March 19-20, 2015
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Catherine Blaney SO-2 South Florida 17:09.09 21:46.95 22:07.53 16:58.80
2 Jennifer Rubel SR-4 Georgia State 17:34.01 22:50.22 21:57.52 19:51.04
3 Leandra Munson JR-3 South Florida 17:45.27 16:09.40 12:47.00 22:32.90
4 Chantell Blundell JR-3 Tampa 17:53.01 15:12.06 19:40.32 19:29.58
5 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 18:42.96 19:27.88 14:02.22 24:08.62
6 Carly Bunting FR-1 Tampa 18:45.13 15:00.11 15:11.36 16:30.12
7 Megan Fitzgerald FR-1 Southeastern U. 19:01.01 23:23.45 13:18.71 16:21.27
8 Alexandria Phares JR-3 Marshall 19:01.08 13:30.17 18:04.03 16:32.74
9 Elaina Cancello SO-2 Tampa 19:20.04 15:51.24 24:10.05 25:08.06
10 Jill Almond SO-2 South Florida 19:23.70 22:06.62 18:37.16 17:15.70
11 Alex Orr FR-1 Embry-Riddle 19:30.05 14:25.84 18:19.85 18:31.55
12 Lauren Bartoldson SR-4 Marshall 19:35.35 25:04.45 18:24.83 19:23.60
13 Aislinn Sroczynski FR-1 Tampa 19:44.02 21:54.27 20:07.70 21:42.43
14 Hannah Loder SO-2 South Florida 19:44.05 14:24.36 16:22.77 22:53.50
15 caroline condon FR-1 Saint Leo 19:53.19 15:30.69 24:15.70 18:05.81
16 Meghan McShea   Valdosta State 19:53.55 22:28.72 18:30.01 21:17.10
17 Brianna Jackson SO-2 Tampa 19:56.22 23:43.51 20:20.15 17:32.68
18 Ashley Montano SO-2 Florida Southern 19:59.58 16:11.66 14:59.69 15:35.68
19 Celia Leonard JR-3 Marshall 20:01.29 18:49.22 22:13.44 24:37.59
20 Aimee Epps SR-4 Tampa 20:03.73 14:38.73 20:15.77 14:38.73
21 Amber Govey SO-2 Marshall 20:09.96 15:31.67 17:44.77 23:11.46
22 Samantha Graffius FR-1 Marshall 20:12.21 17:22.50 23:14.05 23:01.92
23 Arriana Sotorpolis SO-2 Tampa 20:16.60 16:25.45 21:29.60 16:49.78
24 Isabelle Rogner SO-2 Marshall 20:25.21 21:26.47 25:19.26 25:31.52
25 Emily Scott JR-3 Southeastern U. 20:32.35 19:06.09 14:34.97 16:13.56
26 Ashley Dudman JR-3 Florida Southern 20:35.76 20:48.12 19:21.62 18:07.47
27 Eliza Gazda FR-1 Embry-Riddle 20:42.37 21:32.07 22:59.03 14:54.51
28 Marissa Senzamici JR-3 Florida Southern 20:44.49 15:20.93 24:16.06 21:59.16
29 Jessica Fuller FR-1 Southeastern U. 20:49.11 22:54.03 25:11.43 25:11.43
30 Molly Price SO-2 Florida Southern 20:53.80 21:31.42 24:52.03 20:53.80
31 Danielle Jarnagin   Valdosta State 21:03.21 16:00.04 19:09.53 17:28.47
32 Jane Jensen FR-1 Marshall 21:04.84 14:58.04 26:59.00 24:01.92
33 Rebecca Levy JR-3 Florida Southern 21:12.70 26:43.61 20:59.98 21:38.16
34 Jordan Symonds SO-2 Florida Tech 21:13.83 22:04.79 23:59.43 26:06.81
35 Katie Perkins JR-3 South Florida 21:15.19 18:29.42 19:07.68 18:16.67
36 Astrid Bodin FR-1 Florida Tech 21:24.88 15:12.27 15:12.27 17:59.30
37 Elsa Hoglund JR-3 Southeastern U. 21:32.92 17:27.27 25:25.65 17:01.41
38 Danielle Traynor FR-1 Southeastern U. 21:34.66 21:47.61 26:32.44 18:20.47
39 Amanda Sava SO-2 Florida Tech 21:45.16 23:03.47 22:11.27 21:06.01
40 Rachel Davis FR-1 Southeastern U. 22:22.08 23:15.77 20:34.72 28:37.87
41 Judith Young JR-3 South Florida 22:31.84 25:14.06 21:51.29 19:09.07
42 Lily D'Agostino SO-2 Connecticut 22:48.93 21:54.18 23:02.62 27:09.03
43 Allison Knipe JR-3 Saint Leo 22:49.52 29:40.38 20:59.96 29:26.68
