3 Wis.-Eau Claire 58.95 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Schilling, Katie JR-3 Wis.-Platteville 59.13 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Platzbecker, Emma SR-4 Wis.-La Crosse 59.51 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
6 Sorensen, Raelin SR-4 Wis.-Stout 59.56 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Hecker, Glory SR-4 Wis.-Eau Claire 59.89 Warren Bowlus Jan 31, 2020
8 Kunze, Melanie FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.44 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
9 Wellhausen, Brooke JR-3 Wis.-Stevens Point 1:00.54 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
10 Nieheuser, Sarah FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.05 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Johnson, Amber FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.08 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
12 Eiers, Cassidy SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.12 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Syverson, Alaina JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.18 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
14 Keena, Lizzy JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.29 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
15 Campbell, Rosalie JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.32 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
16 Burg, Savana FR-1 Wis.-Stevens Point 1:01.41 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
17 Reinders, Esme FR-1 Wis.-Stevens Point 1:01.53 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
18 Alter, Rebecca SR-4 Wis.-Stevens Point 1:01.70 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
19 Korslin, Alissa SR-4 Wis.-Whitewater 1:01.73 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 Fassbender, Paige FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.94 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
21 Boxum, Anna JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.96 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Armstrong, Riley FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.96 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
23 Buss, Jessica SO-2 Wis.-Platteville 1:02.07 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
24 Sevals, Payton FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.20 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
25 Johnson, Mackenzie FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.40 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
26 Tijerina, Ashley SR-4 Wis.-Whitewater 1:02.49 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
27 McDowell, Brooke FR-1 Wis.-La Crosse 1:02.74 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
28 Peters, Makani SR-4 Wis.-Stevens Point 1:02.80 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
29 Jenks-Recker, Payton FR-1 Wis.-La Crosse 1:02.82 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
30 Castleberg, Grace SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.88 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
30 Rabe, Lauren FR-1 Wis.-Oshkosh 1:02.88 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
32 Demco, Zanzie SO-2 Wis.-Oshkosh 1:02.94 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
33 Jacobs, Kylie SO-2 Wis.-Whitewater 1:03.03 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
34 Mullen, Erika FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.16 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
35 King, Kassie SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.50 The Showcase Feb 14, 2020
36 Bullard, Emma JR-3 Wis.-Stout 1:03.59 The Showcase Feb 14, 2020
37 Mish, Crystalyn FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.65 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
38 Srnka, Melissa SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.67 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
39 Bertram, Amy SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.74 Warren Bowlus Jan 31, 2020
40 Geisness, Libby FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.96 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Lueck, Kyler SR-4 Wis.-Eau Claire 1:51.63 # Iowa State Classic Feb 14, 2020
2 Potter, Steven SO-2 Wis.-Oshkosh 1:52.70 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Kuehl, Brian JR-3 Wis.-Whitewater 1:53.65 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Hansford, Brian SR-4 Wis.-La Crosse 1:54.09 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
5 Hinz, Sam SR-4 Wis.-La Crosse 1:54.62 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 LaBracke, Nico SR-4 Wis.-Stevens Point 1:55.18 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
7 Lueck, Dylan JR-3 Wis.-Eau Claire 1:56.44 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Woerishofer, Clinten SR-4 Wis.-Whitewater 1:56.58 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Lohse, Andrew FR-1 Wis.-Whitewater 1:56.93 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
10 Petri, Jake JR-3 Wis.-Eau Claire 1:57.27 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Ullrich, Will SO-2 Wis.-Eau Claire 1:57.32 Warren Bowlus Jan 31, 2020
12 George, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 1:58.19 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
13 Nelson, Trevin SO-2 Wis.-Stout 1:58.33 The Showcase Feb 14, 2020
14 Krause, Justin FR-1 Wis.-Whitewater 1:58.36 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 Trihey, Ben SO-2 Wis.-Platteville 1:58.40 Red Hawk Invite Feb 8, 2020
16 Engels, Nick SR-4 Wis.-Oshkosh 1:58.47 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
