February 11-12, 2011
|
Washington-Dempsey Indoor - Seattle, WA
|
307m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Elijah Greer SO-2 Oregon 1:47.02
2 Cory Primm SR-4 UCLA 1:47.31
3 Fred Samoei SR-4 Alabama 1:47.41
4 Zach Mellon SO-2 Wisconsin 1:47.87
5 Sharif Webb SR-4 Kentucky 1:47.91
6 Tetlo emmon   Unattached 1:47.95
7 Erik Sowinski JR-3 Iowa 1:47.98
8 Joe Abbott JR-3 Washington St. 1:48.05
9 Aaron Evans JR-3 Georgia 1:48.07
10 Mark Wieczorek   Unattached 1:48.99
11 Nick Hutton SO-2 Minnesota 1:49.02
12 Shawn Lindbom SR-4 Metropolitan St. 1:49.54
13 Justin Hedin JR-3 BYU 1:49.57
14 Brandon Shaw   Evo Track Club 1:49.63
15 Harun Abda SO-2 Minnesota 1:49.85
16 Ryan Styrk JR-3 Washington 1:49.93
17 John Mitchell SO-2 Florida 1:50.03
18 Anthony Luna   Unattached 1:50.17
19 Emmanuel Bofa SR-4 Whitworth 1:50.27
20 Matt Stewart JR-3 Columbia 1:50.28
21 Tony Crisofulli JR-3 Portland State 1:50.32
22 Steve Kasica JR-3 Colorado 1:50.45
23 Scott Cooper SR-4 Oklahoma 1:50.50
24 Travis Burkstrand SO-2 Minnesota 1:50.92
25 Tyler Stanley SR-4 Air Force 1:51.14
26 Boru Guyota FR-1 Oregon 1:51.39
27 Lionel Williams SR-4 Penn State 1:51.65
28 Sean Keane Senior Unattached 1:51.91
29 Travis Stanford JR-3 Oregon 1:52.04
30 Ryan Foster SR-4 Penn State 1:52.08
31 Chris Sweeney SR-4 Oklahoma 1:52.43
32 Kevin Rayes FR-1 Texas 1:52.48
33 Tim Rowberry JR-3 Utah Valley 1:52.49
34 David Rabinowitz Senior BroGaarden 1:52.64
34 Bradley Whitley SO-2 Washington 1:52.64
36 Jasen Brown Sophomore Spokane CC 1:52.66
37 Malcolm Wankel FR-1 Oklahoma 1:52.81
38 James Heiner SR-4 BYU 1:53.09
39 Sebastian Sam JR-3 California 1:53.18
40 Kyle Blume FR-1 Washington 1:53.19
41 Jesse Jorgensen Freshman Spokane CC 1:53.58
42 Myko Lucas SR-4 Sacramento St. 1:53.65
43 Tim Pettit FR-1 Eastern Washington 1:54.00
44 Nathan Seeley SO-2 Seattle Pacific 1:54.35
45 Cole Younger SO-2 Sacramento St. 1:54.55
46 Nick Smith JR-3 Washington St. 1:54.86
47 Justin Zimmerman FR-1 Washington St. 1:54.98
48 Dan Sanders FR-1 Washington 1:55.04
49 Terrell Kirtz SR-4 Sacramento St. 1:55.42
50 Jonathan Evans SR-4 Long Beach St. 1:55.69
51 Matt Caldwell FR-1 Air Force 1:55.74
52 Hank Morrison   Unattached 1:55.97
53 Dan Auld JR-3 Seattle U. 1:57.84
54 Yubai Liu SR-4 Simon Fraser 1:58.15
55 Mike Quercia FR-1 Texas 1:58.39
56 Steven Kutsch FR-1 Sacramento St. 1:59.19
57 Jonathan Simmons JR-3 UCLA 2:00.91
  Daniel Wehunt FR-1 Florida NT
  Seth Butler FR-1 Colorado St. NT
  Nick White JR-3 Air Force NT
  Spencer Castro SR-4 Stanford NT
  Kirk Wilkinson SO-2 Texas NT
  Travis Vugteveen FR-1 Simon Fraser NT
  Trent Halasek JR-3 Kentucky NT
  Josh Dalton Senior Unattached NT
  Steve Norton SO-2 UCLA NT
  Nathaniel Litwiller FR-1 Sacramento St. NT
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Sean Keane Senior Unattached 1:51.91
34 Bradley Whitley SO-2 Washington 1:52.64
