April 1-2, 2016
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NAIA B

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zeiler, Charlotta SO-2 SCAD Savannah 17:36.70 10
2. Johnson, Julie   Florida College 18:10.10   8
3. Bayliff, Alyssa FR-1 Saint Leo 18:33.44   6
4. Davis, Deja SO-2 Bethune-Cookman 18:35.78   5
5. Ogilvie, Sydni SO-2 Southeastern U. 18:36.54   4
6. Tobin, Laura FR-1 Saint Leo 18:46.45   3
7. Zboyan, Courteney FR-1 North Florida 18:46.62   2
8. Boldrin, Brianne   Stetson 18:48.08   1
9. Orr, Alex   UNAT-Embry-Riddle 18:48.54   -
10. Kaster, Julia FR-1 Southeastern U. 18:48.83   -
11. Davis, Brooke SR-4 Southern Maine 18:50.61   -
12. Van Tine, Jasmine SO-2 Florida Atlantic 19:48.67   -
13. McShea, Meghan SO-2 Valdosta State 19:59.61   -
14. Gray, Josie FR-1 Embry-Riddle 20:02.66   -
15. Bodin, Astrid SO-2 Florida Tech 20:11.86   -
16. Clark, Sophia FR-1 Florida Atlantic 20:16.84   -
17. Bench, Jordyn SO-2 Southeastern U. 20:24.55   -
18. Palm, Ellie FR-1 Southeastern U. 20:24.86   -
19. Davis, Rachel SO-2 Southeastern U. 20:29.11   -
20. Jones, Kimberly SR-4 Florida Atlantic 20:47.38   -
21. Frankenberger, Rachel   Stetson 20:53.54   -
22. Sava, Amanda JR-3 Florida Tech 20:54.20   -
23. Ahrens, Anna JR-3 Southeastern U. 20:59.14   -
24. Perez, Emily FR-1 Southeastern U. 21:12.94   -
25. Pansza, Courtney FR-1 SCAD Savannah 21:14.30   -
26. Humphries, Christina FR-1 Florida Atlantic 21:20.36   -
27. Hayes, Kendall JR-3 Southeastern U. 21:22.55   -
28. Flament, Emilie JR-3 Florida Southern 21:36.33   -
29. Holly, Charlotte FR-1 Florida Tech 21:59.19   -
30. Latimer, Emily JR-3 Florida Atlantic 22:44.43   -
31. Plummer, Cianne JR-3 Southern Maine 22:52.41   -
32. Sherman, Maya   Stetson 22:55.91   -
33. Churchill, Heidi FR-1 Saint Leo 23:11.27   -
34. Cale, Ryann FR-1 Florida Southern 23:44.00   -
  Meltzer, Kelsey FR-1 Florida Atlantic DNF   -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zeiler, Charlotta SO-2 SCAD Savannah 17:36.70 10
2. Johnson, Julie   Florida College 18:10.10   8
3. Bayliff, Alyssa FR-1 Saint Leo 18:33.44   6
4. Davis, Deja SO-2 Bethune-Cookman 18:35.78   5
5. Ogilvie, Sydni SO-2 Southeastern U. 18:36.54   4
6. Tobin, Laura FR-1 Saint Leo 18:46.45   3
7. Zboyan, Courteney FR-1 North Florida 18:46.62   2
8. Boldrin, Brianne   Stetson 18:48.08   1
9. Orr, Alex   UNAT-Embry-Riddle 18:48.54   -
10. Kaster, Julia FR-1 Southeastern U. 18:48.83   -
11. Davis, Brooke SR-4 Southern Maine 18:50.61   -
12. Van Tine, Jasmine SO-2 Florida Atlantic 19:48.67   -
13. McShea, Meghan SO-2 Valdosta State 19:59.61   -
14. Gray, Josie FR-1 Embry-Riddle 20:02.66   -
15. Clark, Sophia FR-1 Florida Atlantic 20:16.84   -
16. Frankenberger, Rachel   Stetson 20:53.54   -
17. Pansza, Courtney FR-1 SCAD Savannah 21:14.30   -
18. Holly, Charlotte FR-1 Florida Tech 21:59.19   -
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bodin, Astrid SO-2 Florida Tech 20:11.86   -
2. Bench, Jordyn SO-2 Southeastern U. 20:24.55   -
3. Palm, Ellie FR-1 Southeastern U. 20:24.86   -
4. Davis, Rachel SO-2 Southeastern U. 20:29.11   -
5. Jones, Kimberly SR-4 Florida Atlantic 20:47.38   -
6. Sava, Amanda JR-3 Florida Tech 20:54.20   -
7. Ahrens, Anna JR-3 Southeastern U. 20:59.14   -
8. Perez, Emily FR-1 Southeastern U. 21:12.94   -
9. Humphries, Christina FR-1 Florida Atlantic 21:20.36   -
10. Hayes, Kendall JR-3 Southeastern U. 21:22.55   -
11. Flament, Emilie JR-3 Florida Southern 21:36.33   -
12. Latimer, Emily JR-3 Florida Atlantic 22:44.43   -
13. Plummer, Cianne JR-3 Southern Maine 22:52.41   -
14. Sherman, Maya   Stetson 22:55.91   -
15. Churchill, Heidi FR-1 Saint Leo 23:11.27   -
16. Cale, Ryann FR-1 Florida Southern 23:44.00   -
  Meltzer, Kelsey FR-1 Florida Atlantic DNF   -