17 Tomich, Tyler JR-3 Wis.-Eau Claire 1:58.49 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
18 Wheat, Amitai SO-2 Wis.-Oshkosh 1:58.65 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
19 Hughes, Henry FR-1 Wis.-Stout 1:58.76 Warren Bowlus Jan 31, 2020
20 Schaefer, Josh SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.79 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
21 Watcher, Dylan FR-1 Wis.-River Falls 1:58.85 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
22 Treinen, Axel JR-3 Wis.-Stevens Point 1:59.13 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
23 Turner, Alex FR-1 Wis.-La Crosse 1:59.82 Maverick Invitational Feb 21, 2020
24 Osen, Tyler FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.86 Warren Bowlus Jan 31, 2020
25 Uhrich, Sam FR-1 Wis.-Whitewater 1:59.98 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
26 Clements, Jackson JR-3 Wis.-Eau Claire 2:00.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
27 Voelker, Jason SO-2 Wis.-Platteville 2:00.11 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
28 Lawson, Nick SR-4 Wis.-Stevens Point 2:00.25 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
29 Doering, Tyler FR-1 Wis.-Platteville 2:00.27 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Wehrman, Josh FR-1 Wis.-Stout 2:00.39 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
31 Kries, Adam FR-1 Wis.-Stevens Point 2:00.40 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
32 Schwoerer, Dietrich JR-3 Wis.-Eau Claire 2:01.27 The Showcase Feb 14, 2020
33 Strasser, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 2:01.34 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
34 Marquardt, Reid FR-1 Wis.-Oshkosh 2:01.41 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
35 Howerton, Christian SO-2 Wis.-Stevens Point 2:01.61 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
36 Jelinek, Owen FR-1 Wis.-Stout 2:02.36 Stout Open Jan 25, 2020
37 Wittmershaus, Alex SR-4 Wis.-Platteville 2:02.39 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
38 Baker, Jarod JR-3 Wis.-Platteville 2:02.40 Red Hawk Invite Feb 8, 2020
39 Stultz, Lincoln SO-2 Wis.-Eau Claire 2:02.42 The Showcase Feb 14, 2020
40 Couser, Chad JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.52 Warren Bowlus Jan 31, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Meister, Johanna SR-4 Wis.-Platteville 2:14.85 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
2 Schueth, Anna FR-1 Wis.-Eau Claire 2:15.70 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
3 Geisness, Libby FR-1 Wis.-Oshkosh 2:15.76 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
4 Brugger, Libby SR-4 Wis.-La Crosse 2:16.16 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Lohrenz, Hannah SR-4 Wis.-Oshkosh 2:17.03 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
6 Koenecke, Claire SO-2 Wis.-La Crosse 2:17.07 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
7 Wellhausen, Brooke JR-3 Wis.-Stevens Point 2:17.72 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Petkovsek, Michelle SR-4 Wis.-Stevens Point 2:18.35 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
9 Olsen, Karli JR-3 Wis.-Eau Claire 2:20.26 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
10 Banie, Katie SO-2 Wis.-La Crosse 2:20.30 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
11 Nieheuser, Sarah FR-1 Wis.-Whitewater 2:20.59 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
12 Demco, Zanzie SO-2 Wis.-Oshkosh 2:21.23 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
13 Hannan, Maddie FR-1 Wis.-La Crosse 2:21.74 Maverick Invitational Feb 21, 2020
14 Malooly, Emma JR-3 Wis.-La Crosse 2:22.31 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
15 Srnka, Melissa SR-4 Wis.-Oshkosh 2:22.48 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
16 Vandenplas, Breanna SR-4 Wis.-Oshkosh 2:23.11 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
17 Klein, Sophie SR-4 Wis.-La Crosse 2:23.15 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
18 Hirsch, Michelle SO-2 Wis.-Eau Claire 2:23.22 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
19 Fassbender, Paige FR-1 Wis.-Whitewater 2:23.36 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
20 Rabe, Lauren FR-1 Wis.-Oshkosh 2:23.82 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
21 Weston, Jillian FR-1 Wis.-La Crosse 2:24.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
22 Reisner, Sydney FR-1 Wis.-Stout 2:24.55 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
23 Sorensen, Raelin SR-4 Wis.-Stout 2:24.93 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
24 Peters, Makani SR-4 Wis.-Stevens Point 2:25.21 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
25 Pedelty, Laura FR-1 Wis.-Eau Claire 2:25.58 Warren Bowlus Jan 31, 2020
26 Bralich, Brianna SO-2 Wis.-Stevens Point 2:26.02 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
27 Clary, Isabelle FR-1 Wis.-La Crosse 2:26.03 Stout Open Jan 25, 2020
28 Ifft, Caitlyn SR-4 Wis.-Platteville 2:26.20 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
29 Kachurik, Ashley FR-1 Wis.-Eau Claire 2:26.23 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Fuerstenberg, Taylor SO-2 Wis.-Stevens Point 2:27.00 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
31 Vandenplas, Amanda SR-4 Wis.-Oshkosh 2:27.07 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
32 Reinhart, Breanna FR-1 Wis.-Stout 2:27.69 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
33 Koehler, Greta FR-1 Wis.-La Crosse 2:28.29 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
34 Eiers, Cassidy SO-2 Wis.-Eau Claire 2:28.52 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
35 Armstrong, Riley FR-1 Wis.-Eau Claire 2:29.04 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
