February 10-11, 2012
|
North Dakota St.-Bison Sports Arena - Fargo, ND
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Hintz FR-1 North Dakota St. 1:55.83
2 Tyler Rose JR-3 North Dakota 1:56.39
3 Kole Seiler SR-4 North Dakota St. 1:56.66
4 Andy Wendroth SR-4 North Dakota St. 1:56.75
5 Spencer Kamoni SO-2 Jamestown 1:57.66
6 Ismael Arzola Senior UNAT-Dickinson St. 1:57.74
7 Justin Cook FR-1 Augustana (S.D.) 1:57.86
8 Wayne Engelhard SO-2 Valley City State 1:57.96
9 Spencer Uetz FR-1 North Dakota St. 1:58.02
10 Jordan Slusser JR-3 Augustana (S.D.) 1:58.96
11 Jacob Arechigo JR-3 Northern State 1:59.65
12 Nathan Christensen SR-4 Jamestown 1:59.75
13 Dustin Sandbak SO-2 Dickinson St. 2:00.29
14 Dwight Mandimika SO-2 North Dakota 2:00.73
15 Clint Freiheit SO-2 Augustana (S.D.) 2:00.97
16 Tanner Hovland SO-2 Valley City State 2:01.32
17 Jack Peterson FR-1 MSU-Moorhead 2:01.52
18 Jerrod Braam SO-2 North Dakota 2:01.99
19 Kendall Witzen JR-3 Jamestown 2:01.99
20 Casey Flick FR-1 Valley City State 2:02.21
21 Richard Keroack SR-4 Northern State 2:02.49
22 Jordan Davis JR-3 U-Mary 2:02.53
23 Kyle Heim JR-3 Jamestown 2:02.82
24 Jonathan Price FR-1 U-Mary 2:03.52
25 Mark Gilkerson SO-2 Northern State 2:03.62
26 Chris Gill SR-4 Dickinson St. 2:03.68
27 Eric Mohrbacher JR-3 U-Mary 2:04.12
28 Matt Peterson SR-4 Northern State 2:05.14
29 Eric Schauer JR-3 Valley City State 2:05.66
30 Jayce Seelig JR-3 Northern State 2:06.56
31 Scott Roemmich JR-3 Jamestown 2:07.36
32 Francis Landman   Unattached 2:08.24
33 Hunter Kopff FR-1 Northern State 2:10.57
34 Derek Burchill FR-1 Valley City State 2:13.86
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Hintz FR-1 North Dakota St. 1:55.83
2 Tyler Rose JR-3 North Dakota 1:56.39
3 Kole Seiler SR-4 North Dakota St. 1:56.66
4 Andy Wendroth SR-4 North Dakota St. 1:56.75
5 Spencer Kamoni SO-2 Jamestown 1:57.66
8 Wayne Engelhard SO-2 Valley City State 1:57.96
9 Spencer Uetz FR-1 North Dakota St. 1:58.02
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ismael Arzola Senior UNAT-Dickinson St. 1:57.74
7 Justin Cook FR-1 Augustana (S.D.) 1:57.86
10 Jordan Slusser JR-3 Augustana (S.D.) 1:58.96
11 Jacob Arechigo JR-3 Northern State 1:59.65
12 Nathan Christensen SR-4 Jamestown 1:59.75
13 Dustin Sandbak SO-2 Dickinson St. 2:00.29
17 Jack Peterson FR-1 MSU-Moorhead 2:01.52
24 Jonathan Price FR-1 U-Mary 2:03.52
28 Matt Peterson SR-4 Northern State 2:05.14
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Clint Freiheit SO-2 Augustana (S.D.) 2:00.97
19 Kendall Witzen JR-3 Jamestown 2:01.99
21 Richard Keroack SR-4 Northern State 2:02.49
22 Jordan Davis JR-3 U-Mary 2:02.53
23 Kyle Heim JR-3 Jamestown 2:02.82
25 Mark Gilkerson SO-2 Northern State 2:03.62
27 Eric Mohrbacher JR-3 U-Mary 2:04.12
29 Eric Schauer JR-3 Valley City State 2:05.66
32 Francis Landman   Unattached 2:08.24
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Dwight Mandimika SO-2 North Dakota 2:00.73
16 Tanner Hovland SO-2 Valley City State 2:01.32
18 Jerrod Braam SO-2 North Dakota 2:01.99
20 Casey Flick FR-1 Valley City State 2:02.21
26 Chris Gill SR-4 Dickinson St. 2:03.68
30 Jayce Seelig JR-3 Northern State 2:06.56
31 Scott Roemmich JR-3 Jamestown 2:07.36
33 Hunter Kopff FR-1 Northern State 2:10.57
34 Derek Burchill FR-1 Valley City State 2:13.86