36 Jasen Brown Sophomore Spokane CC 1:52.66
41 Jesse Jorgensen Freshman Spokane CC 1:53.58
43 Tim Pettit FR-1 Eastern Washington 1:54.00
44 Nathan Seeley SO-2 Seattle Pacific 1:54.35
51 Matt Caldwell FR-1 Air Force 1:55.74
52 Hank Morrison   Unattached 1:55.97
53 Dan Auld JR-3 Seattle U. 1:57.84
54 Yubai Liu SR-4 Simon Fraser 1:58.15
56 Steven Kutsch FR-1 Sacramento St. 1:59.19
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Tim Rowberry JR-3 Utah Valley 1:52.49
38 James Heiner SR-4 BYU 1:53.09
40 Kyle Blume FR-1 Washington 1:53.19
42 Myko Lucas SR-4 Sacramento St. 1:53.65
45 Cole Younger SO-2 Sacramento St. 1:54.55
46 Nick Smith JR-3 Washington St. 1:54.86
47 Justin Zimmerman FR-1 Washington St. 1:54.98
48 Dan Sanders FR-1 Washington 1:55.04
49 Terrell Kirtz SR-4 Sacramento St. 1:55.42
50 Jonathan Evans SR-4 Long Beach St. 1:55.69
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Travis Stanford JR-3 Oregon 1:52.04
  Travis Vugteveen FR-1 Simon Fraser NT
  Nathaniel Litwiller FR-1 Sacramento St. NT
  Steve Norton SO-2 UCLA NT
  Trent Halasek JR-3 Kentucky NT
  Kirk Wilkinson SO-2 Texas NT
  Spencer Castro SR-4 Stanford NT
  Seth Butler FR-1 Colorado St. NT
  Daniel Wehunt FR-1 Florida NT
  Nick White JR-3 Air Force NT
  Josh Dalton Senior Unattached NT
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Nick Hutton SO-2 Minnesota 1:49.02
12 Shawn Lindbom SR-4 Metropolitan St. 1:49.54
13 Justin Hedin JR-3 BYU 1:49.57
17 John Mitchell SO-2 Florida 1:50.03
21 Tony Crisofulli JR-3 Portland State 1:50.32
22 Steve Kasica JR-3 Colorado 1:50.45
25 Tyler Stanley SR-4 Air Force 1:51.14
31 Chris Sweeney SR-4 Oklahoma 1:52.43
37 Malcolm Wankel FR-1 Oklahoma 1:52.81
39 Sebastian Sam JR-3 California 1:53.18
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Brandon Shaw   Evo Track Club 1:49.63
15 Harun Abda SO-2 Minnesota 1:49.85
19 Emmanuel Bofa SR-4 Whitworth 1:50.27
24 Travis Burkstrand SO-2 Minnesota 1:50.92
26 Boru Guyota FR-1 Oregon 1:51.39
32 Kevin Rayes FR-1 Texas 1:52.48
34 David Rabinowitz Senior BroGaarden 1:52.64
55 Mike Quercia FR-1 Texas 1:58.39
57 Jonathan Simmons JR-3 UCLA 2:00.91
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Tetlo emmon   Unattached 1:47.95
7 Erik Sowinski JR-3 Iowa 1:47.98
10 Mark Wieczorek   Unattached 1:48.99
16 Ryan Styrk JR-3 Washington 1:49.93
18 Anthony Luna   Unattached 1:50.17
20 Matt Stewart JR-3 Columbia 1:50.28
23 Scott Cooper SR-4 Oklahoma 1:50.50
27 Lionel Williams SR-4 Penn State 1:51.65
Men's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Elijah Greer SO-2 Oregon 1:47.02
2 Cory Primm SR-4 UCLA 1:47.31
3 Fred Samoei SR-4 Alabama 1:47.41
4 Zach Mellon SO-2 Wisconsin 1:47.87
5 Sharif Webb SR-4 Kentucky 1:47.91
8 Joe Abbott JR-3 Washington St. 1:48.05
9 Aaron Evans JR-3 Georgia 1:48.07
30 Ryan Foster SR-4 Penn State 1:52.08