36 Syverson, Alaina JR-3 Wis.-Eau Claire 2:29.07 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
37 Buss, Jessica SO-2 Wis.-Platteville 2:29.78 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
38 Thomas, Dalie FR-1 Wis.-Stout 2:30.20 The Showcase Feb 14, 2020
39 Jackson, Rachel FR-1 Wis.-Stout 2:30.32 Stout Open Jan 25, 2020
40 Van Handel, Grace FR-1 Wis.-Stevens Point 2:30.39 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020

Mile (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Lueck, Kyler SR-4 Wis.-Eau Claire 4:10.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
2 Nault, Tyler SR-4 Wis.-La Crosse 4:12.39 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
3 Potter, Steven SO-2 Wis.-Oshkosh 4:13.41 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 George, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 4:15.35 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Schraeder, Joshua SR-4 Wis.-La Crosse 4:15.40 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Madoch, Michael FR-1 Wis.-La Crosse 4:15.54 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
7 Couser, Chad JR-3 Wis.-Eau Claire 4:15.98 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
8 Petri, Jake JR-3 Wis.-Eau Claire 4:16.79 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Fifield, Mike SR-4 Wis.-Stout 4:18.59 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Krause, Justin FR-1 Wis.-Whitewater 4:18.86 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Hughes, Henry FR-1 Wis.-Stout 4:19.54 The Showcase Feb 14, 2020
12 Winn, Alex SR-4 Wis.-Eau Claire 4:19.67 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Lueck, Dylan JR-3 Wis.-Eau Claire 4:19.79 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
14 Stelmasek, Matt SR-4 Wis.-Stevens Point 4:20.27 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
15 Wilson, Bailey SR-4 Wis.-Eau Claire 4:22.32 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
16 Reiter, Travis FR-1 Wis.-La Crosse 4:24.87 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
17 Zwettler, Jared FR-1 Wis.-La Crosse 4:25.06 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
18 Woerishofer, Clinten SR-4 Wis.-Whitewater 4:25.35 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
19 Barger, Peter SO-2 Wis.-La Crosse 4:25.69 Stout Open Jan 25, 2020
20 Rathkamp, Andrew JR-3 Wis.-Oshkosh 4:25.77 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
21 Dolan, Connor JR-3 Wis.-Eau Claire 4:25.85 WIAC Tri Jan 25, 2020
22 Quiring, Clay JR-3 Wis.-Eau Claire 4:25.93 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
23 Osen, Tyler FR-1 Wis.-Eau Claire 4:27.64 The Showcase Feb 14, 2020
24 Key, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 4:28.06 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
25 Bruehl, Noah JR-3 Wis.-Oshkosh 4:28.18 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
26 Chadwick, Cody JR-3 Wis.-Oshkosh 4:28.38 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
27 Trihey, Ben SO-2 Wis.-Platteville 4:28.90 UW-Platteville Select Feb 1, 2020
28 Villa, Michael FR-1 Wis.-La Crosse 4:29.11 Stout Open Jan 25, 2020
29 Kluz, Michael FR-1 Wis.-Stevens Point 4:29.81 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
30 Fassbender, David JR-3 Wis.-Whitewater 4:29.88 Karl Schlender Open Jan 25, 2020
31 O'Neill, Noah JR-3 Wis.-Oshkosh 4:30.33 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
32 Hinz, Sam SR-4 Wis.-La Crosse 4:30.91 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
33 Hilliard, Bret JR-3 Wis.-Stevens Point 4:31.18 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
34 Piket, Riley SO-2 Wis.-Eau Claire 4:31.39 WIAC Tri Jan 25, 2020
35 Kehoe, Joseph FR-1 Wis.-Oshkosh 4:31.63 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
36 Muffler, Spencer JR-3 Wis.-Oshkosh 4:32.02 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
37 Rauvola, Wyatt FR-1 Wis.-Eau Claire 4:32.12 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
38 Haffner, Brett SO-2 Wis.-Eau Claire 4:32.36 WIAC Tri Jan 25, 2020
39 Guttenberg, Preston FR-1 Wis.-Eau Claire 4:33.11 The Showcase Feb 14, 2020
40 Ullrich, Will SO-2 Wis.-Eau Claire 4:33.23 The Showcase Feb 14, 2020

Mile (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Lohrenz, Hannah SR-4 Wis.-Oshkosh 4:59.86 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
2 Brugger, Libby SR-4 Wis.-La Crosse 4:59.95 Maverick Invitational Feb 21, 2020
3 Meister, Johanna SR-4 Wis.-Platteville 5:05.88 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Vandenplas, Amanda SR-4 Wis.-Oshkosh 5:09.80 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
5 Judd, Kylie FR-1 Wis.-Eau Claire 5:10.84 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Drangstveit, Emma JR-3 Wis.-Eau Claire 5:11.04 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Malooly, Emma JR-3 Wis.-La Crosse 5:11.29 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Schultz, Delaney SO-2 Wis.-La Crosse 5:12.33 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Farago, Emmy SO-2 Wis.-River Falls 5:13.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Behling, Gina SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.70 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Carviou, Kimberly FR-1 Wis.-La Crosse 5:17.74 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
12 Petkovsek, Michelle SR-4 Wis.-Stevens Point 5:17.83 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
13 Braun, Jessie JR-3 Wis.-Whitewater 5:18.24 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
14 Keene, Ashton SR-4 Wis.-Oshkosh 5:19.26 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
15 Harrison, Georgia SR-4 Wis.-Stevens Point 5:19.77 WIAC Tri Jan 25, 2020
