January 16, 2016
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 7.19
2 Shawn Hau   Pointer Alumni 7.26
3 Colin O'Brien JR-3 St. Norbert 7.27
4 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 7.38
5 Tanner Akers SO-2 Wis.-Stevens Point 7.39
6 Jerry Williams JR-3 Wis.-Stevens Point 7.47

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jerry Williams JR-3 Wis.-Stevens Point 7.07
2 Jordan Richards SR-4 Wis.-Stevens Point 7.16
3 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 7.20
4 Shawn Hau   Pointer Alumni 7.26
5 Colin O'Brien JR-3 St. Norbert 7.34
6 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 7.36
7 Mike Delleman   Pointer Alumni 7.39
8 Tanner Akers SO-2 Wis.-Stevens Point 7.40
9 Andrew Brath FR-1 St. Norbert 7.44
10 Josh Farnsworth FR-1 Wis.-Stevens Point 7.50
11 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 7.51
12 Colin Wilson FR-1 Marian (Wis.) 7.51
13 Andy Peterson   Pointer Alumni 7.54
14 Frank Scandin FR-1 St. Norbert 7.60
15 Lucas Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 7.61
16 Travis Heschke FR-1 St. Norbert 7.75
17 Josh Jones FR-1 Wis.-Stevens Point 7.80
18 Tylar Kohnke FR-1 Wis.-Stevens Point 7.89
19 Matt Weise   Pointer Alumni 8.02
20 Thad Budliear   Pointer Alumni 8.06
21 Jacob Czajka FR-1 Wis.-Stevens Point 8.27
22 Kevin Springer   Pointer Alumni 8.53
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jordan Richards SR-4 Wis.-Stevens Point 7.16
6 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 7.36
8 Tanner Akers SO-2 Wis.-Stevens Point 7.40
10 Josh Farnsworth FR-1 Wis.-Stevens Point 7.50
12 Colin Wilson FR-1 Marian (Wis.) 7.51
16 Travis Heschke FR-1 St. Norbert 7.75
19 Matt Weise   Pointer Alumni 8.02
22 Kevin Springer   Pointer Alumni 8.53
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 7.20
4 Shawn Hau   Pointer Alumni 7.26
5 Colin O'Brien JR-3 St. Norbert 7.34
13 Andy Peterson   Pointer Alumni 7.54
14 Frank Scandin FR-1 St. Norbert 7.60
15 Lucas Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 7.61
17 Josh Jones FR-1 Wis.-Stevens Point 7.80
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jerry Williams JR-3 Wis.-Stevens Point 7.07
7 Mike Delleman   Pointer Alumni 7.39
9 Andrew Brath FR-1 St. Norbert 7.44
11 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 7.51
18 Tylar Kohnke FR-1 Wis.-Stevens Point 7.89
20 Thad Budliear   Pointer Alumni 8.06
21 Jacob Czajka FR-1 Wis.-Stevens Point 8.27

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jon Gregory FR-1 St. Norbert 23.11
2 Colin O'Brien JR-3 St. Norbert 23.36
3 Tyler Lewis JR-3 St. Norbert 23.52
4 David Litsheim   Pointer Alumni 23.66
5 Andrew Brath FR-1 St. Norbert 23.81
6 Ryan Grandlic JR-3 St. Norbert 23.89
7 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 23.98
8 Colin Wilson FR-1 Marian (Wis.) 24.24
9 Shawn Hau   Pointer Alumni 24.29
10 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 24.94
11 Lucas Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 25.23
12 Tommy Zakowski SR-4 St. Norbert 25.43
13 Michael Posanski FR-1 Wis.-Stevens Point 26.82
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 23.98
13 Michael Posanski FR-1 Wis.-Stevens Point 26.82
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Shawn Hau   Pointer Alumni 24.29
10 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 24.94
12 Tommy Zakowski SR-4 St. Norbert 25.43
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Colin O'Brien JR-3 St. Norbert 23.36
4 David Litsheim   Pointer Alumni 23.66
5 Andrew Brath FR-1 St. Norbert 23.81
11 Lucas Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 25.23
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jon Gregory FR-1 St. Norbert 23.11
3 Tyler Lewis JR-3 St. Norbert 23.52
6 Ryan Grandlic JR-3 St. Norbert 23.89
8 Colin Wilson FR-1 Marian (Wis.) 24.24

