January 18-19, 2013
|
Texas Tech-Athletic Training Center (Retired) - Lubbock, TX
ICON KEY: NJCAA NCCAA NAIA 'B' NCAA DII Prov NAIA 'A'

Women's 55 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Grimes, Katie SR-4 Texas Tech 7.67 -
2. Davis, Keenan FR-1 South Plains 8.12 -
3. Gray, Jordan SO-2 Angelo State 8.18 -
4. McCowan, Kirsten SR-4 West Texas A&M 8.35 -
5. Bigby, Latesha SO-2 Butler County CC 8.38 -
6. Williams, Lexus SO-2 Abilene Christian 8.40 -
7. Biles, Britny JR-3 TAMU-Kingsville 8.43 -
8. Brooks, Cassie SR-4 Abilene Christian 8.47 -
9. King, Jasmine SO-2 South Plains 8.47 -
10. McDonald, Janeil FR-1 South Plains 8.52 -
11. McCalister, Trianna FR-1 West Texas A&M 8.56 -
12. Calloway, Chyna JR-3 Wayland Baptist 8.56 -
13. Sue, Theresa JR-3 Angelo State 8.65 -
14. Bartosch, Brianna SO-2 TAMU-Kingsville 8.72 -
15. Marical, Aspen SO-2 Oklahoma Baptist 9.03 -
55 Hurdles Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brooks, Cassie SR-4 Abilene Christian 8.47
2. King, Jasmine SO-2 South Plains 8.47
3. McDonald, Janeil FR-1 South Plains 8.52
4. McCalister, Trianna FR-1 West Texas A&M 8.56
5. Calloway, Chyna JR-3 Wayland Baptist 8.56
6. Sue, Theresa JR-3 Angelo State 8.65
7. Bartosch, Brianna SO-2 TAMU-Kingsville 8.72
8. Marical, Aspen SO-2 Oklahoma Baptist 9.03
55 Hurdles Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grimes, Katie SR-4 Texas Tech 7.67
2. Davis, Keenan FR-1 South Plains 8.12
3. Gray, Jordan SO-2 Angelo State 8.18
4. McCowan, Kirsten SR-4 West Texas A&M 8.35
5. Bigby, Latesha SO-2 Butler County CC 8.38
6. Williams, Lexus SO-2 Abilene Christian 8.40
7. Biles, Britny JR-3 TAMU-Kingsville 8.43

Women's 55 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grimes, Katie SR-4 Texas Tech 7.77
2. Anderson, Valencia JR-3 Wayland Baptist 8.19
3. Davis, Keenan FR-1 South Plains 8.23
4. Gray, Jordan SO-2 Angelo State 8.26
5. Williams, Lexus SO-2 Abilene Christian 8.35
6. Biles, Britny JR-3 TAMU-Kingsville 8.40
7. Bigby, Latesha SO-2 Butler County CC 8.46
8. McCowan, Kirsten SR-4 West Texas A&M 8.48
9. Brooks, Cassie SR-4 Abilene Christian 8.50
10. Marical, Aspen SO-2 Oklahoma Baptist 8.52
11. Calloway, Chyna JR-3 Wayland Baptist 8.53
12. McCalister, Trianna FR-1 West Texas A&M 8.61
13. McDonald, Janeil FR-1 South Plains 8.61
14. Bartosch, Brianna SO-2 TAMU-Kingsville 8.62
15. King, Jasmine SO-2 South Plains 8.72
16. Sue, Theresa JR-3 Angelo State 8.76
17. Rhodes, Lacey JR-3 Central Oklahoma 8.80
18. Cvitanovic, Lucija FR-1 SMU 8.80
19. Taylor, Angelica FR-1 South Plains 8.84
20. Baker, Natalie FR-1 Texas Tech 8.96
21. Durrough, Janelle JR-3 Wayland Baptist 9.03
22. Ambowode, Jasmine FR-1 Angelo State 9.09