16 Ifft, Caitlyn SR-4 Wis.-Platteville 5:20.81 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
17 Galloway, Liz JR-3 Wis.-Eau Claire 5:21.75 The Showcase Feb 14, 2020
18 Demco, Zanzie SO-2 Wis.-Oshkosh 5:22.46 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
19 Koenecke, Claire SO-2 Wis.-La Crosse 5:22.99 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
20 Hannan, Maddie FR-1 Wis.-La Crosse 5:23.52 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
21 Thomas, Dalie FR-1 Wis.-Stout 5:23.63 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
22 Kachurik, Ashley FR-1 Wis.-Eau Claire 5:24.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
23 Prestifilippo, Sydney JR-3 Wis.-Whitewater 5:24.05 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
24 Weston, Jillian FR-1 Wis.-La Crosse 5:24.32 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
25 Faris, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 5:24.56 WIAC Tri Jan 25, 2020
26 Cisewski, Lizzy JR-3 Wis.-Eau Claire 5:25.55 The Showcase Feb 14, 2020
27 Gage, Catie FR-1 Wis.-Stevens Point 5:25.60 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
28 Long, Naomi SO-2 Wis.-Eau Claire 5:26.23 The Showcase Feb 14, 2020
29 Benzing, Meygan FR-1 Wis.-Oshkosh 5:27.47 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
30 Monfils, Teagan JR-3 Wis.-Eau Claire 5:29.03 WIAC Tri Jan 25, 2020
31 Bralich, Brianna SO-2 Wis.-Stevens Point 5:29.92 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
32 Drazkowski, Anna JR-3 Wis.-Platteville 5:31.85 Spartan Invitational Feb 21, 2020
33 Lamack, Hannah JR-3 Wis.-Eau Claire 5:32.39 WIAC Tri Jan 25, 2020
34 Hirsch, Michelle SO-2 Wis.-Eau Claire 5:34.64 WIAC Tri Jan 25, 2020
35 Geisness, Libby FR-1 Wis.-Oshkosh 5:35.04 Red Hawk Opener Jan 25, 2020
36 Shult, Carolyn FR-1 Wis.-Eau Claire 5:35.33 The Showcase Feb 14, 2020
37 Dobbs, Alyssa FR-1 Wis.-Whitewater 5:37.71 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
38 Reinhart, Breanna FR-1 Wis.-Stout 5:37.86 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
39 Kirtz, McKenzie SR-4 Wis.-La Crosse 5:39.06 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
40 Deutsch, Emma SO-2 Wis.-River Falls 5:41.73 UW-River Falls Winter Classic Feb 1, 2020

3000 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Fassbender, David JR-3 Wis.-Whitewater 8:15.57 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
2 Nault, Tyler SR-4 Wis.-La Crosse 8:19.11 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Schraeder, Joshua SR-4 Wis.-La Crosse 8:25.29 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Madoch, Michael FR-1 Wis.-La Crosse 8:35.64 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Chadwick, Cody JR-3 Wis.-Oshkosh 8:36.87 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Bourland, Matt JR-3 Wis.-La Crosse 8:38.63 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Reiter, Travis FR-1 Wis.-La Crosse 8:39.12 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Stelmasek, Matt SR-4 Wis.-Stevens Point 8:39.57 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Dolan, Connor JR-3 Wis.-Eau Claire 8:39.59 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
10 George, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 8:41.35 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
11 Mathews, Brian SO-2 Wis.-Stout 8:43.86 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
12 Haffner, Brett FR-1 Wis.-Eau Claire 8:45.73 Warren Bowlus Jan 31, 2020
13 Winn, Alex SR-4 Wis.-Eau Claire 8:47.35 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
14 Fifield, Mike SR-4 Wis.-Stout 8:47.77 Warren Bowlus Jan 31, 2020
15 Lueck, Dylan SR-4 Wis.-Eau Claire 8:48.68 Warren Bowlus Jan 31, 2020
16 Villa, Michael FR-1 Wis.-La Crosse 8:49.17 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
17 Wilson, Bailey SR-4 Wis.-Eau Claire 8:49.64 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
18 Treinen, Axel JR-3 Wis.-Stevens Point 8:50.01 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
19 Neuroth, Kyle JR-3 Wis.-Whitewater 8:53.01 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 Tanko, Tyler SR-4 Wis.-Stevens Point 8:53.45 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
21 Ryan, Matthew SO-2 Wis.-Stout 8:53.65 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
22 Williams, Ian FR-1 Wis.-Stout 8:54.64 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
23 Ford, Jason FR-1 Wis.-Oshkosh 8:56.01 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
24 Hackett, Connor JR-3 Wis.-Whitewater 8:56.23 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
25 Kluz, Michael FR-1 Wis.-Stevens Point 8:58.02 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
26 Yengo, Zach SO-2 Wis.-Eau Claire 8:58.79 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
27 Redepenning, Harrison SO-2 Wis.-Eau Claire 9:00.37 Warren Bowlus Jan 31, 2020
28 Kehoe, Joseph FR-1 Wis.-Oshkosh 9:01.81 Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
29 Schommer, Peter SO-2 Wis.-La Crosse 9:01.98 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
30 Potter, Steven SO-2 Wis.-Oshkosh 9:05.50 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
31 Petri, Jake JR-3 Wis.-Eau Claire 9:06.10 Warren Bowlus Jan 31, 2020
32 Key, Nick SO-2 Wis.-Whitewater 9:08.68 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
33 Fredrickson, Hayden SO-2 Wis.-La Crosse 9:09.15 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
34 Hilliard, Bret JR-3 Wis.-Stevens Point 9:09.31 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
35 Muskevitsch, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 9:09.76 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
36 Lau, Dan SO-2 Wis.-Eau Claire 9:10.07 Warren Bowlus Jan 31, 2020