Men's 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jon Gregory FR-1 St. Norbert 36.19
2 Collin Meyer FR-1 Wis.-Stevens Point 36.77
3 Ryan Grandlic JR-3 St. Norbert 37.02
4 Tyler Lewis JR-3 St. Norbert 37.03
5 Dylan McGuire FR-1 Wis.-Stevens Point 37.73
6 Noah Scheer FR-1 Wis.-Stevens Point 37.81
Men's 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jon Gregory FR-1 St. Norbert 36.19
6 Noah Scheer FR-1 Wis.-Stevens Point 37.81
Men's 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Collin Meyer FR-1 Wis.-Stevens Point 36.77
3 Ryan Grandlic JR-3 St. Norbert 37.02
4 Tyler Lewis JR-3 St. Norbert 37.03
5 Dylan McGuire FR-1 Wis.-Stevens Point 37.73

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jack Feuerstein SR-4 St. Norbert 53.63
2 Chris Geurts FR-1 Wis.-Stevens Point 54.21
3 Anthony Rieder SO-2 St. Norbert 55.82

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nick Melotte SR-4 Wis.-Stevens Point 1:23.12
2 Alec Oestreich SR-4 Wis.-Stevens Point 1:24.83
3 Takuto Kobayashi JR-3 Wis.-Stevens Point 1:26.15
4 Connor Schultz SO-2 Wis.-Stevens Point 1:26.18
5 Michael Pomaville JR-3 Wis.-Stevens Point 1:26.19
6 Tommy Zakowski SR-4 St. Norbert 1:26.79
7 Nicholas Kielpinski SR-4 Wis.-Stevens Point 1:28.21
8 Travis Wollenberg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:29.84
9 Trey Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 1:34.35
10 Eric Parker   Pointer Alumni 1:45.15
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Tommy Zakowski SR-4 St. Norbert 1:26.79
8 Travis Wollenberg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:29.84
9 Trey Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 1:34.35
10 Eric Parker   Pointer Alumni 1:45.15
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nick Melotte SR-4 Wis.-Stevens Point 1:23.12
2 Alec Oestreich SR-4 Wis.-Stevens Point 1:24.83
3 Takuto Kobayashi JR-3 Wis.-Stevens Point 1:26.15
4 Connor Schultz SO-2 Wis.-Stevens Point 1:26.18
5 Michael Pomaville JR-3 Wis.-Stevens Point 1:26.19
7 Nicholas Kielpinski SR-4 Wis.-Stevens Point 1:28.21

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dane Tyler JR-3 Wis.-Stevens Point 1:58.20
2 Neil Pedersen SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.60
3 Calvin VanRyzin   UNAT-Wis.-Stevens Point 2:04.61
4 Dustin Parker   UNAT-Wis.-Stevens Point 2:10.70
5 Demond Mettlach FR-1 Marian (Wis.) 2:26.09
6 Isaac Kinjerski FR-1 Marian (Wis.) 2:36.71

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brian Todd Finnel   Pointer Alumni 4:27.17
2 Benjamin Jurenec JR-3 Wis.-Stevens Point 4:32.27
3 Adam Lang   Pointer Alumni 4:32.32
4 Ryan Spahn SO-2 Wis.-Stevens Point 4:32.87
5 Alex Richardson SO-2 Wis.-Stevens Point 4:33.27
6 Alex Gonzales   Pointer Alumni 4:33.33
7 Joseph Kinscher   Unattached 4:35.88
8 Lukas Johnston JR-3 Wis.-Stevens Point 4:42.90
9 Jed Dodge JR-3 Wis.-Stevens Point 4:54.16
10 David Hebert   Pointer Alumni 5:02.52
11 Kyle Burkwald   Unattached 5:02.67
12 Jacob Leiden FR-1 Marian (Wis.) 5:10.56
13 Demond Mettlach FR-1 Marian (Wis.) 5:16.59
14 Isaac Kinjerski FR-1 Marian (Wis.) 5:32.90

