February 20, 2016
|
Embry-Riddle (I) - Daytona Beach, FL
|
400m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chantell Blundell Senior Tampa 12:31.79 11:05.52 10:16.22 8:25.30 9:20.76 10
2 Sydni Ogilvie SO-2 Southeastern U. 8:41.12 13:01.68 10:20.38 7:32.88 9:18.35 8
3 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 10:43.17 11:27.75 10:36.80 12:44.16 11:21.38 6
4 Megan Fitzgerald SO-2 Southeastern U. 7:38.85 9:52.67 10:37.28 12:31.99 13:29.35 5
5 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 7:58.48 13:47.64 10:46.59 12:23.58 7:39.08 4
6 Julia Kaster FR-1 Southeastern U. 11:32.26 7:58.76 10:46.97 10:40.50 10:27.56 3
7 Mikaela Hakamaa FR-1 Embry-Riddle 11:45.88 13:25.77 11:05.92 14:25.70 12:19.18 2
8 Aimee Epps   Tampa 14:28.53 9:54.61 11:08.10 10:41.38 11:48.19 1
9 Adrienne DeVita Senior Stetson 9:17.65 9:31.09 11:11.86 11:38.74 12:59.36 -
10 Danielle Kissel   Tampa 11:42.70 8:18.03 11:22.23 14:12.79 8:24.85 -
11 Josie Gray FR-1 Embry-Riddle 8:54.80 9:22.23 11:25.64 9:08.52 9:56.51 -
12 Emily Williams FR-1 Florida Southern 10:31.60 13:30.10 11:26.52 13:36.96 13:50.69 -
13 Kassidy Watkins FR-1 Florida Southern 14:40.86 14:13.33 11:28.17 12:57.64 8:01.72 -
14 Jessica Cosgrove Senior Stetson 10:40.91 8:43.76 11:29.15 12:03.61 8:43.76 -
15 Maite Moscoso JR-3 Embry-Riddle 10:59.72 12:23.05 11:34.44 13:53.33 9:43.33 -
16 Aislinn Sroczynski   Tampa 10:36.48 9:05.55 11:39.42 14:20.29 8:51.56 -
17 Thea Ramsey FR-1 Tampa 11:18.96 8:37.97 11:39.95 9:40.96 14:55.94 -
18 Rachel Frankenberger   Stetson 9:42.38 13:19.90 11:41.66 9:56.42 12:37.80 -
19 Jordyn Bench SO-2 Southeastern U. 9:44.41 10:47.78 11:44.10 10:54.82 13:29.72 -
20 Ellie Palm FR-1 Southeastern U. 14:12.99 12:48.40 11:44.95 13:58.89 12:55.45 -
21 Kendall Hayes JR-3 Southeastern U. 12:44.11 13:54.87 11:47.51 9:04.79 8:29.41 -
22 Molly Price JR-3 Florida Southern 11:25.90 10:50.18 11:54.48 13:13.08 9:38.73 -
23 Malina Morales   Stetson 9:58.32 14:25.04 12:00.86 15:37.12 13:05.74 -
24 Aryn Eckstorm SO-2 Tampa 12:05.04 12:12.29 12:05.04 10:16.29 14:22.80 -
25 Anna Ahrens JR-3 Southeastern U. 10:24.58 14:09.72 12:06.25 9:11.95 11:58.99 -
26 Emily Perez SO-2 Southeastern U. 12:40.17 12:32.86 12:10.93 10:13.99 15:42.90 -
27 Rachel Davis SO-2 Southeastern U. 13:54.05 13:10.15 12:11.62 13:32.10 10:36.51 -
28 Marissa Senzamici SR-4 Florida Southern 15:21.73 14:22.27 12:23.33 14:22.27 12:38.20 -
29 Sarah Swallow SO-2 Florida Southern 13:09.53 11:54.34 12:31.93 9:01.39 12:24.41 -
30 Roxanna Caballero FR-1 Warner 11:31.55 15:29.74 12:48.38 10:30.08 15:45.11 -
31 Maya Sherman   Stetson 16:40.04 13:06.92 13:39.70 10:06.58 16:56.43 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Chantell Blundell Senior Tampa 10:16.22 7:29.84 10
2 Sydni Ogilvie SO-2 Southeastern U. 10:20.38 11:22.42 8
3 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 10:36.80 11:59.59 6
4 Megan Fitzgerald SO-2 Southeastern U. 10:37.28 13:35.72 5
5 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 10:46.59 11:18.92 4
6 Julia Kaster FR-1 Southeastern U. 10:46.97 10:59.91 3
7 Mikaela Hakamaa FR-1 Embry-Riddle 11:05.92 11:52.54 2
8 Aimee Epps   Tampa 11:08.10 9:47.93 1
9 Adrienne DeVita Senior Stetson 11:11.86 9:44.52 -
10 Danielle Kissel   Tampa 11:22.23 11:15.41 -
11 Josie Gray FR-1 Embry-Riddle 11:25.64 10:10.22 -
13 Kassidy Watkins FR-1 Florida Southern 11:28.17 14:54.63 -
15 Maite Moscoso JR-3 Embry-Riddle 11:34.44 13:04.72 -
16 Aislinn Sroczynski   Tampa 11:39.42 13:17.34 -
22 Molly Price JR-3 Florida Southern 11:54.48 11:54.48 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Emily Williams FR-1 Florida Southern 11:26.52 10:17.87 9:50.41 -
14 Jessica Cosgrove Senior Stetson 11:29.15 13:53.88 9:32.00 -
17 Thea Ramsey FR-1 Tampa 11:39.95 8:44.97 10:22.96 -
18 Rachel Frankenberger   Stetson 11:41.66 10:24.48 10:59.56 -
19 Jordyn Bench SO-2 Southeastern U. 11:44.10 14:54.21 12:47.47 -
20 Ellie Palm FR-1 Southeastern U. 11:44.95 11:09.71 15:16.44 -
21 Kendall Hayes JR-3 Southeastern U. 11:47.51 12:58.27 11:26.29 -
23 Malina Morales   Stetson 12:00.86 11:17.61 14:46.66 -
24 Aryn Eckstorm SO-2 Tampa 12:05.04 15:28.06 9:18.28 -
25 Anna Ahrens JR-3 Southeastern U. 12:06.25 10:10.05 15:07.82 -
26 Emily Perez SO-2 Southeastern U. 12:10.93 11:49.01 15:13.67 -
27 Rachel Davis SO-2 Southeastern U. 12:11.62 9:01.40 10:58.46 -
28 Marissa Senzamici SR-4 Florida Southern 12:23.33 13:52.53 14:37.13 -
29 Sarah Swallow SO-2 Florida Southern 12:31.93 9:23.95 8:46.35 -
30 Roxanna Caballero FR-1 Warner 12:48.38 12:33.02 10:22.39 -
31 Maya Sherman   Stetson 13:39.70 9:33.79 13:06.92 -