37 Zimdars, Seth SR-4 Wis.-Whitewater 9:10.72 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
38 O'Neill, Noah JR-3 Wis.-Oshkosh 9:12.38 UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
39 Zwettler, Jared FR-1 Wis.-La Crosse 9:12.75 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
40 Tess, Adam FR-1 Wis.-Stevens Point 9:13.10 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020

3000 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Keene, Ashton SR-4 Wis.-Oshkosh 10:21.10 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
2 Sweeney, Maddy JR-3 Wis.-La Crosse 10:31.13 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
3 Malooly, Emma JR-3 Wis.-La Crosse 10:31.49 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
4 Hannan, Maddie FR-1 Wis.-La Crosse 10:32.44 Stout Open Jan 25, 2020
5 Brugger, Libby SR-4 Wis.-La Crosse 10:33.11 Stout Open Jan 25, 2020
6 Cisewski, Lizzy JR-3 Wis.-Eau Claire 10:33.79 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
7 Faris, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 10:34.61 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Drangstveit, Emma JR-3 Wis.-Eau Claire 10:35.38 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Carviou, Kimberly FR-1 Wis.-La Crosse 10:35.61 Stout Open Jan 25, 2020
10 Braun, Jessie JR-3 Wis.-Whitewater 10:36.21 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Long, Naomi SO-2 Wis.-Eau Claire 10:40.18 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
12 Jeffers, Rachel JR-3 Wis.-La Crosse 10:40.41 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Judd, Kylie FR-1 Wis.-Eau Claire 10:40.88 Warren Bowlus Jan 31, 2020
14 Monfils, Teagan JR-3 Wis.-Eau Claire 10:41.10 Warren Bowlus Jan 31, 2020
15 Marshall, Kaylan SO-2 Wis.-La Crosse 10:41.33 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
16 Gage, Catie FR-1 Wis.-Stevens Point 10:42.03 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
17 Vandenplas, Amanda SR-4 Wis.-Oshkosh 10:42.31 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
18 Lamack, Hannah JR-3 Wis.-Eau Claire 10:46.86 Warren Bowlus Jan 31, 2020
19 Harrison, Georgia SR-4 Wis.-Stevens Point 10:47.39 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
20 Galloway, Liz JR-3 Wis.-Eau Claire 10:48.68 Warren Bowlus Jan 31, 2020
21 Kachurik, Ashley FR-1 Wis.-Eau Claire 10:50.52 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
22 Prestifilippo, Sydney JR-3 Wis.-Whitewater 10:52.07 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
23 Urban, Lauren FR-1 Wis.-Oshkosh 10:52.61 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
24 Schultz, Delaney SO-2 Wis.-La Crosse 10:55.54 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
25 Farago, Emmy SO-2 Wis.-River Falls 10:58.39 Minnesota Cold Classic Feb 21, 2020
26 Vantassel, Maddy FR-1 Wis.-La Crosse 11:00.78 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
27 Shult, Carolyn FR-1 Wis.-Eau Claire 11:01.02 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
28 Allemann, Paige SO-2 Wis.-Stevens Point 11:05.48 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
29 Lewis, Abby FR-1 Wis.-Eau Claire 11:08.09 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
30 Huggett, Alanna SO-2 Wis.-Eau Claire 11:09.73 Warren Bowlus Jan 31, 2020
31 Behling, Gina SO-2 Wis.-Eau Claire 11:15.75 Warren Bowlus Jan 31, 2020
32 Thomas, Dalie FR-1 Wis.-Stout 11:17.44 Warren Bowlus Jan 31, 2020
33 Schaeffer, Jennifer FR-1 Wis.-La Crosse 11:20.38 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
34 Campbell, Taylor SO-2 Wis.-Stevens Point 11:20.83 Pointer Final Qualifier Mar 7, 2020
35 Schaefer, Katie SO-2 Wis.-Stevens Point 11:21.54 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
36 Guenther, Emma SO-2 Wis.-Stevens Point 11:23.00 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
37 Buchberger, Anna SO-2 Wis.-La Crosse 11:23.88 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
38 Kautz, Brenna JR-3 Wis.-Platteville 11:24.24 UW-Platteville Select Feb 1, 2020
39 Dobbs, Alyssa FR-1 Wis.-Whitewater 11:25.04 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
40 Dalke, Alyssa SO-2 Wis.-Stout 11:26.75 Warren Bowlus Jan 31, 2020

5000 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Fassbender, David JR-3 Wis.-Whitewater 14:26.33 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
2 Nault, Tyler SR-4 Wis.-La Crosse 14:37.37 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
3 Haffner, Brett SO-2 Wis.-Eau Claire 14:48.45 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Chadwick, Cody JR-3 Wis.-Oshkosh 14:54.17 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
5 Mathews, Brian SO-2 Wis.-Stout 14:58.26 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
6 Dolan, Connor JR-3 Wis.-Eau Claire 15:07.16 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Bourland, Matt JR-3 Wis.-La Crosse 15:09.88 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
8 Neuroth, Kyle JR-3 Wis.-Whitewater 15:10.30 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Lau, Dan SO-2 Wis.-Eau Claire 15:22.38 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Tanko, Tyler SR-4 Wis.-Stevens Point 15:25.27 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Fredrickson, Hayden SO-2 Wis.-La Crosse 15:27.14 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
12 Kehoe, Joseph FR-1 Wis.-Oshkosh 15:27.62 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
13 Redepenning, Harrison SO-2 Wis.-Eau Claire 15:31.73 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
14 Schommer, Peter SO-2 Wis.-La Crosse 15:32.40 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 Zimdars, Seth SR-4 Wis.-Whitewater 15:33.68 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
16 Hackett, Connor JR-3 Wis.-Whitewater 15:36.86 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