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Riley Boyce FR-1 St. Norbert 9:06.09
2 Tyler Tanko FR-1 Wis.-Stevens Point 9:10.59
3 Andrew Lemay SO-2 St. Norbert 9:18.26
4 Jacob Wittmershaus JR-3 St. Norbert 9:21.27
5 Robert Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 9:31.05
6 Alex Egbert FR-1 Wis.-Stevens Point 9:33.69
7 Hunter Styka FR-1 Wis.-Stevens Point 9:34.66
8 Max Zeitler FR-1 Wis.-Stevens Point 9:35.28
9 Cole Fitzgerald FR-1 Wis.-Stevens Point 9:36.73
10 Daniel Sikora SO-2 Wis.-Stevens Point 9:36.96
11 Silas Nelson FR-1 Wis.-Stevens Point 9:40.43
12 Abraham Skwira FR-1 Wis.-Stevens Point 9:43.56
13 Eric Zengler FR-1 Wis.-Stevens Point 9:48.95
14 Lake La Chapelle FR-1 St. Norbert 9:48.97
15 Ben Behling FR-1 St. Norbert 9:50.19
16 Tyler Klein FR-1 Wis.-Stevens Point 10:11.03
17 Daniel Flood FR-1 St. Norbert 10:14.12
18 Chris Reinhold JR-3 St. Norbert 10:14.18
19 Andrew Werve FR-1 St. Norbert 10:14.51
20 Dan Finger   Pointer Alumni 10:18.79
21 Bryan Gonzalez FR-1 St. Norbert 10:22.46
22 Jacob Leiden FR-1 Marian (Wis.) 10:40.61
23 Tim Olson   Pointer Alumni 10:56.56
24 Derek Rubis   Unattached 11:37.41
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Silas Nelson FR-1 Wis.-Stevens Point 9:40.43
14 Lake La Chapelle FR-1 St. Norbert 9:48.97
15 Ben Behling FR-1 St. Norbert 9:50.19
16 Tyler Klein FR-1 Wis.-Stevens Point 10:11.03
17 Daniel Flood FR-1 St. Norbert 10:14.12
18 Chris Reinhold JR-3 St. Norbert 10:14.18
19 Andrew Werve FR-1 St. Norbert 10:14.51
20 Dan Finger   Pointer Alumni 10:18.79
21 Bryan Gonzalez FR-1 St. Norbert 10:22.46
22 Jacob Leiden FR-1 Marian (Wis.) 10:40.61
23 Tim Olson   Pointer Alumni 10:56.56
24 Derek Rubis   Unattached 11:37.41
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Riley Boyce FR-1 St. Norbert 9:06.09
2 Tyler Tanko FR-1 Wis.-Stevens Point 9:10.59
3 Andrew Lemay SO-2 St. Norbert 9:18.26
4 Jacob Wittmershaus JR-3 St. Norbert 9:21.27
5 Robert Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 9:31.05
6 Alex Egbert FR-1 Wis.-Stevens Point 9:33.69
7 Hunter Styka FR-1 Wis.-Stevens Point 9:34.66
8 Max Zeitler FR-1 Wis.-Stevens Point 9:35.28
9 Cole Fitzgerald FR-1 Wis.-Stevens Point 9:36.73
10 Daniel Sikora SO-2 Wis.-Stevens Point 9:36.96
12 Abraham Skwira FR-1 Wis.-Stevens Point 9:43.56
13 Eric Zengler FR-1 Wis.-Stevens Point 9:48.95

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Darin Ward   Unattached 8.62
2 Jack Feuerstein SR-4 St. Norbert 8.77
3 Adam Strehlow FR-1 Wis.-Stevens Point 8.79
4 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 8.98
5 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 8.98
6 Daniel Butler SR-4 St. Norbert 9.33

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mike Delleman   Pointer Alumni 8.34
2 Darin Ward   Unattached 8.57
3 Jack Feuerstein SR-4 St. Norbert 8.87
4 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 8.89
5 Adam Strehlow FR-1 Wis.-Stevens Point 8.92
6 Nick Geiger   Pointer Alumni 8.93
7 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 8.99
8 Daniel Butler SR-4 St. Norbert 9.20
9 Cody Roll SO-2 St. Norbert 9.42
10 Albert Unruh SR-4 Wis.-Stevens Point 9.50
11 Thad Budliear   Pointer Alumni 9.55
12 Matthew Miller FR-1 Wis.-Stevens Point 10.15
13 Tate Yugla   Pointer Alumni 10.17
14 Jeremy Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 10.40
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Darin Ward   Unattached 8.57
4 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 8.89
7 Sheldon Harn JR-3 Wis.-Stevens Point 8.99
10 Albert Unruh SR-4 Wis.-Stevens Point 9.50
13 Tate Yugla   Pointer Alumni 10.17
14 Jeremy Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 10.40
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mike Delleman   Pointer Alumni 8.34
3 Jack Feuerstein SR-4 St. Norbert 8.87
5 Adam Strehlow FR-1 Wis.-Stevens Point 8.92
6 Nick Geiger   Pointer Alumni 8.93
8 Daniel Butler SR-4 St. Norbert 9.20
9 Cody Roll SO-2 St. Norbert 9.42
11 Thad Budliear   Pointer Alumni 9.55
12 Matthew Miller FR-1 Wis.-Stevens Point 10.15

