February 20, 2016
|
Embry-Riddle (I) - Daytona Beach, FL
|
400m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Chantell Blundell Senior Tampa 4:01.27 5:00.80 5:54.07 5:13.33 10
2 Clarissa Consol   Stetson 6:43.34 3:43.73 4:15.24 5:15.11 8
3 Nicole Mcconnell Sophomore Unattached 5:16.01 4:53.44 5:32.14 5:22.46 6
4 Brianne Boldrin   Stetson 5:33.57 6:25.39 4:15.85 5:23.85 5
5 Julia Kaster FR-1 Southeastern U. 6:17.48 6:27.41 5:27.81 5:31.12 4
6 Megan Fitzgerald SO-2 Southeastern U. 4:01.31 5:41.86 5:51.91 5:35.15 3
7 Rachel Higgins   Tampa 6:03.23 7:03.77 5:26.23 5:36.32 2
8 Mikaela Hakamaa FR-1 Embry-Riddle 5:58.11 5:51.36 4:47.17 5:37.84 1
9 Aimee Epps   Tampa 7:19.56 5:54.37 7:16.15 5:40.74 -
10 Kayla Sullivan   Tampa 5:15.13 7:04.74 6:40.76 5:42.53 -
11 Jessica Cosgrove Senior Stetson 7:02.69 6:59.17 6:34.51 5:52.24 -
12 Aislinn Sroczynski   Tampa 4:57.36 4:29.04 7:04.80 5:54.00 -
13 Emily Schonder SO-2 Florida Southern 7:41.70 7:34.60 7:34.60 5:55.15 -
14 Jordyn Bench SO-2 Southeastern U. 4:40.48 6:13.98 7:40.28 5:59.59 -
15 Ellie Palm FR-1 Southeastern U. 4:12.50 7:09.25 5:24.64 6:00.71 -
16 Malina Morales   Stetson 5:29.63 5:47.74 7:43.66 6:02.23 -
17 Aryn Eckstorm SO-2 Tampa 6:44.40 5:56.61 4:46.76 6:07.63 -
18 Rachel Frankenberger   Stetson 6:17.25 7:31.95 7:13.28 6:13.51 -
19 Brianna Paczynski SO-2 Embry-Riddle 7:24.62 5:10.47 5:29.63 6:23.29 -
20 Joyce Caba FR-1 Webber 6:00.51 4:54.21 7:52.40 6:54.38 -
21 Samantha Barbour FR-1 Warner 5:23.62 7:40.36 6:41.11 7:35.80 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Chantell Blundell Senior Tampa 5:13.33 6:25.40 10
2 Clarissa Consol   Stetson 5:15.11 4:40.45 8
3 Nicole Mcconnell Sophomore Unattached 5:22.46 5:19.24 6
4 Brianne Boldrin   Stetson 5:23.85 6:05.95 5
5 Julia Kaster FR-1 Southeastern U. 5:31.12 5:17.88 4
6 Megan Fitzgerald SO-2 Southeastern U. 5:35.15 6:32.13 3
7 Rachel Higgins   Tampa 5:36.32 6:57.04 2
8 Mikaela Hakamaa FR-1 Embry-Riddle 5:37.84 4:47.17 1
10 Kayla Sullivan   Tampa 5:42.53 6:47.61 -
12 Aislinn Sroczynski   Tampa 5:54.00 6:40.02 -
19 Brianna Paczynski SO-2 Embry-Riddle 6:23.29 4:28.31 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Aimee Epps   Tampa 5:40.74 -
11 Jessica Cosgrove Senior Stetson 5:52.24 -
13 Emily Schonder SO-2 Florida Southern 5:55.15 -
14 Jordyn Bench SO-2 Southeastern U. 5:59.59 -
15 Ellie Palm FR-1 Southeastern U. 6:00.71 -
16 Malina Morales   Stetson 6:02.23 -
17 Aryn Eckstorm SO-2 Tampa 6:07.63 -
18 Rachel Frankenberger   Stetson 6:13.51 -
20 Joyce Caba FR-1 Webber 6:54.38 -
21 Samantha Barbour FR-1 Warner 7:35.80 -