17 Kluz, Michael FR-1 Wis.-Stevens Point 15:37.40 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
18 Ryan, Matthew SO-2 Wis.-Stout 15:38.50 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
19 Bartz, Jace SO-2 Wis.-Eau Claire 15:40.23 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 Muskevitsch, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 15:46.65 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Villa, Michael FR-1 Wis.-La Crosse 15:58.61 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
22 Schmidt, Nick FR-1 Wis.-Whitewater 16:07.14 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
23 O'Neill, Noah JR-3 Wis.-Oshkosh 16:09.52 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
24 Krug, Evan SR-4 Wis.-Platteville 16:15.91 UW-Platteville Invitational Feb 15, 2020
25 Strasser, Andrew SO-2 Wis.-Oshkosh 16:19.18 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
26 Hein, Nick JR-3 Wis.-Platteville 16:21.42 UW-Platteville Select Feb 1, 2020
27 Ford, Jason FR-1 Wis.-Oshkosh 16:25.92 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
28 Jacobi, Adam JR-3 Wis.-River Falls 16:26.46 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
29 Oemig, Jared SO-2 Wis.-Stevens Point 16:32.90 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Christiansen, Caleb FR-1 Wis.-Platteville 16:36.47 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
31 Lezotte, Joe SO-2 Wis.-River Falls 16:54.77 The Showcase Feb 14, 2020
32 Arnold, Ashton FR-1 Wis.-Stevens Point 16:59.69 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
33 Humpal, Troy FR-1 Wis.-Platteville 17:24.51 UW-Platteville Invitational Feb 15, 2020
34 Northey, Tyler SO-2 Wis.-River Falls 17:31.18 The Showcase Feb 14, 2020
35 Rozycki, Leif FR-1 Wis.-River Falls 17:58.17 The Showcase Feb 14, 2020

5000 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Keene, Ashton SR-4 Wis.-Oshkosh 17:39.50 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
2 Sweeney, Maddy JR-3 Wis.-La Crosse 17:44.06 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Faris, Katie SO-2 Wis.-Eau Claire 18:09.48 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
4 Marshall, Kaylan SO-2 Wis.-La Crosse 18:23.51 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Monfils, Teagan JR-3 Wis.-Eau Claire 18:28.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Lamack, Hannah JR-3 Wis.-Eau Claire 18:35.62 The Showcase Feb 14, 2020
7 Huggett, Alanna SO-2 Wis.-Eau Claire 18:56.44 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
8 Campbell, Taylor SO-2 Wis.-Stevens Point 19:05.38 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Guenther, Emma SO-2 Wis.-Stevens Point 19:09.77 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Cieslinski, Amanda SR-4 Wis.-Stevens Point 19:14.54 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Vantassel, Maddy FR-1 Wis.-La Crosse 19:22.44 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
12 Dalke, Alyssa SO-2 Wis.-Stout 19:27.69 The Showcase Feb 14, 2020
13 Louiselle, Maggie JR-3 Wis.-Eau Claire 19:30.66 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
14 Schaeffer, Jennifer FR-1 Wis.-La Crosse 19:34.66 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 Kautz, Brenna JR-3 Wis.-Platteville 19:34.70 Red Hawk Invite Feb 8, 2020
16 Vosters, Lauren FR-1 Wis.-La Crosse 19:34.71 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
17 Palen, Caroline SO-2 Wis.-Eau Claire 19:40.04 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
18 Meyer, Hannah FR-1 Wis.-La Crosse 19:48.15 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
19 Drazkowski, Anna JR-3 Wis.-Platteville 19:50.12 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 Dobbs, Alyssa FR-1 Wis.-Whitewater 19:51.42 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Cavanaugh, Jill FR-1 Wis.-Whitewater 20:02.61 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
22 Schaefer, Katie SO-2 Wis.-Stevens Point 20:05.12 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
23 Deutsch, Emma SO-2 Wis.-River Falls 20:14.37 The Showcase Feb 14, 2020
24 Daniels, Haley SR-4 Wis.-Platteville 20:25.20 Red Hawk Invite Feb 8, 2020
25 Anderson, Rachel FR-1 Wis.-River Falls 20:44.89 The Showcase Feb 14, 2020
26 Faust, Abigail FR-1 Wis.-River Falls 21:10.59 The Showcase Feb 14, 2020
27 Jaenke, Kendra JR-3 Wis.-Stevens Point 21:24.64 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020

60 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Gifford, Charlie SR-4 Wis.-Platteville 8.13 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
2 Duff, Alex SR-4 Wis.-Whitewater 8.17 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
2 Hoesley, Jim SR-4 Wis.-La Crosse 8.17 Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
2 Cooper, Dylan SR-4 Wis.-Eau Claire 8.17 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
5 Schrang, Jared JR-3 Wis.-Stevens Point 8.21 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Keefover, Landon SO-2 Wis.-Whitewater 8.23 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
7 Pischke, Andrew JR-3 Wis.-La Crosse 8.24 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
8 Murman, Dillon JR-3 Wis.-La Crosse 8.34 Stout Open Jan 25, 2020
9 Hokanson, Matt SR-4 Wis.-Platteville 8.41 UW-Platteville Invitational Feb 15, 2020
10 Rongstad, Parker SR-4 Wis.-Stout 8.43 Warren Bowlus Jan 31, 2020
11 Bamba, Mory FR-1 Wis.-Oshkosh 8.46 UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
12 Skaaland, Lucas JR-3 Wis.-Whitewater 8.48 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
13 Reichart, Spencer FR-1 Wis.-La Crosse 8.51 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
14 Komro, Sean JR-3 Wis.-Platteville 8.53 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