Men's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Alec Dix SR-4 Wis.-Stevens Point 1.90m 6' 2.75"
  • 1.70
    O
  • 1.75
    O
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    O
  • 1.95
    XXX
2 Ben Franzke FR-1 Marian (Wis.) 1.85m 6' 0.75"
  • 1.70
    O
  • 1.75
    O
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XO
  • 1.90
    XXX
3 Eric Osterdyk   Pointer Alumni 1.85m 6' 0.75"
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XO
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXO
  • 1.90
    XXX
4 Mike Delleman   Pointer Alumni 1.80m 5' 10.75"
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    XXX
5 Jeremy Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 1.75m 5' 8.75"
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XO
  • 1.80
    XXX
6 Nick Geiger   Pointer Alumni 1.70m 5' 7"
  • 1.70
    XXO
  • 1.80
    X
7 Albert Unruh SR-4 Wis.-Stevens Point 1.60m 5' 3"
  • 1.60
    O
  • 1.65
    XXX
  • 1.70
8 Matthew Miller FR-1 Wis.-Stevens Point 1.50m 4' 11"
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXX

Men's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Nick Geiger   Pointer Alumni 4.15m 13' 7.25"
  • 3.40
    O
  • 3.85
    XO
  • 4.00
    O
  • 4.15
    XXO
  • 4.42
    XXX
2 Jeremy Lee FR-1 Wis.-Stevens Point 4.00m 13' 1.5"
  • 3.40
  • 3.85
    O
  • 4.00
    O
  • 4.15
    XXX
3 Frank Scandin FR-1 St. Norbert 3.70m 12' 1.5"
  • 3.25
    O
  • 3.40
    O
  • 3.55
    XO
  • 3.70
    XO
  • 3.85
    XXX
4 Taylor Daul JR-3 St. Norbert 3.55m 11' 7.75"
  • 3.25
    O
  • 3.40
    XO
  • 3.55
    XXO
  • 3.70
    XXX
4 Greg Vogt FR-1 Wis.-Stevens Point 3.55m 11' 7.75"
  • 3.40
    XO
  • 3.55
    XXO
  • 3.70
    XXX
6 Randy Hill SR-4 St. Norbert 3.25m 10' 8"
  • 2.95
    XO
  • 3.10
    O
  • 3.25
    O
  • 3.40
    XXX
  Albert Unruh SR-4 Wis.-Stevens Point NH NH
  • 3.40
    XXX
  Tate Yugla   Pointer Alumni NH NH
  • 3.25
    XXX
  • 3.40
  • 3.85
  • 4.00
  • 4.15
  • 4.42