44 Jacinda Miller   Valdosta State 23:10.18 29:39.43 18:18.25 28:43.83
45 Catherine Kuras   Valdosta State 23:14.90 27:39.94 27:25.99 18:49.87
46 Brianna Paczynski FR-1 Embry-Riddle 23:16.37 20:42.77 21:38.63 25:08.08
  Jenna Williams FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Catherine Blaney SO-2 South Florida 19:02.29 20:45.20 15:26.18 17:09.09 18:41.71 13:12.40
2 Jennifer Rubel SR-4 Georgia State 20:22.66 14:03.21 12:38.89 17:34.01 20:22.66 17:02.39
3 Leandra Munson JR-3 South Florida 12:47.00 16:41.36 22:22.24 17:45.27 23:04.86 15:05.48
4 Chantell Blundell JR-3 Tampa 18:35.93 21:59.81 12:52.57 17:53.01 19:29.58 20:33.97
5 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 21:20.18 16:05.75 23:01.24 18:42.96 16:28.21 23:12.47
6 Carly Bunting FR-1 Tampa 13:41.35 18:56.39 17:48.88 18:45.13 13:30.10 24:22.67
7 Megan Fitzgerald FR-1 Southeastern U. 17:18.32 22:37.81 13:52.94 19:01.01 15:47.04 20:55.12
8 Alexandria Phares JR-3 Marshall 18:38.26 15:58.51 19:12.49 19:01.08 15:12.87 24:32.00
9 Elaina Cancello SO-2 Tampa 13:43.63 18:22.04 14:06.83 19:20.04 18:45.24 20:29.65
10 Jill Almond SO-2 South Florida 15:07.69 16:05.88 19:12.07 19:23.70 14:32.78 25:12.81
12 Lauren Bartoldson SR-4 Marshall 14:18.01 15:16.78 16:15.54 19:35.35 18:13.08 19:00.09
14 Hannah Loder SO-2 South Florida 22:41.66 25:39.27 13:48.84 19:44.05 19:20.37 22:41.66
16 Meghan McShea   Valdosta State 17:54.20 23:52.26 13:55.49 19:53.55 24:16.13 14:19.36
18 Ashley Montano SO-2 Florida Southern 22:11.54 15:59.67 25:47.46 19:59.58 17:35.63 23:11.52
19 Celia Leonard JR-3 Marshall 20:49.35 15:37.01 24:37.59 20:01.29 24:25.58 23:37.53
35 Katie Perkins JR-3 South Florida 15:56.40 17:12.91 18:03.92 21:15.19 19:45.93 18:16.67
41 Judith Young JR-3 South Florida 21:10.73 29:17.40 24:06.47 22:31.84 20:57.22 17:47.96
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Alex Orr FR-1 Embry-Riddle 19:30.05
13 Aislinn Sroczynski FR-1 Tampa 19:44.02
15 caroline condon FR-1 Saint Leo 19:53.19
17 Brianna Jackson SO-2 Tampa 19:56.22
20 Aimee Epps SR-4 Tampa 20:03.73
21 Amber Govey SO-2 Marshall 20:09.96
22 Samantha Graffius FR-1 Marshall 20:12.21
23 Arriana Sotorpolis SO-2 Tampa 20:16.60
24 Isabelle Rogner SO-2 Marshall 20:25.21
25 Emily Scott JR-3 Southeastern U. 20:32.35
26 Ashley Dudman JR-3 Florida Southern 20:35.76
27 Eliza Gazda FR-1 Embry-Riddle 20:42.37
28 Marissa Senzamici JR-3 Florida Southern 20:44.49
29 Jessica Fuller FR-1 Southeastern U. 20:49.11
30 Molly Price SO-2 Florida Southern 20:53.80
31 Danielle Jarnagin   Valdosta State 21:03.21
32 Jane Jensen FR-1 Marshall 21:04.84
33 Rebecca Levy JR-3 Florida Southern 21:12.70
34 Jordan Symonds SO-2 Florida Tech 21:13.83
36 Astrid Bodin FR-1 Florida Tech 21:24.88
37 Elsa Hoglund JR-3 Southeastern U. 21:32.92
38 Danielle Traynor FR-1 Southeastern U. 21:34.66
39 Amanda Sava SO-2 Florida Tech 21:45.16
40 Rachel Davis FR-1 Southeastern U. 22:22.08
42 Lily D'Agostino SO-2 Connecticut 22:48.93
43 Allison Knipe JR-3 Saint Leo 22:49.52
44 Jacinda Miller   Valdosta State 23:10.18
45 Catherine Kuras   Valdosta State 23:14.90
46 Brianna Paczynski FR-1 Embry-Riddle 23:16.37
  Jenna Williams FR-1 Florida Southern DNF