15 Stugelmeyer, Cole SO-2 Wis.-Platteville 8.56 Spartan Invitational Feb 21, 2020
16 Weaver, Marcus FR-1 Wis.-Eau Claire 8.59 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
17 Olatunde, Kunmi SO-2 Wis.-Oshkosh 8.60 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
18 Jones, Ben SO-2 Wis.-La Crosse 8.63 Maverick Invitational Feb 21, 2020
19 Beck, Noah FR-1 Wis.-Stout 8.69 Stout Open Jan 25, 2020
20 Barth, Mason FR-1 Wis.-Stout 8.70 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Wagner, Hayden FR-1 Wis.-Stout 8.71 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Nicolai, Jack FR-1 Wis.-Eau Claire 8.71 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
23 Schroedl, Abrahm JR-3 Wis.-Eau Claire 8.73 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
24 Rice, Jacob JR-3 Wis.-Platteville 8.75 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
25 Malm, Morgan SR-4 Wis.-Oshkosh 8.77 Red Hawk Opener Jan 25, 2020
26 Schommer, Brett SR-4 Wis.-Platteville 8.79 Spartan Invitational Feb 21, 2020
27 Siegmeier, Lochlan FR-1 Wis.-Oshkosh 8.91 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
28 Baumgartner, Nick FR-1 Wis.-Stevens Point 8.95 WIAC Tri Jan 25, 2020
29 Gillespie, Marc SO-2 Wis.-Whitewater 8.99 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
30 Deegan, Brady SO-2 Wis.-Eau Claire 9.00 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Grulkowski, Alex JR-3 Wis.-Stout 9.00 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
32 Lorenz, Jed JR-3 Wis.-Eau Claire 9.03 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
33 Stegeman, Mitch FR-1 Wis.-Eau Claire 9.05 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
34 Wente, Carter FR-1 Wis.-Stout 9.06 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
35 Onomakpome, Omena SO-2 Wis.-Stevens Point 9.08 WIAC Tri Jan 25, 2020
36 Chesterman, Nick JR-3 Wis.-Stevens Point 9.09 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
37 Chadwick, Casey SO-2 Wis.-Eau Claire 9.16 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
38 Gore, Cole SR-4 Wis.-Platteville 9.17 Spartan Invitational Feb 21, 2020
39 Keach, Austin FR-1 Wis.-La Crosse 9.25 Maverick Invitational Feb 21, 2020
40 Hehr, Alan SR-4 Wis.-River Falls 9.27 Stout Open Jan 25, 2020

60 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Shepardson, Clair JR-3 Wis.-La Crosse 8.71 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
2 Lawrence, Emma FR-1 Wis.-La Crosse 8.82 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Kick, Isabelle SR-4 Wis.-La Crosse 8.86 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
4 Zenkovich, Hannah SO-2 Wis.-La Crosse 8.91 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Momont, Sylviann SR-4 Wis.-Stevens Point 9.01 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
6 Rossow, Sydney SO-2 Wis.-Whitewater 9.02 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Zajc, Erin SR-4 Wis.-La Crosse 9.06 Maverick Invitational Feb 21, 2020
7 Krueger, Samantha SO-2 Wis.-River Falls 9.06 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
9 Wallace, Megan JR-3 Wis.-Eau Claire 9.09 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Maculan, Elle SO-2 Wis.-Stevens Point 9.10 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
11 Huth, Sadie JR-3 Wis.-Oshkosh 9.12 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
12 Breyer, Rebecca SR-4 Wis.-La Crosse 9.15 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
13 Simonis, Briana SR-4 Wis.-Stevens Point 9.25 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
14 Robertson, Kimberly JR-3 Wis.-River Falls 9.30 Minnesota Cold Classic Feb 21, 2020
15 Retzlaff, Katie JR-3 Wis.-Oshkosh 9.32 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 McDowell, Brooke FR-1 Wis.-La Crosse 9.32 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
17 Schilling, Katie JR-3 Wis.-Platteville 9.36 Spartan Invitational Feb 21, 2020
18 Tempesta, Grace SO-2 Wis.-Oshkosh 9.38 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
19 Harrison, Caitlin FR-1 Wis.-Stout 9.39 Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
20 Kunze, Melanie FR-1 Wis.-La Crosse 9.54 Maverick Invitational Feb 21, 2020
21 Malvitz, Ariel JR-3 Wis.-La Crosse 9.61 Maverick Invitational Feb 21, 2020
22 Lorenz, Erica JR-3 Wis.-Oshkosh 9.71 UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
23 Rielly, Casey JR-3 Wis.-Platteville 9.78 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
24 Missiaen, Abigail SO-2 Wis.-Whitewater 9.79 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
25 Haase, Katie FR-1 Wis.-River Falls 9.97 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
26 Volz, Cara JR-3 Wis.-Oshkosh 10.01 Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
27 Buss, Jessica SO-2 Wis.-Platteville 10.03 UW-Platteville Final Qualifying Meet Mar 6, 2020
28 Dietrich, Marlee FR-1 Wis.-River Falls 10.05 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
29 Munos, Marin JR-3 Wis.-Eau Claire 10.15 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
30 Johnson, Katelyn FR-1 Wis.-Whitewater 10.16 NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
31 Mylin, Hope FR-1 Wis.-Whitewater 10.19 Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
32 Semerad, Gabby FR-1 Wis.-Eau Claire 10.29 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
33 Miller, Hannah JR-3 Wis.-Stout 10.35 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
34 Jostad, Kylee SO-2 Wis.-La Crosse 10.38 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
35 Petraszak, Rachel FR-1 Wis.-River Falls 10.40 Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
36 Holter, Katheryn JR-3 Wis.-Platteville 10.47 WIAC Tri Jan 25, 2020
36 Wick, Mahra FR-1 Wis.-Stevens Point 10.47 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
