March 11-12, 2016
|
South Florida - Tampa, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isa Phillips   Jamaica 1:52.53
2 Mooyong Lee   Goyangcity 1:55.18
3 Devontae Persha SO-2 Embry-Riddle 1:58.15
4 David Aristil   Unattached 1:58.24
5 Steven Brown SR-4 Saint Leo 1:59.42
6 Nicholas Lenssen JR-3 Florida Tech 1:59.45
7 Andre Ernest JR-3 Keiser University 1:59.51
8 Calahan Warren FR-1 Embry-Riddle 1:59.80
9 William Rice FR-1 Embry-Riddle 2:00.86
10 Emil Gregor Senior Unattached 2:00.98
11 Scott Billings SR-4 Tampa 2:01.22
12 Rafal Matuszczak JR-3 Saint Leo 2:01.87
13 Matthew Gargiulo FR-1 Saint Leo 2:02.14
14 Danny Charles Junior Unattached 2:02.89
15 Niclas Bez JR-3 Saint Leo 2:03.55
16 David Gardner JR-3 Saint Leo 2:04.26
17 Andre Hare JR-3 Florida Memorial 2:04.92
18 Kyler Kathman SR-4 Southeastern U. 2:05.70
19 Christian Arroyo FR-1 Saint Leo 2:06.48
20 James Harkless SO-2 Warner 2:06.90
21 Ray Spradlin Senior Unattached 2:10.23
22 Stephen Pena JR-3 Southeastern U. 2:10.82
23 Peter Greene   Unattached 2:22.43
  Brandon Mosley   ASA CC DQ
  Hyojun Park   Goyangcity DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isa Phillips   Jamaica 1:52.53
2 Mooyong Lee   Goyangcity 1:55.18
4 David Aristil   Unattached 1:58.24
8 Calahan Warren FR-1 Embry-Riddle 1:59.80
15 Niclas Bez JR-3 Saint Leo 2:03.55
  Hyojun Park   Goyangcity DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Devontae Persha SO-2 Embry-Riddle 1:58.15 2:21.78 1:29.80 2:28.87 1:58.15 1:41.61
5 Steven Brown SR-4 Saint Leo 2:04.20 2:12.56 1:23.60 2:13.75 1:59.42 1:42.71
6 Nicholas Lenssen JR-3 Florida Tech 1:46.31 2:04.23 1:45.12 1:53.48 1:59.45 1:47.51
7 Andre Ernest JR-3 Keiser University 2:31.78 2:30.59 1:24.86 2:31.78 1:59.51 2:27.00
10 Emil Gregor Senior Unattached 1:40.42 2:02.19 1:40.42 1:48.89 2:00.98 2:22.76
11 Scott Billings SR-4 Tampa 2:06.07 1:47.89 2:30.32 2:23.04 2:01.22 2:10.92
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 William Rice FR-1 Embry-Riddle 2:00.86 1:47.57
12 Rafal Matuszczak JR-3 Saint Leo 2:01.87 1:48.47
13 Matthew Gargiulo FR-1 Saint Leo 2:02.14 2:30.24
14 Danny Charles Junior Unattached 2:02.89 1:28.48
16 David Gardner JR-3 Saint Leo 2:04.26 2:16.69
20 James Harkless SO-2 Warner 2:06.90 2:38.63
21 Ray Spradlin Senior Unattached 2:10.23 2:01.12
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Andre Hare JR-3 Florida Memorial 1:37.44 2:04.92 1:27.45 2:12.42
18 Kyler Kathman SR-4 Southeastern U. 2:18.27 2:05.70 2:22.05 1:30.51
19 Christian Arroyo FR-1 Saint Leo 2:39.37 2:06.48 2:24.19 2:26.72
22 Stephen Pena JR-3 Southeastern U. 2:21.29 2:10.82 2:39.60 1:55.13
23 Peter Greene   Unattached 2:55.19 2:22.43 2:33.83 2:26.71
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
  Brandon Mosley   ASA CC DQ DQ DQ DQ