February 18, 2017
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Colett Rampf JR-3 Saint Leo 11:23.45 10:30.43 10:36.32 10:53.99 9:31.51 9:49.18 9:02.05 10
2 Claudia Cancello SR-4 Tampa 12:43.19 9:06.03 10:57.71 7:57.77 12:18.38 10:20.48 7:14.34 8
3 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 12:04.42 12:41.89 8:32.09 10:49.48 7:17.15 10:24.50 7:23.40 6
4 Julia Kaster SO-2 Southeastern U. 7:45.54 7:26.41 10:50.48 7:51.92 9:27.57 10:37.72 8:17.43 5
5 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 13:54.40 12:10.91 10:08.01 12:43.25 8:37.46 10:46.82 7:32.78 4
6 Marina DeBiasi JR-3 Florida Tech 11:22.86 8:33.77 8:27.27 12:40.90 9:58.32 10:50.34 8:27.27 3
7 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 13:15.20 11:50.47 8:34.93 13:28.24 8:47.96 10:51.80 9:07.52 2
8 Thea Ramsey SO-2 Tampa 11:50.34 10:31.42 13:48.73 8:06.72 8:52.76 10:57.72 9:19.07 1
9 Allison Wright FR-1 Florida Southern 11:24.46 13:09.76 12:17.11 8:39.93 8:07.02 10:58.13 8:46.51 -
10 Sarah Bomkamp Junior Unattached 13:08.88 13:22.14 7:44.05 9:16.86 12:02.59 11:02.92 11:42.70 -
11 Gabrielle Trimlett JR-3 Florida Tech 8:47.12 14:14.07 11:27.26 13:54.05 10:07.19 11:07.24 8:13.76 -
12 Clare McMahon JR-3 Tampa 12:51.08 13:51.42 13:11.19 12:57.78 13:38.01 11:10.50 11:57.44 -
13 Emily Iseley JR-3 Florida Tech 9:37.75 12:05.55 8:03.70 8:17.14 12:59.29 11:11.80 9:57.91 -
14 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 13:28.48 9:19.20 14:02.17 14:15.64 10:40.05 11:13.73 12:21.11 -
15 Brieanna Rekow   Eagle Nation 12:35.79 13:56.77 9:53.84 14:30.51 12:56.04 11:14.81 10:27.58 -
16 Ryleigh Donegan SO-2 Tampa 13:03.07 8:19.55 10:14.31 11:15.06 8:39.80 11:15.06 9:13.55 -
17 Susana Gutierrez   St. Thomas (Fla.) 8:22.06 10:24.18 13:27.36 11:04.89 8:42.41 11:18.45 13:27.36 -
18 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 11:54.06 14:37.27 8:36.84 12:14.46 12:07.66 11:20.05 9:31.25 -
19 Elaina Cancello SR-4 Tampa 11:14.28 9:59.36 11:00.66 9:59.36 13:44.12 11:21.09 9:52.55 -
20 Eliza Gazda JR-3 Embry-Riddle 9:53.34 7:57.40 13:31.58 13:58.86 14:26.14 11:22.00 9:39.70 -
21 Molly Price SR-4 Florida Southern 10:57.69 14:50.62 10:50.84 10:23.44 12:13.05 11:25.09 11:11.39 -
22 Brianna Rischar Sophomore Unattached 13:53.92 13:05.68 14:49.06 8:02.44 14:28.38 11:29.19 14:42.17 -
23 Genevieve Lucas FR-1 Florida Tech 10:20.28 10:13.39 10:47.85 14:49.07 14:00.83 11:29.20 8:23.12 -
24 Grace Miller   Unattached 10:00.55 14:43.56 13:06.92 10:21.26 13:55.24 11:30.28 8:44.62 -
25 Vera Rae Swardstorm FR-1 Tampa 11:04.01 8:11.09 8:52.59 13:29.26 9:20.26 11:31.67 11:52.42 -
26 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 10:45.88 10:31.99 12:57.83 12:43.94 12:16.16 11:34.49 11:34.49 -
27 Jonelle Plahuta Freshman Unattached 14:45.33 14:24.42 14:31.39 13:00.77 13:21.68 11:37.11 10:34.37 -
28 Eliana Ochoa FR-1 Tampa 9:55.50 11:40.58 14:07.71 9:55.50 13:04.65 11:40.58 10:23.52 -
29 Amanda Sava SR-4 Florida Tech 15:16.52 12:11.80 9:56.81 10:39.44 10:53.65 11:50.48 10:03.91 -