38 Siebers, Paige SO-2 Wis.-Whitewater 10.61 Karl Schlender Open Jan 25, 2020
39 Holappa, Sarah SO-2 Wis.-Eau Claire 10.63 WIAC Tri Jan 25, 2020
40 Meyer, Cassandra SR-4 Wis.-Platteville 10.64 WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020

High Jump (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Rivers, Justin JR-3 Wis.-Oshkosh 2.07m 6' 9.5" Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
1 Steiner, Noah SR-4 Wis.-Platteville 2.07m 6' 9.5" UW-Platteville Select Feb 1, 2020
3 Weaver, Marcus FR-1 Wis.-Eau Claire 2.06m 6' 9" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Ayensu-Mensah, Mike FR-1 Wis.-Stevens Point 2.06m 6' 9" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
5 Schroedl, Abrahm JR-3 Wis.-Eau Claire 2.03m 6' 7.75" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
6 Bierman, Bryce SO-2 Wis.-Platteville 2.01m 6' 7" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
7 Cooper, Dylan SR-4 Wis.-Eau Claire 2.00m 6' 6.75" WIAC Tri Jan 25, 2020
8 Krystosek, Josh FR-1 Wis.-Whitewater 1.98m 6' 6" NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
9 Halversen, Quinn JR-3 Wis.-Whitewater 1.96m 6' 5" Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
9 Kenney, Liam FR-1 Wis.-Eau Claire 1.96m 6' 5" Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
11 Siegmeier, Lochlan FR-1 Wis.-Oshkosh 1.94m 6' 4.25" Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
12 Jones, Ben SO-2 Wis.-La Crosse 1.91m 6' 3.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
12 Jahnke, Ty FR-1 Wis.-Whitewater 1.91m 6' 3.25" Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
12 Daley, Evan FR-1 Wis.-La Crosse 1.91m 6' 3.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
15 Balcome, Dalton FR-1 Wis.-Platteville 1.88m 6' 2" UW-Platteville Invitational Feb 15, 2020
15 Chadwick, Casey SO-2 Wis.-Eau Claire 1.88m 6' 2" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
17 Lautenschlager, Jake JR-3 Wis.-Whitewater 1.86m 6' 1.25" Karl Schlender Open Jan 25, 2020
17 Haynes, Matt SO-2 Wis.-La Crosse 1.86m 6' 1.25" Midwest ELITE Invitational Feb 15, 2020
17 Koeckeritz, Mitchell JR-3 Wis.-Stout 1.86m 6' 1.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
20 Stegeman, Mitch FR-1 Wis.-Eau Claire 1.85m 6' 0.75" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
21 Chesterman, Nick JR-3 Wis.-Stevens Point 1.83m 6' 0" Wartburg Qualifier Mar 6, 2020
22 Lacey, Jordan JR-3 Wis.-Eau Claire 1.82m 5' 11.5" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
22 Liddell, Hunter FR-1 Wis.-Platteville 1.82m 5' 11.5" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
24 Lorenz, Jed JR-3 Wis.-Eau Claire 1.81m 5' 11.25" Warren Bowlus Jan 31, 2020
24 Raymond, Luke FR-1 Wis.-River Falls 1.81m 5' 11.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
26 Keach, Austin FR-1 Wis.-La Crosse 1.80m 5' 10.75" Maverick Invitational Feb 21, 2020
26 Wananda, Joseph SR-4 Wis.-River Falls 1.80m 5' 10.75" Ted Nelson Classic Feb 8, 2020
28 Meier, Logan JR-3 Wis.-Whitewater 1.78m 5' 10" NCC F.L. Slick Track & Field Invitational-2020 Feb 21, 2020
29 Barth, Mason FR-1 Wis.-Stout 1.76m 5' 9.25" Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
29 Baumgartner, Nick FR-1 Wis.-Stevens Point 1.76m 5' 9.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
29 Grulkowski, Alex JR-3 Wis.-Stout 1.76m 5' 9.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
32 Nicolai, Jack FR-1 Wis.-Eau Claire 1.73m 5' 8" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
33 Rice, Jacob JR-3 Wis.-Platteville 1.67m 5' 5.75" Leonard "Squig" Converse Invitational & Multi Jan 31, 2020
34 Wolf, Brenton FR-1 Wis.-River Falls 1.65m 5' 5" The Showcase Feb 14, 2020
35 Hehr, Alan SR-4 Wis.-River Falls 1.63m 5' 4.25" Warren Bowlus Jan 31, 2020
36 Fluno, Collin SO-2 Wis.-River Falls 1.60m 5' 3" Warren Bowlus Jan 31, 2020
36 Sanderfoot, Brant SO-2 Wis.-Oshkosh 1.60m 5' 3" UW Oshkosh Tri-Alumni Meet Jan 18, 2020
38 Lacey, Josh SO-2 Wis.-Stout 1.51m 4' 11.5" Warren Bowlus Jan 31, 2020
39 Pittsley, Leo JR-3 Wis.-River Falls 1.50m 4' 11" The Showcase Feb 14, 2020

High Jump (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Waldhauser, Bailey JR-3 Wis.-Eau Claire 1.68m 5' 6" The Showcase Feb 14, 2020
1 Simonis, Briana SR-4 Wis.-Stevens Point 1.68m 5' 6" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
3 Momont, Sylviann SR-4 Wis.-Stevens Point 1.64m 5' 4.5" Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
4 Moss, Jillian JR-3 Wis.-Eau Claire 1.63m 5' 4.25" The Showcase Feb 14, 2020
4 Reynolds, Miranda FR-1 Wis.-Whitewater 1.63m 5' 4.25" Warhawk Classic Invitational & Multi Jan 31, 2020
4 Subbert, Lizzy SO-2 Wis.-La Crosse 1.63m 5' 4.25" Maverick Invitational Feb 21, 2020
4 Griffin, Jade FR-1 Wis.-La Crosse 1.63m 5' 4.25" Stout Open Jan 25, 2020
8 Sorensen, Raelin SR-4 Wis.-Stout 1.60m 5' 3" Big Dawg Invitational Feb 8, 2020
9 Munos, Marin JR-3 Wis.-Eau Claire 1.59m 5' 2.5" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Semerad, Josie JR-3 Wis.-Eau Claire 1.58m 5' 2.25" UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
10 Schuettpelz, Kylie SR-4 Wis.-Eau Claire 1.58m 5' 2.25" UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
10 Wallace, Megan JR-3 Wis.-Eau Claire 1.58m 5' 2.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Agrimson, Ashley JR-3 Wis.-Eau Claire 1.58m 5' 2.25" WIAC Indoor Championships Feb 28, 2020
10 Ward, Makenzie SR-4 Wis.-Stevens Point 1.58m 5' 2.25" UW Oshkosh Titan Challenge Feb 22, 2020
15 Walling, Brooke SO-2 Wis.-Whitewater 1.56m 5' 1.25" Karl Schlender Open Jan 25, 2020
16 Reichardt, Alexis SO-2 Wis.-Oshkosh 1.55m 5' 1" UW Oshkosh Early Bird Invite Dec 7, 2019
17 Miller, Skyler FR-1 Wis.-Oshkosh 1.54m 5' 0.5"