23. Johnson, Tanesha FR-1 McMurry 9.11
24. Thompson, Natalie FR-1 Texas Tech 9.17
25. Hollins, Crysta FR-1 Incarnate Word 9.19
26. Noyola, Zariah SO-2 Incarnate Word 9.20
27. Barnes, Shay SO-2 New Mexico JC 9.32
28. Carroll, Ashlyn FR-1 Central Oklahoma 9.33
29. Piskunova, Lilya SR-4 Incarnate Word 9.34
30. Jones, Katie SR-4 West Texas A&M 9.50
31. Liggins, Brittany FR-1 McMurry 9.56
32. Peterson, Hannah JR-3 Incarnate Word 9.73
33. Holiwell, Marisa JR-3 West Texas A&M 9.89
34. Roopchan , Paige FR-1 Colby CC 9.89
35. Locke, Paige JR-3 Central Oklahoma 9.90
36. Slayton, Paige JR-3 Central Oklahoma 9.93
37. Allen, Rachel SO-2 Hardin-Simmons 10.27
38. Thompson, Katie FR-1 SMU 10.30
39. Goen, Paige FR-1 Hardin-Simmons 10.59
55 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grimes, Katie SR-4 Texas Tech 7.77
2. Bigby, Latesha SO-2 Butler County CC 8.46
3. King, Jasmine SO-2 South Plains 8.72
4. Durrough, Janelle JR-3 Wayland Baptist 9.03
5. Carroll, Ashlyn FR-1 Central Oklahoma 9.33
6. Roopchan , Paige FR-1 Colby CC 9.89
55 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Anderson, Valencia JR-3 Wayland Baptist 8.19
2. Gray, Jordan SO-2 Angelo State 8.26
3. Sue, Theresa JR-3 Angelo State 8.76
4. Hollins, Crysta FR-1 Incarnate Word 9.19
5. Goen, Paige FR-1 Hardin-Simmons 10.59
55 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McCowan, Kirsten SR-4 West Texas A&M 8.48
2. McDonald, Janeil FR-1 South Plains 8.61
3. Cvitanovic, Lucija FR-1 SMU 8.80
4. Ambowode, Jasmine FR-1 Angelo State 9.09
5. Liggins, Brittany FR-1 McMurry 9.56
6. Locke, Paige JR-3 Central Oklahoma 9.90
55 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Lexus SO-2 Abilene Christian 8.35
2. Brooks, Cassie SR-4 Abilene Christian 8.50
3. Calloway, Chyna JR-3 Wayland Baptist 8.53
4. Baker, Natalie FR-1 Texas Tech 8.96
5. Jones, Katie SR-4 West Texas A&M 9.50
6. Thompson, Katie FR-1 SMU 10.30
55 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Keenan FR-1 South Plains 8.23
2. Bartosch, Brianna SO-2 TAMU-Kingsville 8.62
3. Taylor, Angelica FR-1 South Plains 8.84
4. Johnson, Tanesha FR-1 McMurry 9.11
5. Barnes, Shay SO-2 New Mexico JC 9.32
6. Holiwell, Marisa JR-3 West Texas A&M 9.89
7. Slayton, Paige JR-3 Central Oklahoma 9.93
8. Allen, Rachel SO-2 Hardin-Simmons 10.27
55 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Biles, Britny JR-3 TAMU-Kingsville 8.40
2. Marical, Aspen SO-2 Oklahoma Baptist 8.52
3. McCalister, Trianna FR-1 West Texas A&M 8.61
4. Rhodes, Lacey JR-3 Central Oklahoma 8.80
5. Thompson, Natalie FR-1 Texas Tech 9.17
6. Noyola, Zariah SO-2 Incarnate Word 9.20
7. Piskunova, Lilya SR-4 Incarnate Word 9.34
8. Peterson, Hannah JR-3 Incarnate Word 9.73