Men's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Jordan Richards SR-4 Wis.-Stevens Point 6.84m 22' 5.25"
  • 6.80  
  • 6.84  
  • FOUL  
  • 6.67  
  • 6.56  
  • FOUL  
2 Jerry Williams JR-3 Wis.-Stevens Point 6.80m 22' 3.75"
  • FOUL  
  • 6.80  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Alec Dix SR-4 Wis.-Stevens Point 6.72m 22' 0.75"
  • 6.51  
  • FOUL  
  • 6.48  
  • 6.59  
  • 6.72  
  • 6.57  
4 Mike Delleman   Pointer Alumni 6.53m 21' 5.25"
  • FOUL  
  • 6.53  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Randy Hill SR-4 St. Norbert 6.30m 20' 8"
  • 5.98  
  • 6.06  
  • 4.89  
  • 6.15  
  • FOUL  
  • 6.30  
6 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 6.00m 19' 8.25"
  • 5.71  
  • 6.00  
  • 5.91  
  • 5.73  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 5.99m 19' 8"
  • 5.98  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.99  
  • FOUL  
8 Se'Kon Stephens FR-1 Wis.-Stevens Point 5.95m 19' 6.25"
  • FOUL  
  • 5.95  
  • 5.56  
  • 5.56  
  • 5.92  
  • FOUL  
9 Matt Weise   Pointer Alumni 5.89m 19' 4"
  • 5.55  
  • 5.89  
  • FOUL  
  • 5.87  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Tyler Lemens FR-1 St. Norbert 5.81m 19' 0.75"
  • 5.81  
  • 5.47  
  • 5.62  
11 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 5.60m 18' 4.5"
  • 4.77  
  • 5.60  
  • 5.37  
12 Tate Yugla   Pointer Alumni 5.57m 18' 3.25"
  • 5.57  
  • 5.33  
  • 5.23  
13 Razz Stith   Unattached 5.52m 18' 1.5"
  • 5.36  
  • 5.33  
  • 5.52  
14 Travis Heschke FR-1 St. Norbert 5.51m 18' 1"
  • 5.48  
  • 5.45  
  • 5.51  
15 Matt Robinson FR-1 St. Norbert 5.45m 17' 10.75"
  • 5.45  
  • 5.28  
  • 5.22  
16 Andre White JR-3 Wis.-Stevens Point 5.11m 16' 9.25"
  • FOUL  
  • 5.08  
  • 5.11  
Men's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
4 Mike Delleman   Pointer Alumni 6.53m 21' 5.25"
8 Se'Kon Stephens FR-1 Wis.-Stevens Point 5.95m 19' 6.25"
9 Matt Weise   Pointer Alumni 5.89m 19' 4"
10 Tyler Lemens FR-1 St. Norbert 5.81m 19' 0.75"
11 Adam Weigman FR-1 St. Norbert 5.60m 18' 4.5"
12 Tate Yugla   Pointer Alumni 5.57m 18' 3.25"
13 Razz Stith   Unattached 5.52m 18' 1.5"
16 Andre White JR-3 Wis.-Stevens Point 5.11m 16' 9.25"
Men's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Jordan Richards SR-4 Wis.-Stevens Point 6.84m 22' 5.25"
2 Jerry Williams JR-3 Wis.-Stevens Point 6.80m 22' 3.75"
3 Alec Dix SR-4 Wis.-Stevens Point 6.72m 22' 0.75"
5 Randy Hill SR-4 St. Norbert 6.30m 20' 8"
6 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 6.00m 19' 8.25"
7 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 5.99m 19' 8"
14 Travis Heschke FR-1 St. Norbert 5.51m 18' 1"
15 Matt Robinson FR-1 St. Norbert 5.45m 17' 10.75"

