March 11-12, 2016
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chantell Blundell SR-4 Tampa 10:29.31
2 Josefine Malmborg SO-2 Keiser University 10:30.56
3 Kerstin Axelsson FR-1 Florida Tech 10:49.33
4 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 10:51.98
5 Elaina Cancello JR-3 Tampa 10:54.00
6 Juliana Boehm SR-4 Tampa 10:54.95
7 Laura Tobin FR-1 Saint Leo 10:57.17
8 Aimee Marsh   Unattached 11:04.11
9 Josie Gray FR-1 Embry-Riddle 11:11.07
10 Charlotte Holly FR-1 Florida Tech 11:21.93
11 Aislinn Sroczynski SO-2 Tampa 11:25.55
12 Jade FungQuee JR-3 South Florida 11:27.81
13 Simone Frauenfelder JR-3 South Florida 11:35.42
14 Sarah Dobbs SO-2 Swarthmore 11:41.40
15 Brianna Rischar FR-1 South Florida 11:51.21
16 Gabrielle Trimlett SO-2 Florida Tech 11:53.53
17 Ellie Palm FR-1 Southeastern U. 11:57.07
18 Astrid Bodin SO-2 Florida Tech 12:00.92
19 Casey Orlando FR-1 Florida Tech 12:02.87
20 Judith Young SR-4 South Florida 12:08.92
21 Anna Ahrens JR-3 Southeastern U. 12:10.69
22 Amanda Sava JR-3 Florida Tech 12:11.07
23 Sara Bowden SO-2 South Florida 12:14.44
24 Emily Perez FR-1 Southeastern U. 12:15.14
25 Jordyn Bench SO-2 Southeastern U. 12:26.87
26 Anet Milian SR-4 Saint Leo 12:34.37
27 Roxanna Caballero FR-1 Warner 12:43.45
28 Madison Stahler FR-1 South Florida 12:46.61
29 Paige Zollo FR-1 South Florida 13:00.12
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Chantell Blundell SR-4 Tampa 7:51.99 10:29.31 8:48.62 12:28.88
2 Josefine Malmborg SO-2 Keiser University 9:52.73 10:30.56 9:27.51 10:24.26
3 Kerstin Axelsson FR-1 Florida Tech 11:08.81 10:49.33 11:28.29 13:05.69
4 Sarah Edens FR-1 Embry-Riddle 10:12.87 10:51.98 9:33.75 7:42.91
5 Elaina Cancello JR-3 Tampa 11:26.70 10:54.00 13:24.42 8:30.12
6 Juliana Boehm SR-4 Tampa 11:21.15 10:54.95 12:59.39 7:38.47
7 Laura Tobin FR-1 Saint Leo 12:09.46 10:57.17 12:35.75 12:48.89
8 Aimee Marsh   Unattached 13:50.14 11:04.11 9:44.42 9:24.50
9 Josie Gray FR-1 Embry-Riddle 8:43.44 11:11.07 8:43.44 9:10.28
11 Aislinn Sroczynski SO-2 Tampa 13:28.95 11:25.55 14:30.65 12:27.25
12 Jade FungQuee JR-3 South Florida 9:24.01 11:27.81 11:41.57 11:20.94
13 Simone Frauenfelder JR-3 South Florida 12:31.06 11:35.42 11:56.29 13:19.74
15 Brianna Rischar FR-1 South Florida 8:46.30 11:51.21 11:44.10 9:43.20
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Charlotte Holly FR-1 Florida Tech 9:39.64 13:51.96 10:00.10 12:30.13 8:04.17 11:21.93 8:17.81
14 Sarah Dobbs SO-2 Swarthmore 8:25.01 10:52.31 8:32.03 12:58.56 9:28.14 11:41.40 13:40.64
16 Gabrielle Trimlett SO-2 Florida Tech 12:57.75 9:30.83 12:22.08 13:19.16 14:30.51 11:53.53 13:12.02
17 Ellie Palm FR-1 Southeastern U. 12:18.59 15:03.51 9:26.49 13:44.63 14:56.34 11:57.07 12:25.76
18 Astrid Bodin SO-2 Florida Tech 14:32.32 9:00.69 15:22.78 12:08.13 14:25.11 12:00.92 12:58.60
19 Casey Orlando FR-1 Florida Tech 13:51.30 8:33.24 12:10.10 11:12.27 15:03.59 12:02.87 15:18.05
20 Judith Young SR-4 South Florida 8:30.25 15:18.44 8:52.12 15:03.86 14:05.55 12:08.92 9:06.69
21 Anna Ahrens JR-3 Southeastern U. 12:47.23 13:38.38 12:25.31 12:39.92 8:46.10 12:10.69 9:59.17
22 Amanda Sava JR-3 Florida Tech 15:21.15 14:15.36 15:43.08 14:51.91 15:06.53 12:11.07 11:12.59
23 Sara Bowden SO-2 South Florida 12:21.79 13:13.20 11:30.38 15:47.43 9:40.21 12:14.44 8:34.11
24 Emily Perez FR-1 Southeastern U. 11:16.33 8:41.95 12:22.50 15:04.23 11:23.68 12:15.14 15:55.69
25 Jordyn Bench SO-2 Southeastern U. 12:19.41 11:34.59 10:12.44 11:04.72 11:42.06 12:26.87 13:19.15
26 Anet Milian SR-4 Saint Leo 12:19.29 9:10.69 11:18.94 16:05.60 9:33.33 12:34.37 11:56.66
27 Roxanna Caballero FR-1 Warner 12:12.92 10:56.57 10:33.67 10:18.40 13:06.36 12:43.45 12:05.28
28 Madison Stahler FR-1 South Florida 14:18.61 14:33.94 11:45.29 13:09.61 16:05.93 12:46.61 11:52.95
29 Paige Zollo FR-1 South Florida 11:10.91 15:36.15 10:55.30 16:30.76 15:04.94 13:00.12 14:10.33