30 Morgan Will FR-1 Nova Southeastern 15:38.54 9:30.34 12:09.17 12:52.49 14:26.34 12:01.95 14:26.34 -
31 Jordyn Bench JR-3 Southeastern U. 10:31.18 13:10.79 15:14.12 9:04.12 10:52.95 12:05.49 15:21.38 -
32 Analiese Morales   Florida Running Club 10:54.95 12:15.00 9:20.35 13:13.22 11:31.34 12:07.72 14:11.44 -
33 Larissa Pereira JR-3 Edward Waters 12:55.92 12:04.68 12:12.00 13:25.20 11:57.36 12:12.00 13:03.24 -
34 Astrid Bodin JR-3 Florida Tech 9:09.75 10:37.71 13:04.31 14:32.27 13:55.62 12:13.00 10:08.39 -
35 Madison Stahler Sophomore Unattached 15:47.04 13:49.58 14:11.61 13:27.56 8:41.24 12:14.14 13:20.22 -
36 Magdalena Ford Sophomore Unattached 13:53.30 15:29.17 12:10.06 10:48.94 15:14.42 12:17.43 11:25.81 -
37 Ashley Williams 8 Miami Elite Track Club 14:48.29 15:32.71 13:04.66 14:26.08 10:51.42 12:20.24 10:21.81 -
38 Therese Moberg JR-3 Keiser University 9:41.79 15:09.98 11:48.59 12:18.43 15:09.98 12:25.88 13:33.01 -
39 Casey Orlando SO-2 Florida Tech 14:48.15 13:40.41 13:55.47 12:17.62 13:40.41 12:32.67 10:09.67 -
40 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 10:32.68 9:55.02 9:39.95 9:02.29 10:40.21 12:33.18 9:24.89 -
41 Norah Fennelly   Eagle Nation 9:55.94 15:27.85 12:34.35 15:27.85 14:50.14 12:34.35 12:41.90 -
42 Marina Maguirae SO-2 Edward Waters 14:19.47 10:46.51 9:30.45 12:17.78 13:41.44 12:40.59 15:05.11 -
43 Kalyn Buteyn FR-1 Warner 16:10.30 15:24.46 10:11.21 10:34.13 10:18.85 12:44.01 13:22.21 -
44 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 9:17.94 9:10.08 14:40.12 11:55.10 14:47.98 13:05.82 14:40.12 -
45 Nicole Gilbert   Johnson & Wales (Fla.) 13:51.83 10:11.64 13:02.90 14:48.92 10:36.11 13:35.52 16:26.78 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Colett Rampf JR-3 Saint Leo 12:34.15 9:49.18 9:02.05 10:42.21 9:25.62 10
2 Claudia Cancello SR-4 Tampa 12:18.38 10:20.48 9:43.26 7:32.95 7:57.77 8
3 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 13:13.12 10:24.50 11:58.18 7:48.38 7:54.62 6
4 Julia Kaster SO-2 Southeastern U. 13:23.53 10:37.72 8:55.69 10:05.84 9:53.08 5
5 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 9:42.14 10:46.82 10:27.42 9:03.33 11:12.70 4
6 Marina DeBiasi JR-3 Florida Tech 11:09.85 10:50.34 8:46.78 12:53.91 11:03.35 3
7 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 9:27.07 10:51.80 9:59.66 7:49.30 10:45.29 2
8 Thea Ramsey SO-2 Tampa 9:05.91 10:57.72 8:52.76 8:00.14 13:02.69 1
9 Allison Wright FR-1 Florida Southern 13:55.83 10:58.13 7:53.86 10:51.55 9:52.32 -
10 Sarah Bomkamp Junior Unattached 10:49.67 11:02.92 7:44.05 14:21.80 8:43.71 -
11 Gabrielle Trimlett JR-3 Florida Tech 12:07.30 11:07.24 14:07.40 12:20.64 13:34.04 -
12 Clare McMahon JR-3 Tampa 10:50.39 11:10.50 10:43.68 9:56.75 13:58.13 -
13 Emily Iseley JR-3 Florida Tech 12:25.70 11:11.80 11:52.11 10:11.34 14:26.63 -
14 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 10:53.52 11:13.73 8:52.25 12:34.58 9:52.89 -
15 Brieanna Rekow   Eagle Nation 13:50.02 11:14.81 10:14.08 9:06.60 10:20.83 -