Men's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Josh Jones FR-1 Wis.-Stevens Point 12.99m 42' 7.5"
  • 12.99  
  • 12.46  
  • 12.35  
  • 12.30  
  • FOUL  
  • 12.85  
2 Darin Ward   Unattached 12.94m 42' 5.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.94  
  • FOUL  
  • 12.94  
  • 12.81  
3 Kevin Schlichter JR-3 St. Norbert 11.87m 38' 11.5"
  • 11.79  
  • 11.87  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Travis Heschke FR-1 St. Norbert 11.48m 37' 8"
  • FOUL  
  • 11.31  
  • 11.16  
  • 11.00  
  • 11.48  
  • FOUL  
5 Andre White JR-3 Wis.-Stevens Point 11.44m 37' 6.5"
  • 11.24  
  • FOUL  
  • 11.33  
  • 11.44  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Tyler Lemens FR-1 St. Norbert 11.29m 37' 0.5"
  • 11.10  
  • 11.10  
  • 10.58  
  • 11.29  
  • FOUL  
  • 10.93  
7 Matt Robinson FR-1 St. Norbert 11.01m 36' 1.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.47  
  • 10.81  
  • 10.76  
  • 11.01  
  Daniel Butler SR-4 St. Norbert FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Mike Delleman   Pointer Alumni FOUL NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Men's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Jesse Klotz   Pointer Alumni 14.93m 48' 11.75"
  • 13.79  
  • 14.37  
  • 14.84  
  • 14.93  
  • 14.42  
  • FOUL  
2 Brent Reierson SO-2 Wis.-Stevens Point 14.73m 48' 4"
  • 13.52  
  • 14.63  
  • FOUL  
  • 14.07  
  • 14.64  
  • 14.73  
3 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 14.53m 47' 8"
  • 12.99  
  • 14.52  
  • 14.53  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.12  
4 Kyle Nowak SO-2 Wis.-Stevens Point 13.66m 44' 9.75"
  • FOUL  
  • 13.24  
  • 13.38  
  • 13.39  
  • 13.32  
  • 13.66  
5 Dominic DiBenedetto FR-1 St. Norbert 13.11m 43' 0.25"
  • 12.31  
  • 13.11  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Tylar Kohnke FR-1 Wis.-Stevens Point 12.49m 40' 11.75"
  • 11.58  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.05  
  • 11.85  
  • 12.49  
7 Kevin Springer   Pointer Alumni 11.70m 38' 4.75"
  • 11.11  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.11  
  • 11.44  
  • 11.70  
8 Curtis Olson JR-3 Wis.-Stevens Point 11.03m 36' 2.25"
  • 10.32  
  • 11.03  
  • 10.40  
  • 10.59  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Matt Sonnenberg   Pointer Alumni 10.49m 34' 5"
  • 9.27  
  • 10.49  
  • 9.63  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Caleb Rheinschmidt FR-1 Wis.-Stevens Point 10.42m 34' 2.25"
  • 10.42  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Kevin Pettis JR-3 Wis.-Stevens Point 9.78m 32' 1"
  • 9.78  
  • FOUL  
  • FOUL  
12 Matthew Miller FR-1 Wis.-Stevens Point 9.55m 31' 4"
  • 9.10  
  • 9.51  
  • 9.55  
13 Robin Greaves FR-1 Wis.-Stevens Point 7.62m 25' 0"
  • FOUL  
  • 7.62  
  • FOUL  
Men's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Jesse Klotz   Pointer Alumni 14.93m 48' 11.75"
6 Tylar Kohnke FR-1 Wis.-Stevens Point 12.49m 40' 11.75"
7 Kevin Springer   Pointer Alumni 11.70m 38' 4.75"
9 Matt Sonnenberg   Pointer Alumni 10.49m 34' 5"
11 Kevin Pettis JR-3 Wis.-Stevens Point 9.78m 32' 1"
12 Matthew Miller FR-1 Wis.-Stevens Point 9.55m 31' 4"
13 Robin Greaves FR-1 Wis.-Stevens Point 7.62m 25' 0"
Men's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
2 Brent Reierson SO-2 Wis.-Stevens Point 14.73m 48' 4"
3 Brad Boockmeier SR-4 St. Norbert 14.53m 47' 8"
4 Kyle Nowak SO-2 Wis.-Stevens Point 13.66m 44' 9.75"
5 Dominic DiBenedetto FR-1 St. Norbert 13.11m 43' 0.25"
8 Curtis Olson JR-3 Wis.-Stevens Point 11.03m 36' 2.25"
10 Caleb Rheinschmidt FR-1 Wis.-Stevens Point 10.42m 34' 2.25"

Men's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Logan Heil JR-3 Wis.-Stevens Point 16.72m 54' 10.25"
  • 15.28  
  • 16.19  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 16.21  
  • 16.72  
2 Brent Reierson SO-2 Wis.-Stevens Point 16.03m 52' 7.25"
  • 16.03  
  • 15.80  
  • 15.92  
  • FOUL  
  • 15.88  
  • FOUL  
3 Kevin Pettis JR-3 Wis.-Stevens Point 14.65m 48' 0.75"
  • 14.65  
  • 14.16  
  • FOUL  
  • 14.11  
  • 13.89  
  • 14.43  
4 Curtis Olson JR-3 Wis.-Stevens Point 14.21m 46' 7.5"
  • 12.93  
  • FOUL  
  • 13.26  
  • 13.37  
  • 14.21  
  • FOUL  
5 Kyle Nowak SO-2 Wis.-Stevens Point 13.89m 45' 7"
  • 12.69  
  • 13.89  
  • 13.07  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Robin Greaves FR-1 Wis.-Stevens Point 12.24m 40' 2"
  • 11.62  
  • 12.24  
  • 11.47  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Matt Sonnenberg   Pointer Alumni 12.12m 39' 9.25"
  • 11.46  
  • 12.12  
  • 11.75  
  • 11.79  
  • 11.48  
  • FOUL  
8 Dominic DiBenedetto FR-1 St. Norbert 11.58m 38' 0"
  • 11.15  
  • FOUL  
  • 11.58  
  • 11.50  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Caleb Rheinschmidt FR-1 Wis.-Stevens Point 11.45m 37' 6.75"
  • FOUL  
  • 11.34  
  • 11.45  
  • 10.32  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Tylar Kohnke FR-1 Wis.-Stevens Point 11.04m 36' 2.75"
  • 11.04  
  • FOUL  
  • FOUL