16 Ryleigh Donegan SO-2 Tampa 10:00.81 11:15.06 13:03.07 12:49.57 9:06.80 -
19 Elaina Cancello SR-4 Tampa 14:18.18 11:21.09 11:41.53 9:59.36 13:03.26 -
20 Eliza Gazda JR-3 Embry-Riddle 14:32.96 11:22.00 8:38.32 11:22.00 13:31.58 -
22 Brianna Rischar Sophomore Unattached 9:52.71 11:29.19 8:57.57 11:15.41 10:27.17 -
25 Vera Rae Swardstorm FR-1 Tampa 12:40.84 11:31.67 11:59.34 12:27.01 10:01.76 -
26 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 8:47.82 11:34.49 12:57.83 11:06.71 15:02.84 -
28 Eliana Ochoa FR-1 Tampa 8:38.43 11:40.58 14:56.75 10:02.50 8:31.43 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Susana Gutierrez   St. Thomas (Fla.) 10:03.82 11:18.45 13:34.14 13:13.79 9:02.76 11:18.45 13:40.93 -
18 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 13:49.67 11:20.05 9:04.04 10:32.45 10:52.85 9:31.25 14:30.47 -
21 Molly Price SR-4 Florida Southern 10:02.88 11:25.09 9:21.78 14:16.37 10:50.84 8:13.27 9:35.48 -
23 Genevieve Lucas FR-1 Florida Tech 14:07.72 11:29.20 9:52.72 8:43.80 11:49.88 8:36.90 8:23.12 -
24 Grace Miller   Unattached 11:57.90 11:30.28 14:36.66 12:25.51 13:41.44 13:48.34 10:00.55 -
27 Jonelle Plahuta Freshman Unattached 12:46.83 11:37.11 12:25.91 11:09.23 8:14.95 12:11.97 11:37.11 -
29 Amanda Sava SR-4 Florida Tech 9:49.70 11:50.48 14:41.00 13:29.95 8:31.55 13:51.27 10:25.23 -
30 Morgan Will FR-1 Nova Southeastern 11:33.08 12:01.95 14:19.12 9:52.00 9:59.22 12:38.05 9:30.34 -
31 Jordyn Bench JR-3 Southeastern U. 14:30.59 12:05.49 10:52.95 10:09.42 8:49.61 14:52.36 13:25.30 -
32 Analiese Morales   Florida Running Club 15:31.49 12:07.72 8:43.96 11:16.78 13:13.22 12:00.45 10:54.95 -
33 Larissa Pereira JR-3 Edward Waters 13:17.88 12:12.00 10:07.56 8:47.04 12:41.28 9:30.96 14:31.08 -
34 Astrid Bodin JR-3 Florida Tech 14:32.27 12:13.00 10:52.37 14:32.27 9:31.74 12:42.32 12:27.66 -
35 Madison Stahler Sophomore Unattached 11:59.46 12:14.14 11:22.75 10:02.00 12:43.51 15:39.70 13:56.92 -
36 Magdalena Ford Sophomore Unattached 13:38.55 12:17.43 11:47.94 9:13.08 10:04.70 13:53.30 8:58.33 -
37 Ashley Williams 8 Miami Elite Track Club 10:51.42 12:20.24 12:20.24 10:44.01 15:25.30 9:59.60 11:13.62 -
38 Therese Moberg JR-3 Keiser University 14:17.77 12:25.88 12:10.97 9:49.25 8:42.12 12:55.72 11:33.67 -
39 Casey Orlando SO-2 Florida Tech 14:48.15 12:32.67 11:09.88 12:40.20 15:10.73 15:25.79 10:39.77 -
40 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 10:40.21 12:33.18 11:10.33 11:55.53 14:26.16 15:18.88 10:02.55 -
41 Norah Fennelly   Eagle Nation 11:26.46 12:34.35 10:56.29 15:05.22 8:55.59 14:35.05 8:48.05 -
42 Marina Maguirae SO-2 Edward Waters 10:54.11 12:40.59 16:28.77 9:00.02 12:10.17 10:54.11 15:35.53 -
43 Kalyn Buteyn FR-1 Warner 12:51.65 12:44.01 15:47.38 14:15.70 14:30.98 11:27.61 12:13.45 -
44 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 14:47.98 13:05.82 10:05.09 13:21.54 11:23.67 17:01.57 10:20.80 -
45 Nicole Gilbert   Johnson & Wales (Fla.) 9:30.87 13:35.52 12:22.13 14:24.46 14:24.46 13:59.99 14:24.46 -